Gra na Facebooku Prisonhood jest nową produkcją od mało znanego w branży gier społecznościowych studia Fei Hu Interactive Ltd. Gracz wciela się tutaj w zbiegłego więźnia, czyli akurat tego złego, więc dobrych uczynków i wróżek się nie spodziewajcie. Jesteśmy winni i musimy uciekać przed siebie, nie ważne gdzie byleby nas nie złapali. Co gorsza lepiej tam nie wracać, gdyż w wiezieniu jesteśmy nikim, debiutantem, więziennym szeregowym i łatwym łupem dla każdego z dłuższą kadencją. Ale w miarę czasu poznajemy wszelkie zasady rządzące tymi realiami i wiemy co robić, aby zapewnić sobie przetrwanie. Graj tak jak zagrają Ci klawisze i buduj swoją reputację, buduj swoją siłę.

Sterowanie w grze Prisonhood jest niezwykle proste i wymaga od nas używania jedynie klawiatury. Używamy spacji do skoków, ale tutaj już mamy pierwsze ograniczenie, gdyż każdy skok pobiera energię i póki nie naładuje się na nowo nie będziemy w stanie wykonać kolejnego. Do tego przygotowano specjalny wskaźnik, ale obok jest drugi, tzw. „chase meter”, który mówi nam o tym jak blisko znajduje się policja.


ucieczka

Jak dobrze widzicie biegniemy przed siebie, a za nami kto? Policja i więzienne klawisze! Musimy uciekać ile sił w nogach, ale co się dzieje? Na drodze jest pełno grupek ludzi blokujących nam przejście, niezwykle śliskie plamy z olejem, albo dziury w asfalcie (pewnie to Polska). Omijać także musimy różnego rodzaju beczki, kamienie i inne przeszkody. W miarę gry pojawią się nowe, bardziej trudniejsze do pokonania, a nawet pojawią się nadjeżdżające auta. Prisonhood: On The Run jest dziwną grą, więc taki samochód nas nie zabije, a jedynie spowolni, tak samo jak inne przeszkody. Im więcej razy nadziejemy się na tego typu zapory tym bliżej nas będzie policja, a tego przecież nie chcemy?

Jednak w owej grze możemy się nieco wzmocnić, oprócz przeszkód na naszej drodze pojawią wspaniałe boostery, które pozwolą nam przybrać tarczę chroniącą przed policją i przeszkodami, albo znaleźć super buty, które pozwolą nam biec z prędkością dźwięku – tak na pewno zgubimy pościg.


mini gry

W omawianej aplikacji jak już zdążyliście się przekonać wcielamy się w więźnia, a do tego oddano nam ciekawą grafikę pasującą iści idealnie do tematyki. Jeśli chodzi o naszą postać to możemy wybierać spośród czterech stylowych awatarów. Ale nie sama ucieczką człowiek, żyje i Prisonhood pozwoli nam rekrutować pomocników, kupować, sprzedawać i kraść różne rzeczy. Do wykonania oddanych nam zostanie ponad 100 zabawnych zadań, a gdy nam się znudzą możemy przetestować trzy intuicyjne mini gry.

Skoro jest to gra społecznościowa na portalu Facebook to nie może zabraknąć możliwość rekrutacji znajomych jako członków gangu. Możemy również kraść i dzielić się różnymi przedmiotami. Możemy również bić się ze znajomymi w „The Dog Pound”, a także obstawiać zakłady w „The Ring”.


Nie powiem, że gra Prisonhood: On The Run nie jest ciekawa, może nie ma jakiś wyszukanych i skomplikowanych elementów, ale za to daje wspaniałą, zręcznościową rozgrywkę i bogata fabułę. Jeśli ktoś lubi więzienne gry to powinien ją definitywnie przetestować.  


Gry podobne