Grając w Hello Hero musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach, które postaram wam przybliżyć w poniższym poradniku. 

Ataki przeprowadzane są automatycznie – pewnie będziecie nieco zaskoczeni systemem walki w Hello Hero, ale jest ona w miarę prosta. Nasz bohater atakuje automatycznie kiedy następuje jego ruch, ale w to nie wliczamy umiejętności – nimi można sterować, ale przyzwyczajcie się, że większość akcji dzieje się bez waszego udziału.


Tankerzy powinni stać na froncie – postacie o sporej ilość życia i mocnych pancerza powinny osłaniać innych uczestników walki. Jednym słowem zróbcie z nich mięso armatnie podczas gdy inne jednostki wykończą wroga zajmującego się właśnie tankami. Oczywiście nie musicie tego stosować w swojej strategii, ale myślę, że w takim przypadku wróg was zmiażdży.

hello hero 003

Stamina i brak energii – w Hello Hero mamy staminę i system energii. Stamina jest wymagana jeśli chcemy wejść do misji, a energia używana jest w dungeonach. