Quarantine 2019 jest to gra MMO rozgrywana przez przeglądarkę, w której możemy opowiedzieć się po jednej ze stron: zombi bądź ludzi. Fabuła została osadzona w postapokaliptycznym świecie. Gracza mają do wypełnienia różne zadania, które mogą zdecydować o ostatecznym zwycięstwie. Mamy do rozdysponowania 50 punktów energii, które musimy rozdawać z pewną dozą rozwagi, a odnawiają się co kilka minut. System taki jest dobry bo nie ma sytuacji, że jakiś gracz nazbiera sobie sporą ilość punktów i później będzie miał sporą przewagę nad innymi. Każda czynność to stracona energia, możemy np. atakować innych graczy, barykadować się, atakować drzwi, zarażać obywateli czy też pobierać próbki zombi.


Najlepiej zapoznać się z grą obiema rasami, wtedy zdobędziemy nowe doświadczenia i pozwoli nam to opracować odpowiednią strategię.

Quarantine 2019 posiada wiele różnych rodzai budynków, z których każdy ma swoje zalety lub wady. Budynki mogą mieć do sześciu pięter. Niektóre z nich mają specjalne wyposażenie, które sprawiają, że stają się unikalne w grze. Wymienić można 3 takie struktury: Power Plant, Laboratorium i ISP. Z powodu różnych specjalizacji każdy z nich oferuje różne rzeczy i mają ważne znaczenie strategiczne. Wszystkie budynki mają skrzynkę z bezpiecznikami na dole, więc zawsze można przejść do dywersji i je po prostu wyłączyć.


Gry podobne