Gra Puzzle Farm to nie tylko zbieranie upraw (warzyw i owoców) z planszy gry czy też walka z licznymi szkodnikami niszczącymi wszelkie zbiory. To interesująca i jakże wciągająca gra dopasuj 3 (logiczna), którą znajdziecie na Facebooku i w którą możecie zagrać już dziś całkowicie za darmo. Charakterystyczna grafika jak i oprawa dźwiękowa to tylko niewielka część atutów, które wyróżniają Puzzle Farm na tle innych, konkurencyjnych produkcji.

Wchodząc do gry widzimy piękną farmę, na której oznaczono kolejno punkty odpowiadające kolejnym poziomom. Aby przejść z jednego miejsca do kolejnego musimy przejść level wcześniejszy. Ale zawsze istnieje możliwość rozegrania przebytej wcześniej planszy. W górnej części ekranu widzimy pięć słoneczek, coś na wzór energii choć tutaj nazwano to próbami. Próby, jeśli są (żółte słońca – aktywne, szare – nieaktywne) pozwalają nam grać, jeśli nie mamy żadnej już na swoim koncie to niemożliwa jest dalsza zabawa dopóki się samoczynnie nie odnowią albo dopóki znajomy nam nie podeśle jednego za darmo. Można oczywiście tego rodzaju życia kupić za walutę premium – Monety.


Widok planszy gry

Widok planszy gry

W prawym, górnym rogu ekranu gry mamy wejście do sklepu, gdzie za wspomniane monety możemy kupić power-up’y, specjalne bonusy, które ułatwiają nam przebycie problematycznych poziomów.

Sama gra w Puzzle Farm jest intuicyjna i tuż po wejściu na dany level otrzymujemy planszę gry, a po jej lewej stronie widzimy zadania, które mamy wykonać w określonym czasie bądź przy wykonaniu z góry narzuconej liczby ruchów. Jeśli skończy się czas, bądź zostaniemy bez dostępnych posunięć to gra kończy się niepowodzeniem, a my tracimy próbę (słoneczko). Dalej, na planszy gry musimy identyczne warzywa czy owoce dopasowywać do siebie tak, aby co najmniej tworzyły trójelementową linię (nie ważne czy w pionie czy poziomie). Możliwe są także ustawienia w kształcie liter T lub L. Jeśli dopasowanie będzie większe to stworzy się nam na jego miejsce specjalny element, który po ponownym dopasowaniu z odpowiadającym sobie kolorem wywoła specjalny efekt (likwiduje np. całą linie elementów) dając nam dodatkowe punkty. Po prawej stronie ekranu gry widzimy dostępne bonusy, które na początkowych poziomach są zablokowane, ale z biegiem czasu odblokuje się możliwość ich użycia jak i dostaniemy kilka sztuk do testów. Kolejne będziemy musieli zakupić za zdobyte monety.


Zdobywając maksymalnie 3 gwiazdy w każdym poziomie możemy liczyć na darmowe monety

Zdobywając maksymalnie 3 gwiazdy w każdym poziomie możemy liczyć na darmowe monety

W trakcie każdego poziomu zdobywamy punkty, a one na koniec przeliczane są na ilość gwiazdek, których na levelu można uzyskać maksymalnie trzy. Co pięć poziomów zyskując po 3 gwiazdki w każdym z nich można otrzymać bonusowe monety (kompletnie za darmo), więc tak naprawdę nie musimy ich kupować za realną kasę, wystarczy dobrze grać, a nawet jeśli brakuje nam jednej bądź dwóch gwiazdek to zawsze warto powrócić do poziomy, w którym nie zdobyliśmy kompletu i grać do momentu, gdy uzyskamy maksymalną ilość gwiazd.

Gra Puzzle Farm nie ma w sobie nic wyjątkowego czym mógłbym Was zachęcić do wypróbowania jej. Ale dla urozmaicenia gorąco ją polecam każdemu.Gry podobne