Dziś poradnik do gry na Facebooku Smurfs & Co: Spellbound, w którym dowiecie się wszystkiego co najważniejsze na początku naszej przygody w grze, ot takie małe wiki. Podzieliłem poradnik na kilka kategorii, aby było wam lepiej odnaleźć to co aktualnie jest dla was najważniejsze.

Jak zdobyć Blue Favor?

Blue Favor zdobywamy w trakcie normalnych czynności jakie wykonuje farmer i przy usuwaniu debrisu (kamieni, chwastów etc.).


 

Do czego służy Blue Favor?

Blue Favor używany jest do kupowania przedmiotów w sklepie gry jak budynki, rośliny, postacie itp.

 


Jak zdobyć Mystic Gems/Klejnoty?

Klejnoty zdobywamy w trakcie wykonywania zadań, możemy je także kupić w sklepie gry.

 

Do czego służą klejnoty?

Za klejnoty w grze możemy przyśpieszać pewne czynności jak i szybciej odblokowywać przedmioty.


 

Jak zdobyć Red Favor?

Red Favor zdobywamy dzięki pomaganiu i odwiedzaniu znajomych w grze – sąsiadów.

 

Do czego służą Smurfiness?

Smurfiness posłużą nam w grze do odblokowania kolejnych stref na mapie gry.

 

Skąd brać Smurfiness?

Możemy je pozyskiwać jedynie z domków.

 

Jak zdobywać doświadczenie?

Doświadczenie zdobywamy praktycznie za każdą czynność w grze. Przechodząć na kolejny poziom odblokowujemy nowe budynki, dekoracje, przepisy itp.

 

Po co jest energia?

Energia potrzebna jest, aby nasze smerfy mogły pracować, odnawia się co pewien czas automatycznie.

 

Po co są social XP?

Potrzebne są te punkty do odblokowania przedmiotów i są ważniejsze niż zwykłe doświadcznie.

 

Przeklęte smerfy

W trakcie gry natraficie na pewien punkt, w którym nie tylko Papa Smerf zostanie obłożony klątwą, ale wszystkie inne smerfy również – wyjątkiem będziemy My. Zdejmowanie klątwy jest proste, po prostu musimy smerfy zagonić do pracy w wiosce.

Smurfs-and-Co-Spellbound-uncursing

 

Zadania

Zadania w grze Smurfs & Co: Spellbound to najlepszy sposób, aby przechodzić kolejne etapy w grze, czynić postępy. Dzięki temu odblokujemy kolejne rzeczy, dostaniemy XP i klejnoty. Zadania zazwyczaj podzielone są na kolejne etapy, a każdy etap składa się z kilku mniejszych zadań.

Smurfs-and-Co-Spellbound-quests

 

Surowce

Zarówno w wiosce jak i w każdej nowej strefie, którą odblokujecie znajdziemy takie surowce jak wino, kamienie i patyki. To są główne surowce w grze. Właśnie dzięki nim możemy tworzyć nowe przedmioty jak choćby deski potrzebne do budowy. Zbieranie surowców wymaga energii, więc tak naprawdę za darmo ich nie pozyskacie i zalecam zbieranie ich tylko wtedy, gdy naprawdę jest to konieczne.

 

Budynki

Warsztaty (Workshop) to budynek, w którym tworzymy nowe przedmioty, każdy z nich wymaga odpowiednich materiałów i surowców. Oprócz z góry narzuconego poziomu do odblokowania, warsztaty również wymagają konkretnego smerfa, na którym nie ciąży klątwa. Wtedy konkretny warsztat przypisany jest do smerfa, który ma umiejętności pasujące do jego działania.
Domy w grze potrzebne są do zbierania Smurfiness, które z kolei trzeba zbierać co pewien czas, aby zwolnić miejsce na nową produkcję. Co więcej, jeśli rozbudujecie domek na nowy poziom to w warsztacie otrzymacie nowy przepis do tworzenia kolejnych przedmiotów. Domków można mieć tyle, ilu mamy smerfów aktualnie w wiosce.
Budynki specjalne to takie, które pozyskują dla nas unikalne rzeczy. Na przykład Sand Plot produkuje piasek, który z kolei używany jest do wytwarzania szkła.

 

Dekoracje

W wielu grach dekoracje nie odgrywają żadnej roli oprócz upiększającej. Jednak w Smurfs & Co: Spellbound mogą one przynosić znaczące bonusy, zwłaszcza te stawiane przy domkach smerfów, dzięki którym zdobywamy więcej Smurfiness. Lista dekoracji pojawi się niedługo, więc bądźcie czujni.

 

Farmy i uprawy

Już od poziomu piątego zaczynamy życie farmera. Z pól uprawnych zbierzemy nasiona, które można ponownie posadzić, aby powiększyć ich ilość, albo użyć ich do tworzenia nowych rzeczy. Już przy sadzeniu możemy zdobywać energię i Blue Favors.

 

Poszerzanie wioski/farmy

Nie ma tutaj zdobywania nowych terenów, jest tylko zdejmowanie klątwy z nowych stref. Klątwę na krainę rzucił sam Gargamel, więc oprócz odczarowania smerfów musimy zająć się po kolei całą krainą. Każda nowa strafa zawiera specjalny przedmiot i tak na przykład pierwszy odblokowany przez nas teren przyniesie nam „supply pack”.

 

Sąsiedzi i przedmioty

Niektórych przedmiotów potrzebnych do gry nie można zdobyć, a jedynie mogą być nam podarowane przez sąsiadów. Możemy ich poprosić za pomocą specjalnego guzika, ale pamiętajcie, żeby od czasu do czasu również coś dać w zamian znajomym.

Odwiedzanie znajomych przynosi nam punkty o nazwie Social XP.


Gry podobne