Red Crucible 2 jest grą typu shooter 3D (strzalanką) na przeglądarkę ze stajni Rocketeergames, napędzana przez plugin Unity. Jeśli macie ochotę wspólnie ze swoją drużyną wrócić do świata, który przypomni Wam stare czasy z Call of Duty to właśnie ta facebookowa propozycja da Wam wszystko czego pragniecie. Oddano nam cztery klasy postaci do wyboru: Assault, Heavy Gunner, Sniper i Anti-Tank. Nie muszę chyba tłumaczyć do czego służy każda z nich, to chyba jest oczywiste wystarczy spojrzeć na nazwy i minimalna znajomość języka angielskiego, albo obsługa Google Translate.

W strzelance online Red Crucible 2 mamy mnóstwo trybów gry do wyboru jak Free For All, Last Man Standing, Team Deathmatch, Attack & Defend i Demolition. Sterowanie tutaj jest intuicyjne i nie różni się zbytnio od tego jakie znamy z innych podobnych gier, poruszamy się klawiszami W, A, S, D. Możemy się czołgać, biegać, skakać, zmieniać tryb widoku kamery używać elementów z ekwipunku.


 

Red Crucible 2 1

 


Nie doszukujcie się w grze Red Crucible 2 fabuły bo takowej tutaj nie ma. Ta gra to prosta produkcja, pełna akcji, typowy FPS, który nie ma czegoś co by go odróżniało od innych gier konkurencji, no chyba, że wymienić fakt, iż ma bardzo niskie wymagania sprzętowe. Kiedy wchodzimy pierwszy raz do gry wita nas ekran startowy, na początku dysponujemy prostą bronią AK albo M16, wszystko zależy od tego do jakiej drużyny dołączymy w danej rundzie. Możemy oczywiście zdobyć o wiele lepszy sprzęt, ale musimy posiadać odpowednią ilość punktów honoru, albo zakupić kredyty facebookowe. W grze znaduje się naprawdę szeroki wachlarz broni od prosty pistoletów, noży po karabiny maszynowe, snajperskie czy nawet wyrzutnie rakiet albo miotacze płomieni. Jednak mi się najbardziej spodobała opcja, w której można prowadzić czołg, latać helikopterem i innymi pojazdami wojskowymi.

Do naszej dyspozycji w grze przeglądarkowej Red Crucible 2 oddano również wiele power upów, tudzież zwanych Boostami. Możemy dzięki nimi zwiększyć naszą siłę rażenia, podnieść wartość obrony, uleczyć się, podłożyć miny czy też wezwać wsparcie ciężkiej artylerii. Równie dobrze możemy personalizować naszą postać za pomocą różnego rodzaju ubrań bojowych pochodzących z rożnych regionów kuli ziemskiej. Dostosować można równie dobrze sam wygląd postaci, choć osobiście znalazłem tylko twarze, ich kolor itp. Nie zabraknie Wam tutaj także mnóstwa dodatków jak google, zasobniki na magazynki itp.

 


Red Crucible 2 2

 

Wchodząc do gry Red Crucible 2 możemy wybrać już istniejącą, albo utworzyć własną, jest sporo plansz do wyboru, więc na pewno każdy tutaj znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Podczas tworzenia własnej gry możemy wybrać mapę, oznaczyć serwer własną nazwą, zaznaczyć czy będzie to gra publiczna czy prywatna, wybrać tryb gry, a także takie cechy jak ilość respawnów, czas gry i maksymalną ilość graczy.

Jeśli chodzi o elementy społecznościowe w Red Crucible 2 to można tutaj zakładać klany, porozumiewać się z innymi za pomocą wbudowanego czatu, a także ustalać listę przyjaciół i wrogów. Na stronie naszego profilu widzimy ogólne statystyki postaci, ilość wygranych, przegranych walk zarówno w trybie drużynowym są podawane informacje jak i pojedynczego gracza.

Red Crucible 2 3


Gry podobne