Pamiętacie z dzieciństwa program Randka w Ciemno? Jeśli tak to nowa gra na NK Randka w Ciemno Was zainteresuje. Nie będę jej przypisywał konkretnej płci, gdyż tak jak w programie TV udział tutaj biorą zarówno kobiety jak i mężczyźni. W omawianej dziś aplikacji wcielamy się właśnie w jedną z płci, oprócz tego wyboru czeka nas także zabawa w kreowanie image naszej postaci. Możemy zmieniać kilka ważnych elementów dotyczących wyglądu zewnętrznego, albo po prostu wybrać opcję „random” i wylosować sobie jeden z możliwych wyglądów. Jeśli już uporamy się z tym to zaczyna się wreszcie prawdziwa zabawa.

Recenzja gry Randka w Ciemno

Na samym początku zobaczymy widok wielkiego miasta, gdzie ustawiono kilka konkretnych budynków, z których każdy pełni tutaj konkretną rolę. Mamy zarówno stąd dostęp do własnego domu, do studia telewizyjnego, do centrum city, sklepu, centrum biznesu i salonu urody. W grze Randka w Ciemno możemy wziąć udział w tytułowym programie, ale na początku warto zadbać o cechy, które będą decydowały o naszym zwycięstwie, albo przegranej (nie da się ciągle wygrywać). Musimy troszkę potrenować nasze podstawowe cechy: urodą, inteligencją i stylem. W tym celu należy się udać do Centrum City – tam za odpowiednią opłatę możemy aktywować odpowiedni trening. Do opłaty wykorzystamy regularną walutę gry jaką są srebrne monety, a także będziemy potrzebować za każdym razem jednego biletu. Jeśli mamy za dużo prawdziwej kasy to można wybrać się do spa, zyskamy więcej, ale skąd brać na to wszystko eurogąbki? Darmowe eurogąbki są dostępne na NK, ale musimy uzupełniać ankiety, a i tak dostaniemy kilka sztuk EG co tak naprawdę w niczym nas nie ratuje.


wybór kandydatki

Oczywiście nie zabrakło energii w grze na Naszej Klasie Randa w Ciemno, która potrzebna jest nam do tego, aby móc wziąć udział w show (programie TV). Na samym starcie dostępny jest dla nas jeden z trzech trybów gry – Classic Show, a w wyższych poziomach odblokujemy jeszcze VIP Show i Blind. Jednak przed tym czeka nas mnóstwo pracy zarówno nad wyglądem, inteligencją i stylem. Wybierając jeden z trybów przechodzimy do następnego poziomu, gdzie musimy wybrać jedną z trzech osób (w moim przypadku jedną z trzech Pań). Im wyższy poziom danej Pani tym trudniej będzie wygrać jej „serce”. Dlatego na początku warto wybierać osoby z poziomu pierwszego. Zaczyna się zabawa. Mamy dwóch rywali, o różnych statystykach i musimy wciskać guzik U, I, S (uroda, inteligencja, styl) w tej kolejności, aby zdobyć jak najwięcej punktów, jednym słowem używamy tego guzika do stylu, który mamy jak najwyżej wytrenowany. Osoba wybierająca często komentuje nasze wypowiedzi, które są oczywiście generowane losowo, nie mamy na nie wpływu. Zauważyłem, że niekiedy odzywki są naprawdę chamskie, iście podwórkowe jak z gimnazjum. W razie jakbyśmy przegrywali możemy zakupić specjalne boosty, które powiększą punkty nadawane przez osobę wybierającą, albo pomogą nam w zupełnie innych sposób, tak czy inaczej liczy się zwycięstwo.

trening postaci


Kiedy znudzi nam się randkowanie to można w grze Randa w Ciemno podjąć się jakieś dorywczej pracy, aby zarobić nieco srebrnych monet. Każda praca, w zależności od oczekiwanej wypłaty trwa określony czas, przez który nie można robić nic innego, ale to dobre wyjście jak idziemy spać, albo zrobić kanapki na długich reklamach w TVN.

Dla tych leniwych, którzy nie lubią ćwiczeń, a chcą podnieść jedną z trzech cech i oczywiście posiadają spory zasób waluty premium, albo regularnej dodano możliwość zakupu w sklepie specjalnych ubrań, które mogą o kilka punktów powiększyć moc stylu, albo urody, a nawet powiększą inteligencję (jak ubrania to robią nie wiem). Jeśli macie walutę premium to kupione za nie ubrania powiększą nam o określony procent wszystkie cechy – proste no nie? Możecie również za złote monety zakręcić kołem fortuny, a nuż uda się wygrać kolejne złote monety, a w ostateczności sporą ilość tych srebrnych.

miasto nocą


Wydaje się, że w grze Randka w Ciemno istnieje również możliwość dekoracji i meblowania naszego domu, ale obecnie chyba funkcja nie jest aktywne podobnie jak jeden z tajemniczych budynków czy też statek na środku wody w okolicznym porcie. Jedno jest pewne, możemy odwiedzić naszego znajomego w jego domu i tam pomóc mu podnosząc jedną z trzech cech.

Gra na NK Randka w Ciemno jest nie tylko co rozrywkową grą, bardziej czymś na wzór Imperium Stylu czy Arena Mody, gdzie najbardziej liczy się nasz wygląd i to ciągłe klikanie. Nudy jak dla mnie, ale wiem, że gusta są różne i wielu z Was pewnie już od dawna w nią gra. Mi pozostaje życzyć Wam miłej zabawy.


Gry podobne