Champions of Regnum to fantastyczna gra MMORPG stworzona przez studio NGD i co najważniejsze jest całkowicie za darmo, w której walki Realm vs Realm i PvP odgrywają kluczową rolę. Na początku naszej przygody w Champions of Regnum musimy wybrać swoje królestwo, do wyboru mamy Alsius, Ignis i Syrtis.

Jednak wybór nie wpływa w żadnej sposób na dalszą rozgrywkę. Teraz już czeka nas stworzenie postaci, staniemy więc przez kolejnym wyborem, gdyż przed nami ukazują się trzy dostępne w grze rasy: Wojownik, Łucznik i Mag. Mamy możliwość stworzyć maksymalnie trzy postacie dla jednego królestwa, więc można wypróbować spokojnie każdą z ras. W tym przypadku rasa wpływa bezpośrednio na gameplay, więc wybierajcie dobrze, najlepiej kierować się własnymi potrzebami.


Weźcie także pod uwagę to, że od pewnego poziomy wybieramy na nowo, tym razem dyscyplinę. Tutaj Wojownik podzieli się albo na Rycerza, albo na Barbarzyńcę – Rycerz jest odporny na silne obrażenia, podczas gdy Barbarian potrafi przeciwnikowi naprawdę porządnie przyłożyć. Nasz Łucznik może przemienić się w Strzelca, który podobnie jak Rycerz będzie w stanie przyjąć większą ilość obrażeń – jednostka typowo ofensywna.

W defensywie zagramy jeśli wybierzemy Łowcę (Hunter), który może szkolić własnego chowańca i szkolić się również w innych, ciekawych skillach. Fani magii (używający Maga) mogą wybrać Czarodzieja (Warlock), który potrafi rzucać niszczycielskie zaklęcia na przeciwnika. Inną opcją jest Zaklinacz (Conjurer), który może przyzywać różnego typu stworzenia i używać typowo defensywnych zaklęć.

tworzenie postaci


Recenzja gry Champions of Regnum

Dobra, ale zakładamy, że wybraliście już rasę i teraz przed Wami otwiera się możliwość personalizacji swojej postaci, wybrać można typ i kolor włosów, twarzy, czy też wymiar różnych części ciała jak i samą płeć. Dostaniemy także pięć punktów, które możemy rozdysponować w atrybuty postaci: siła, inteligencja, zręczność, koncentrację czy wytrzymałość, albo obronę.

Oczywiście w trakcie gry możemy wzmocnić naszego bohatera za pomocą broni i zbroi. Zbroja jak to zwykle bywa daje nam większą odporność na zadane ataki. Zarówno zbroje jak i broń różnią się pod wieloma względami w zależności od tego jaką rasę wybraliśmy. Przykładowo Wojownicy mogą używać płytowej zbroi, naramienników, rękawic, hełmów i leginsów. Łucznicy mają bardziej elastyczne wdzianka jak skórzane zbroje, naramienniki, rękawice i leginsy. Magowie zaś założą tuniki i rękawice.

WARTO ZOBACZYĆ  Star Wars The Old Republic (SWTOR)

Jeśli chodzi o broń w Champions of Regnum to będzie to w sumie najważniejsza część naszego ekwipunku, bez niej nie możemy walczyć! Każda broń w grze ma swoje słabe i mocne strony. Jeśli broń jest zniszczona to możemy naprawić ją i handlarza, albo kupić zupełnie nową. Bronie mają takie same wymagania jak zbroje – inna rasa inny zestaw. Wojownik pomacha mieczami i toporami, może użyć włóczni czy rapierów, albo wielkich młotów i maczet. Łucznik jak to łucznik ma długi i krótki łuk, ale do nich musi dokupić strzały. Mag używa niekiedy dziwnych przedmiotów, ale może dzięki nim atakować w bezpośrednim starciu jak i z dystansu. Każda broń posiada podklasy, poziomy podobnie jak zbroje.

