Twórcy takich hitów jak Fruit Ninja czy Jetpack Joyride, czyli studio Halfbrick, wydali nam nową apkę mobilną na iOS i Androida – Radical Rappelling. Jest to gra z dość specyficznego gatunku, o którym zapewne mało kto z Was słyszał – endless-survival. Podobnie jak w runnerach nasza przygoda trwa wiecznie, nigdy się nie kończy, a w dziś omawianej grze zależy nam najbardziej na przeżyciu w niezbyt sprzyjających okolicznościach.

Recenzja gry Radical Rappelling

W Radical Rappelling wcielamy się w Rip’a bądź Roxy, bohaterów którzy muszą uciec przed płynącą lawą, oczywiście uciekamy z góry na dół, inaczej lawa nie spływałaby w naszym kierunku. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że schodzimy z owej góry po linie, a na naszej drodze pojawiają się coraz to nowsze przeszkody i utrudnienia. Naszym zadaniem jest dotykanie ekranu w odpowiednich momentach, dzięki czemu pomagamy swojej postaci uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa.


Radical Rappelling

Podczas schodzenia w dół, podczas naszej desperackiej ucieczki, musimy zbierać monety, które de facto nie są tak łatwo dostępne i niekiedy przyda nam się wykorzystanie kilku trików, umiejętność odbijania się od ściany urwiska itp. Czekają nas tutaj ciasne tunele, płonące pierścienie jak i wiele innych, niebezpiecznych przejść i kryjówek – niektóre pomogą nam w ucieczce, a inne zrobią wszystko, aby jak najszybciej dopadła nas lawa.

Wróćmy jednak do trików, czyli specjalnych ruchów za które możemy napełnić pasek Remix i gdy osiągnie on maksimum to gracze otrzymują za swoje dokonania kilka sekund, sekund w trakcie których stają się niezniszczalni, dzięki czemu szybko można zejść o kilkanaście metrów w dół i zyskać znaczącą przewagę nad płynącą lawą.


W Radical Rappelling czekają na nas także liczne questy i aby je wykonać będziemy musieli spełnić wiele warunków, czeka nas niszczenie skał pełnych monet itd. Wykonywanie tychże zadań daje nam szansę zarobić nieco darmowy monet jak i waluty premium, a w międzyczasie rośnie także nasz rank w grze. Gdy tylko uda nam się zdobyć czwarty rank to odblokowuje się randomizer, które oferuje nam darmową możliwość wylosowania cennego boostera, może to być coś co pozwoli nam wstać po rychłej śmierci bądź coś co zwiększy mnożnik zdobywanych monet, a nawet magnes, który doskonale znamy choćby z Subway Surfers. Wszystko co oferuje nam randomizer można ulepszyć dzięki monetom, przykładowo można zwiększyć czas trwania efektu jaki daje magnes itp.

Monety możemy wydać także na nowe kostiumy dla naszych bohaterów jak i na mocniejsze i efektywniejsze liny, po których będziemy jeszcze szybciej schodzić. Niekiedy wiele rzeczy, chyba tych najprzydatniejszych, możemy kupić natychmiast jeśli mamy odpowiednią ilość waluty premium.

Jednak wszystkie te boostery są zbędne w Radical Rappelling, wystarczy nieco cierpliwości i praktyki jak i wystarczy pamiętać, iż jeden niewłaściwy ruch i gra skończona. Sam James Schultz z Halfbrick mówi, że jest to jedna z najtrudniejszych gier, które wyszły z ich firmy, trudniejsza od Jetpack Joyride, więc skupcie się jeśli chcecie osiągnąć sukces.Gry podobne