Realms Online jest to gra 3D MMORPG. Mamy tutaj potężne trzy światy, które są w ciągłym stanie wojny ze sobą. Każde królestwo ma swoje własne rasy i środowiska, dając graczom wiele treści do zbadania.

Realms Online został opublikowany przez argentyńskiego dewelopera NGN Studios, jest ich pierwszym głównym MMORPGiem. Oficjalnie wydana w 2007 roku, gra odniosła międzynarodowy sukces i dziś oferuje cztery serwery: dwa międzynarodowe (Włoskie) i dwa niemieckie.


Obecnie wydawana jest przez studio Gamesamba. Każdy z doświadczeniem w grach MMORPG zauważy uderzające podobieństwa między Realms Online i Dark Age of Camelot (opublikowane przez Mythic Entertainment w 2001 roku). Nie tylko Obie gry wykorzystują trójdrożny system PvP, ale nawet podobne rasy i uderzające jest podobieństwo w środowiskach. Może nie są tak oczywiste, jak podobieństwa między Runes of Magic  i World of Warcraft ale uwierzcie mi coś w tym jest. Trzy walczące narody, czy jeśli ktoś woli krainy w świecie gry to: Alsuis, Ignis i Syrtis. Każdy z nich ma wyjątkowe położenie, od gęstych lasów, zimnych gór, do wulkanicznych pustkowi.

Gracze mogą odkrywać i zagrać tak naprawdę w tylko 1 / 3 gry, chyba że zdecydowali się mieć kilka kont na kilku serwerach. Każda kraina posiada trzy rasy i istnieją tylko trzy uniwersalne klasy (Mag, Warrior i Archer), a nie każda rasa ma możliwość wyboru pomiędzy wszystkimi z trzech wyżej wymienionych klas. Jeśli chodzi o dostosowanie wyglądu, jest ono ograniczone jak na grę 3D. Gracze wybierają płeć, wysokość (mały, średni, wysoki), a fryzury wraz z twarzą i rodzajem włosów oraz ich kolorem. Kilka możliwości jest naprawdę dość ubogich, ale mieszanie i dopasowywanie kolorów włosów i brody mogą przynieść ciekawy wygląd.

Nowi gracze zaczynają swoją podróż w małej, zacisznej części ich królestwa, która działa jako swego rodzaju tutorial. Oto w małym menu pojawiają się instrukcje gry i NPC w pobliżu powita nas z uśmiechem i da początkowe zadania. Realms na początku działa w systemie on-the-fly pobierając pliki do pobrania z daną ​​częścią mechaniki gry, podczas gdy my już gramy. To sprawia, że pierwsze pół godziny gry będzie przerywane pobieraniem nowych rzeczy.


Świat gry jest bardzo duży, z ogromną ilością otwartej przestrzeni (dużo chodzenia i tak dalej), ale te miejsca są puste w większości. Nawet w początkowej okolicy musiałem chodzić trochę aby wykonać zadanie. Istnieje wiele questów dostępnych, także tych na czas, ale z jakiegoś powodu gracze mogą zorganizować pięć zadań jednocześnie, nie wiem może to jakiś błąd. Jak wspomniałem wcześniej, wiele obszarów w  grze posiada uderzające podobieństwo do regionów jakie można znaleźć w DAoC. DAoC był jednym z moich ulubionych gier w pierwszych dniach gier MMO, wiem, że jeśli coś jest podobnego do niej to jest to wielki plus. Wojny Realm vs Realm nie są tak szczegółowe w akcji jak i jeśli chodzi o graficzne szczegóły, ale to cena, jaką płacimy za darmową rozgrywkę.


Gry podobne