PyramidVille jest to przeglądarkowa gra, symulacja rozwoju własnego miasta na facebooku od dewelopera Kobojo. Według statystyk na obecną chwilę w grę pogrywa codziennie około 466747 aktywnych użytkowników. Założenie PyramidVille jest dość proste i podobne do innych gier, gdzie będziemy tworzyć własne miasto jak CityVille, jednak tutaj wszystko zostało osadzone w realiach Egiptu, czyli piasek, słońce i tak dalej. Gracz otrzymuje swoją działkę, która najpierw musi zostać oczyszczona pod budynki naszego miasta. Budujemy domy, warsztaty i przeróżnego rodzaju dekoracje – zwane cudami, jak również zajmiemy tutaj się uprawą roślin i hodowlą zwierząt. Oczywiście nasze miasto możemy również upiększać poprzez przeróżnego rodzaju dekoracje jak doniczki z kwiatami i ogrodzenia. Wszystko kupujemy za walutę dostępną w grze i potrzebujemy do budowy surowców, co grze dodaje więcej funkcji społecznościowych takich jak np. handel z innymi.

Jeśli chodzi o owe surowce do budowy to nie ma tutaj jakiś kopalń, ale uzyskujemy je podczas oczyszczania pól czy też z prezentów od znajomych z portalu facebook. Więc kolejną funkcję społecznościową tutaj odkryliśmy, a najważniejsza i najpopularniejsza to odwiedzanie naszych znajomych, który możemy podlać np. uschnięte rośliny.


Chyba najbardziej niezwykłą funkcją w PyramidVille jest wysoki poziom graficzny i wspaniałe efekty dźwiękowe od szumu wody w rzeczy po brzęczenia pszczół w ulach, a także zachwyciły mnie animacje w warsztatach, które pojawiają się gdy są aktywne. Bardzo dogodną funkcją jest także zoom, kółkiem myszy szybko możemy oddalić widok i przybliżyć i nie ma tutaj typowych dla facebooka cięć grafiki podczas tego typu działań.

Niestety jak w większości gier na facebooku nasze działania są ograniczone przez system energii, która oczywiście co pewien okres czasu się odnawia, ale gdy nam się skończy to albo prosimy znajomych o pomoc, albo zmieniamy grę. Z tego właśnie powodu zaliczam produkcję to typowych gier casualowych.

W PyramidVille płatną walutą gry jest Gemmes, za którą zakupimy różne opcje Premium, a także przyśpieszymy nieco naszą rozgrywkę. Za każdy zdobyty poziom w grze otrzymamy 1 Gemm, ale to kropla w morzu potrzeb i trzeba sporo czasu aby dojść do czegoś bez wydawania realnej kasy. Kolejną walutą, którą zakupimy za Gemmes są tzw. Kule Anubisa, dzięki którym dostaniemy super moce, które mogą np. ożywić wszystkie zwiędłe rośliny lub zebrać automatycznie wszystkie podatki w naszym mieście za pomocą jednego kliknięcia. Obecnie przedstawiciele studia Kobojo nie zdradzają jakie mają plany w związku z rozwojem gry i jaka będzie przyjmowana przy publikacji strategia. Jednak Vincent Vergonjeanne zdradził nam, że Kobojg inwestują większość środków na rozwój swoich gier na facebooku.Gry podobne