jazda na wierchowcu

W trakcie naszej przygody w grze będziemy zdobywali doświadczenie, ale również zostaniemy nagrodzeni złotem i różnymi przedmiotami. Doświadczenie pozwala awansować naszej postaci, ale to pewnie wiecie. Każdy nowy poziom w grze MMO Champions of Regnum przynosi nam punkty, które można rozdać do atrybutów jak i dostaniemy punkty umiejętności podnoszące siłę i skuteczność naszych skilli. Nowe poziomy, wyższe atrybuty czy lepsze umiejętności dają nam dostęp do lepszych broni i zbroi.

Walki PvP i PvE

Walki PvP w grze są jednym z najważniejszych aspektów gry, gdyż PvE poniekąd po czasie staje się nudne, więc warto zajrzeć na wielką arenę i sprać kilku graczy, a tym samym przetestować swoją postać. W każdym królestwie znajdziemy Areny, jest to bezpieczna strefa. Tutaj gracze mogą walczyć z obywatelami tego samego królestwa bez żadnych kar itp. Jednak mi osobiście najbardziej interesujące wydają się twierdze królestwa. Może to być zamek, fort albo inna budowla. To taki strategiczny punkt, od którego zależy przetrwanie królestwa. Musimy współpracować z innymi w celu obrony takiego miejsca.

Dobra, ale nie samą walką człowiek żyje w Champions of Regnum więc czas na zadania, które tutaj dzielą się na dwie kategorie: zadania, które pomogą nam budować postać i tajemnicze questy cienia. Te pierwsze są szczerze mówiąc bardzo łatwe i szybko nimi wbijecie kolejne poziomy, a co za tym idzie zyskamy tak lepsze umiejętności i atrybuty. Zadania Cienia zostały stworzone po to, aby gracz doświadczył więcej jeśli chodzi o PvE, nie są to króciutkie questy, każdy z nich ma własną linię historyczną, a w międzyczasie generują nam setki pobocznych zadań. Nie są one proste, ale za to dają nam ciekawe nagrody.

WARTO ZOBACZYĆ  Ragnarok Online 2

zadania

Na swojej drodze w Champions of Regnum, podczas licznych zadań napotkamy różnego rodzaju kreatury i każdą z nich możemy łatwo zidentyfikować klikając myszką. Tak zobaczymy poziom potwora i kolor, no właśnie, on jest bardzo ważny! Jeśli oznaczony stwór ma kolor siwy (taka kulka w lewym górnym rogu po kliknięciu na niego) to nie stanowi on dla nas żadnego wyzwania. Jasnozielony i zielony to łatwe wyzwanie. Jasno-niebieski oznacza normalną siłę, a żółty to już lekko powyżej normalności, ale ja ich zaliczam do prostych. Pomarańczowy to już spore wyzwanie, a na czerwony musicie już bardzo uważać. Trudne potwory, niemalże niepokonane to te z kolorem purpurowym, ale za to jakie nagrody z nich lecą – fiufiu. Pamiętajcie, że kolory dla konkretnych potworów nie są dla nas stałe, zmieniają się wraz z naszym poziomem, rozwojem czy w sytuacji, gdy na przykład jesteśmy w party.

Podsumowanie

Champions of Regnum to darmowa gra MMORPG skupiająca się przede wszystkim na walkach między królestwami (RvR) jak i na walkach PvP. Poprzednio znaliśmy ją pod nazwą Regnum Online, ale po wielu zmianach, jak widzicie nazwy też, dodano sporo nowości jak choćby tryb Capture the Flag, nowe mapy dla Team Deathmatch.

Same postacie również doznały poważnej przemiany, warto spojrzeć na ich twarze, które zostały kompletnie inaczej wymodelowane, a nawet teraz mamy możliwość zdobywania tzw. Champion Coins, czyli Monet Mistrza poprzez wygrywanie kolejnych meczy w trybie Battlezone.


Gry podobne