Co powiecie na kolejny endless runner na Androida? Zainteresowani? A jeśli powiem, że dorzucono do tego typu rozgrywki logiczne puzzle? Pewnie teraz zachodzicie w głowę jak to dało się w ogóle połączyć? A jednak, wystarczy sprawdzić nową grę Puzzle Run: Silly Champions. Mimo słodkich kolorów gra nie jest kierowana do najmłodszych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby i oni spróbowali sobie sił w tej ciągłej łamigłówce.

W grze Puzzle Run: Silly Champions wcielimy się w różnokolorowe zwierzaki, od słodkich ptaszków po coś tam jeszcze, bliżej niezidentyfikowane stworzenia. Co więcej, na kolejnych trasach, po których przyjdzie nam się biec sterujemy nie jednym, a kilkoma zwierzakami. Na swojej drodze napotkamy liczne monety, a także zwierzaki, które będą starały się uprzykrzyć nam życie.


Puzzle Run 004

To co powinno zwrócić waszą uwagę w trakcie gry to możliwość transformacji naszych pupili, w sumie zmienić się mogą w co tylko zechcą, głównie to zmieniają kolory, aby móc przeciwstawić się stworkom torującym im drogę w dalszym biegu. Transformację wywołujemy my w odpowiednim momencie, moment musimy oszacować sami widząc kolejne przeszkody naszym zadaniem jest tak zmienić kolor naszych zwierzaków, aby był inny w porównaniu do tych, które pojawiają się przed Nami. Jeśli robimy to w miarę szybko to nie powinniśmy mieć problemów z jednoczesnym zbieraniem monet i dalszym kontynuowaniem biegu.

Puzzle Run 003


Spójrzcie teraz na dół ekranu gry w Puzzle Run: Silly Champions, widać tam wyraźnie, że każdy sterowany przez nas stworek, czy to królik, czy świnia albo ptak posiada specjalne umiejętności. Wykorzystując je w odpowiednich momentach podwajamy korzyści z całego biegu i tutaj przykładowo jeśli widzimy, że na trasie leży dużo monet to warto przełączyć/zmienić bohaterów na różowe świnki, które zbiorą podwójną ilość monet niż inne zwierzaki. Trudne do pokonania przeszkody możemy ominąć dzięki możliwości latania jaką dają nam zielone ptaki. Wypróbujcie każde z nich i opracujcie taktykę na każdą trasę, a generowane są one kolejno losowo, więc teoretycznie nigdy nie będzie ona taka sama jak w ostatnim biegu, powtarzają się jedynie jej fragmenty, nic więcej.

Jeśli nie czujecie się na siłach, aby zacząć normalną grę, czyli skoczyć od razu na głęboką wodę to spróbujcie potrenować w trybie easy (dla początkujących) i jak tylko nabierzecie doświadczenia to przełączcie się do trybu Pro.

Puzzle Run 002


Naszym celem głównym w Puzzle Run: Silly Champions jest zebranie jak największej ilości złotych monet, za które możemy kupować power-up’y jak i je ulepszać. To samo się tyczy samych bohaterów.

Na koniec wspomnę, że mimo iż grafika nie jest na mega wysokim poziomie to i tak doskonale spełnia swoją rolę, a sterowanie nie sprawia trudności nawet początkującym graczom.


Gry podobne