Dziś chciałem Wam przedstawić poradnik do gry Green Farm 3, w którym skupię się na wyjaśnieniu sprawy psów i drapieżników na naszych farmach. W drugiej części omówię najwazniejsze kwestie dotyczące miodu i uli. 

Psy i drapieżniki

W grze Green Farm 3 mamy dwa rodzaje drapieżników, są to wilki jak i lisy. To właśnie te zwierzaki straszą nasze zwierzęta hodowlane i dopóki siedzą na naszej farmie dopóty nie będziemy mogli karmić naszych krów czy owiec jak i nie będziemy w stanie zbierać od nich kolejnych produktów.


Usłyszymy zmienioną muzykę za każdym razem jak któryś z wymienionych wyżej drapieżników zaatakuje naszą farmę jak i zobaczymy ostrzegawczą ikonę. Wtedy należy jak najszybciej zlokalizować nieproszonego gościa i tapnąć na niego. Po tej czynności nasz pies powinien szybko zareagować i będzie próbował schwytać wskazanego drapieżnika.

Jeśli nasz pies skutecznie przegoni drapieżnika to spodziewajcie się za to nagrody w postaci pewnej ilości doświadczenia jak i losowego przedmiotu, który wypadnie z lisa bądź wilka.

Pamiętajcie także, że obecność drapieżników na farmie wpływa również na posiadane przez nas ule i zamieszkujące w nich pszczoły. Gdy drapieżnik jest blisko to produkcja w ulach zostaje zatrzymana do czasu pozbycia się wilka czy też lisa.


Co więcej, warto zaglądać także do skrzynki z wiadomościami w grze, gdzie może znajdować się wołanie o pomoc jednego z sąsiadów i to właśnie my możemy im pomóc w przegonieniu drapieżników.

Teraz warto wspomnieć co nieco o samych psach. Pojawią się one w grze dopiero gdy osiągniemy 10 poziom. Pies jako najlepszy przyjaciel człowiek będzie chronił swojego pana za wszelką cenę, ale bez odpowiedniego poziomu staminy (reprezentowanej w grze w postaci serduszek) nie będzie mógł nic uczynić. Przeganianie drapieżników zużywa wspomnianą staminę, która de facto może być odnowiona jeśli nakarmimy psa albo damy mu zabawkę. Im droższa jest zabawka tym więcej staminy zostanie odnowione. Pamiętajcie także, że przeganianie lisów kosztuje zawsze 2 serduszka, podczas gdy przegonienie wilka kosztuje już 3.

Zabawki dla psa możemy kupić w sklepie w zakładce Pet, znajdziemy tam wiele innych przedmiotów przeznaczonych dla naszego pupila jak i budy. Często również pytacie mnie w komentarzach jak wysoki poziom może osiągnąć psiak i tutaj sprawa jest prosta, 10 poziom, nie więcej.


Jeśli mowa o karmieniu psa to może on jeść dopiero po dziewięciu minutach od ostatniego karmienia. Wygląda to zupełnie inaczej niż w przypadku karmienia innych zwierząt na farmie, które mogą jeść zawsze po zebraniu od nich produktów. Psa karmimy specjalną karmą, która składa się z mąki i pomidorów, a wykonujemy ją w Wytwórni Pasz. Gdy nasz pies zgłodnieje to pojawi się nad nim specjalna ikona i aby go nakarmić wystarczy nią kliknąć, oczywiście zakładam, że wcześniej zadbacie o właściwe zapasy karmy dla psów.

Psu możemy nadać imię, tuż po zakupie zrobimy to za darmo, ale później jeśli zapragniemy zmienić to imię to będziemy zmuszeniu kupić „kołnierz” dostępny w sklepie gry w zakładce Zabawki.

Ciekawostką jest to, że możemy mieć wiele psów, ale tylko jednego aktywnego. Tak naprawdę naszej farmy strzeże jeden pies, a gdy kupimy kolejnego to ten wcześniejszy zostaje odesłany do stodoły.

Pszczoły, miód i ule

Ule w Green Farm 3 odblokowujemy na poziomie 15-tym i praktycznie wszystko wyjaśni nam tutorial, który pojawi się na tym poziomie automatycznie. Ale ja postaram się w skrócie napisać to co najważniejsze.

Same ule oczywiście kupimy w sklepie gry i dzięki nim będziemy zdobywali plastry miodu (Honeycombs), które będą wymagane do napełnienia słoju z miodem (Honeycombs). Aby wypełnić słój bądź garnek z miodem będziemy potrzebowali czterech plastrów.

Oczywiście sam miód będzie niezbędny w naszej kuchni podczas przygotowania potraw, których jest głównym składnikiem. Jednak zanim będzie gotowy do tego musimy poddać plastry ekstrakcji w Honey Extractor (ten budynek może być tylko jeden na farmie). Wystarczy tapnąć na ten budynek, aby móc zacząć przetwarzać posiadane plastry miodu. Tutaj również możemy korzystać z nowych przepisów.

Z normalnego Ula zbieramy zawsze 3 plastry miodu, ale w grze dostępny jest także Luksusowy Ul (Luxury Beehives), z którego zbieramy zawsze po cztery plastry. Pamiętajcie jednak, że po każdym zbiorze należy bezwarunkowo wyczyścić ul inaczej zostanie w nim zatrzymana dalsza produkcja. Samych uli możemy mieć ile tylko chcemy, choć ich maksymalna liczba zależy również od naszego aktualnego poziomu.


Gry podobne