Red Blood Online jest to gra MMORPG stworzona przez koreańskie studio Gorilla Banana. Owa produkcja oferuje nam sporą ilość contentu jak dungeony, możliwość eksploracji świata, możliwość zbierania przedmiotów i tworzenia broni. Tak czy inaczej oprócz zabijania masy potworów znajdziemy tutaj coś więcej, przygodę, której nie zechcemy opuścić tak szybko. Wchodząc do gry zobaczymy jedną z możliwych przyszłości jaka czeka naszą planetę. Po wielkiej katastrofie rodzą się cztery wielkie kraje, które rozpoczynają niekończącą się walkę o dominację na Ziemi. Do tego wykorzystują genetykę, modyfikują rasę ludzką, a później uzyskane mutanty wykorzystywane są jako najemnicy dla każdej z frakcji. Mroczna i tajemnicza przyszłość – to właśnie kreuje nam gra Red Blood Online.

Recenzja gry 

Red Blood Online jest określana jako next-gen MMORPG 3D, który dostępny jest za darmo dla wszystkich, którzy tylko zainteresują się wejściem do tego świata. Świat został opatrzony we wspaniałą historię w tle i artystyczną grafikę wprost z serii komiksów popularnych w ostatnich latach w rodzimej Korei i za granicą.


Red-Blood-6

Z udostępnionych w ostatnim czasie screenów i trailerów widzimy grafikę, która odnosi się bezpośrednio do świata mangi, wspaniałe efekty wizualne i muzyka, to wszystko wydaje się być satysfakcjonującym połączeniem, a komiksowy świat ze wspaniałą historią w tle tworzy dynamiczny świat, z którego po prostu nie zechcecie nigdy wychodzić. Wszystko kręci się tutaj w sumie wokół instancji, gracze wcielają się w rolę najemnika, który może zostać zatrudniony przez jeden z czterech rywalizujących ze sobą krajów. Victoria ma najdłuższą historię jeśli chodzi o cywilizację ludzką, Kulitie stale korzysta z pomocy sojuszników, Normu to niezależne centrum handlowe, a na koniec zostaje nam tajemnicza Peiladulia. Najemnicy otrzymują serię zadań, w których zdobywają nagrody i nowe poziomy – nie zabraknie tutaj również dynamicznych i szybkich walk.

Najciekawszą funkcją w Red Blood Online wydaje się jednak być to, że każdy najemnik/gracz może tworzyć innych najemników zbierając przy tym członków do swojej wielkiej rodziny, z którą można dzielić magazyny i inne elementy.


Red-Blood-7

Sama walka oparta jest o system non-target, gdzie wykazać się będziemy musieli swoimi umiejętnościami, a jeśli już uda nam się uzyskać pewną perfekcję to styl walki możemy dostosować do własnych wymogów. Dla tych co tylko kochają walki to dopowiem tylko, że możecie tutaj tworzyć specjalne Combo opatrzone przecudnymi wizualizacjami i animacjami. Oczywiście mamy tutaj pełną kontrolę na swoją postacią, którą dostosowujemy do sytuacji, wroga czy też potworów. Kiedy w danej instancji poczujemy się wyczerpani możemy wycofać się do swojego obozu, gdzie odzyskamy w pełni siły. Poza tym gra oferuje nam system „generation”, który umożliwia nam tworzenie własnych map z dowolnym poziomem trudności, które dodadzą dodatkowy smaczek naszej przygodzie.

Obecnie gra Red Blood Online jest tworzona od pięciu lat! Na chwilę pisania tego artykułu trwają testy alpha na Tajwanie. Niestety patrząc na udostępniane materiały z gry mam wrażenie, że dużo ściągnięto z innej, koreańskiej gry Mark Online.Gry podobne