Wraz z Patchem 5.4 dodano do gry World of Warcraft nowy teren doświadczalny (Proving Grounds) pozwalający graczom przygotować się i zobaczyć jak ich postać będzie sprawdzała się w raidach. Oczywiście dodatkowo otrzymamy buffy. Nowa funkcjonalność została przygotowana z myślą o graczach, którzy nie czują jakość grupowej zabawy, albo dla początkujących, którzy chcą się nauczyć jak zachowywać się na polu walki w party.

teren doświadczalny wow

Wspomniany teren znajdziemy w Kun-lai Summit, przeniesie nas tam bezpośrednio klasowy trener, ale są tutaj pewne ograniczenia – nasz sprzęt/ekwipunek zostanie nieco osłabiony, a używać możemy jedynie wybranych potek. Możemy wejść do zabawy samotnie, albo z przyjaciółmi. Wszystko zostało idealnie przygotowane zarówno dla postaci typu damage dealers, tank'ów jak i dla healer'ów.


healer dps tank wow

Proving Ground oferuje nam cztery stopnie trudności. Więc albo przechodzimy je po kolei, a jak ukończymy pierwsze trzy to przejdziemy z trybów Bronze, Silver, Gold do Endless Mode. Jednak powodzenia, nie tak łatwo dojść na sam szczyt!

Możemy powtarzać każdą arenę tyle razy ile tylko chcemy. Po co? Możemy przecież ćwiczyć tutaj swoje umiejętności, które przydadzą się w prawdziwej walce, zbierać odznaczenia, albo udowodnić po prostu swoim znajomym, że wytrzymamy tutaj dłużej niż oni. Wasz wybór!

Jak wspomniałem wcześniej, przygotowano tutaj wszystko dla każdego typu bohatera:


Tank dostaniec postać NPC (supprtera – healera), który równie dobrze może być postać DPS.

 


DPS niestety nie może sobie pozwolić, aby stać zbyt długo na linii ognia, nie ma tutaj żadnego NPC, który by go uleczył.

 

Healer'zy biorą ze sobą tanka, albo dps'a i symulują tym samym party (grupę). Naszym celem będzie utrzymać przy życiu oddane nam postacie NPC.


Gry podobne