Gra Przyczajona Panda, ukryty Łoś na naszej klasie to przeglądarkowa gra z elementami RPG, gdzie wcielamy się w rolę albo tytułowej Pandy czy też Łosia, ale równie dobrze możemy wybrać spośród szeregu przeróżnych innych zwierzaków jak Szop, Nosorożec czy też Zając, ale nasz wybór jest tylko stricte wizualny i nie ma wpływu na statystyki naszej postaci czy jej możliwości. Zdaje się, że po wejściu do gry mamy naprawdę sporo opcji, jednak pozory mylą i nasza rozgrywka jest bardzo ograniczona od samego początku, a dodatkowo w dzień pisania tego artykułu nawet nie odblokowano wszystkich opcji w grze. Na samym starcie nie ma tutoriala bo w sumie gra nie jest na tyle skomplikowana, ale za to mamy mini podpowiedzi co lekko ułatwia wszystko.Póki co jak zaczynamy rozgrywkę to kolejną decyzją po wybraniu typu zwierzaka będzie już bardziej ważny kolejny wybór, a konkretnie wybierzemy coś w stylu podklasy postaci, a dokładnie jej właściwości, które będą miały odzwierciedlenie w statystykach, są trzy wybory i trzy staty: wytrzymałość, siła i zręczność. Do wyboru mamy cechy: Wytrzymały, Silny i Sprytny. Pierwszy będzie znosił nawet największe obrażenia, albo odczuje to w mniejszym stopniu niż pozostałe dwa. Wybór ten wpłynie na naszą wytrzymałość, głównie chodzi o życie postaci. Druga opcja Silny sprawi, że nasze cechy jeśli chodzi o siłę wyraźnie się podniosą już od początku rozgrywki, będziemy uderzać mocniej a co za tym idzie zadawać większe obrażenia przeciwnikom. Ostatnia opcja to Sprytny, zwiększa się dzięki temu nasza początkowa wartość zręczności, a co za tym idzie będziemy lepiej unikać ciosów przeciwnika, co będziemy widzieć często po słowie Unik podczas walk na arenie.

No właśnie przejdźmy do samych walk w grze Przyczajona Panda, ukryty Łoś, bo w sumie to główny element rozgrywki. Wchodzimy na arenę i włącza nam się lista przeciwników o tym samym poziomie lub nieco wyższym bądź niższym, ale zawsze jak nam coś nie odpowiada możemy odświeżyć listę i wylosuje nam gra nowych przeciwników. Zwrócić należy uwagę, że nie możemy walczyć w nieskończoność bo na górze okienka areny mamy liczbę pozostałych walk, każdy punkcik walki dodawany jest co dwie godziny, ale jeśli już wykorzystamy wszystkie potyczki to nie wiem w sumie co tu dalej  można robić. Walki są turowe, to znaczy uderzamy na zmianę, raz my a raz przeciwnik, czasem w zależności od naszych statystyk i noszonego sprzętu dostaniemy jakiś bonus, to unikniemy ciosu dzięki naszej zręczności, a to cios przeciwnika zmusi nas do szybkiego kontrataku czy też uderzymy przeciwnika podwójnie albo z pomocą krytycznego uderzenia. Opcji jest tu sporo, jednak gdy walka się zacznie nie mamy na nią wpływu, po prostu siedzimy i się przyglądamy, a reszta leci automatycznie. Po wygranej walce dostaniemy złoto i troszkę doświadczenia.


Wróćmy do naszej postaci, którą także możemy się pobawić bo oprócz rozdawania statystyk (ich kupowania) możemy uzbroić naszego awatara w najlepszy sprzęt jaki jest dostępny na naszym poziomie, oczywiście im jest on wyższy to lepszy ekwipunek możemy założyć. Ekwipunek należy zakupić w sklepie, a następnie założyć na postać. No fakt faktem, że lepszy sprzęt na dany poziom jest dostępny tylko za płatną walutę kupowaną za eurogąbki, ale na starcie mamy jej troszkę więc można się pobawić, albo zbierać na później.

Jak zobaczyłem na ekranie głównym gry Bank to pomyślałem, że nasze zdobyte złoto (peso) możemy bezpiecznie tam przechować, ale w sumie nikt nam go nie może ukraść więc byłem ciekawy co kryje się za bankowym budynkiem i zawiodłem się, bo tam możemy wymienić eurogąbki na walutę Reale, czyli tą płatną, o której wspomniałem już wcześniej.

Dodatkowo gra daje nam dostęp do specjalnej lokacji Polana, ale dopiero od poziomu ósmego. Możemy także podejrzeć nasze osiągnięcia, zobaczyć najnowsze wydarzenia, głównie informacje o odbytych walkach ale nie tylko. W razie większej nudy możemy zagrać w koło fortuny.


Moja końcowa ocena gry Przyczajona Panda, ukryty Łoś jest 4/10, grafika i animacje nie są złe, ale nie zachwycają i w sumie wprowadziła mnie gra w senny stan. Walki są ograniczone i trzeba sporo czasu czekać, aż się odnowią więc bez prawdziwej kasy na eurogąbki nie poszalejemy z levelowaniem naszej postaci. W sumie jakieś elementy społecznościowe ma bo możemy zaprosić znajomych czy powalczyć z nimi. Jednak nie wróżę produkcji zbyt wielkiej kariery, ale kierowana jest głównie do młodych graczy więc oni troszkę pozostaną przy niej.

 Gry podobne