Prime World jest to gra akcji, strategia online stworzona przez rosyjskie studio Nival, które istnieje już na rynku od 1996 roku. W odróżnieniu do innych browserowych gier Prime World może również zostać uruchomiona za pomocą specjalnego klienta jak również możemy ją zakupić w specjalnej edycji na płycie DvD. Dodatkowo, oprócz wersji na PC mamy także ową produkcję w formie aplikacji na urządzenia mobilne, tablety i na Androida. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dołączyć do zabawy w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie. Gra posiada w sobie kombinację kilku znanych mechanizmów, począwszy od typowe strategii, w której konfrontują się ze sobą dwie armię, po zwykłe areny PvP, gdzie walczą sami herosi.Są tutaj również elementy budowlanej gry, a także zaimplementowano tu system zarządzania zamkiem, zbierania surowców, polowania na potwory (PvE), ale to nie wszystko bo odnajdziemy również wiele mini gier. Podobnie jak Rift czy WoW, Prime World posiada mnóstwo „talentów” co pozwala nam stworzyć unikalną postać, dostosowaną do konkretnego stylu gry.

Recenzja gry Prime World

Dołącz do wojny między technologią, a magią w świecie Prime World , nowej grze RPG o charakterze strategicznym od twórców Heroes of Might & Magic V, Blitzkrieg i Etherlords.


prime world 006

Gra Prime World wynosi gatunek MMORPG 3D na nowy poziom pozwalając graczom zarządzać wszystkim nie tylko na polu walki, ale również w swoich zamkach, wybierać i doskonalić śmiertelne kombinacje umiejętności jakie mogą zostać użyte w walce. Znajdziecie tutaj szeroki wachlarz talentów co oznacza nic innego jak to, że każdy z nas może stworzyć unikalną postać odpowiadającą indywidualnemu stylowi gry.

Zagrać możemy w różnych trybach gry, zarówno poprzez tablety jak i na urządzeniach mobilnych (jak choćby telefony komórkowe).Zarządzaj swoją postacią i zamkiem, aby stać się najpotężniejszym lordem pośród swoich przyjaciół. Zmiażdż wroga za pomocą bezwzględnej armii.


Cały gameplay w grze Prime World kręci się wokół konfliktu dwóch nacji: Dokht Imperium i Keepers of Adornia. To właśnie oni znajdują się w niekończącym się konflikcie o kontrolę nad Prime, nad najważniejszymi surowcami. Ten kto posiądzie więcej „Prime” wygra całą wojnę. Teraz przydałoby się wyjaśnić Wam co to jest Prime? Prime to najważniejszy i kluczowy surowiec, źródło energii, niebezpieczna obca substancja, która zmieniła świat i przejęła „pozorną władzę” nad ludzkością. Od momentu, w którym się pojawiał każdy chce ją mieć, bo ten kto kontroluje Prime włada światem.

Prime World to jedno wielkie pole walki, ciągłe batalie między Imperium i Keepers niszczą wszystko co żyje. My jako gracze kontrolujemy naszego bohatera, który jest wsparciem dla całej armii. Naszym zadaniem jest przejmowanie nowych ziem, ale aby to uczynić musimy zniszczyć bazę wroga. Armią przeciwnika również dowodzi lider, więc zwycięstwo nie jest tak proste jakby mogło się wydawać. Tylko najbardziej zżyte drużyny, pracujące razem, posiadające nieco rozsądku i napakowane surowcami mogą dożyć dnia „ostatecznego zwycięstwa”.

 


prime world 002 prime world 003
prime world 004 prime world 005

Każdy gracz w Prime World jest lordem zarządzającym własnym zamkiem, który jest główną bazą skąd prowadzone są wszelkie operacje. Ale także służy za dom, do którego można powrócić po ciężkich walkach. W zamku, gracze mogą budować wiele, różnego rodzaju budynków poczynając od tych odpowiedzialnych za pozyskiwanie surowców po te służące jedynie dekoracji. Każdy może kreować nowe talenty, a także wybrać set'y umiejętności i wyposażyć nimi swojego bohatera. Budowa i cała infrastruktura zamku jest bardzo ważnym czynnikiem w całym gameplay'u, który może zmienić wynik walki, przynieść nam oczekiwaną przewagę, a także wiele innych pożytecznych podczas naszego rozwoju funkcji.  


Gry podobne