Studio Ubisoft zapowiedziało kolejną grę z uniwersum Raymana, czyli Rayman Adventures, nową platformówkę która za niedługo wyląduje na smartfonach i tabletach. Nie została przewidziana wersja na konsole.

W grze wylądujemy w zaczarowanym lesie, gdzie staniemy przed zadaniem odzyskania starożytnych jaj, które wspierają życiem „święte drzewa”. Wspomniane jajka zostały skradzione przez jakiegoś wariata i to właśnie my musimy je wszystkie odzyskać. Odwiedzimy także nawiedzone, średniowieczne zamki w mitycznym świecie Olympus. Rayman oczywiście dalej jest główną gwiazdą gry, ale u jego boku pojawi się także Barbara (Wiking).


Niestety przyglądając się zwiastunowi gry mam wrażenie, że nie wiele odbiega ona od tego co widzieliśmy wcześniej na konsolach w takich pozycjach jak Rayman Origins czy Rayman Legends. Jednak Adventures nie jest jedyną grą mobilną z uniwersum Raymana. Studio Ubisoft wcześniej oddał w ręce fanów dwa runnery: Rayman Jungle Run i Rayman Fiesta Run.

Póki co nie wiemy na jakich dokładnie platformach wystartuje Rayman: Adventures, ale pewniakiem są iOS i Android. Nie wiadomo także czy gra będzie dostępna do pobrania za darmo, ale gdy tylko dowiemy się czegoś nowego to na pewno Was o tym poinformujemy.Gry podobne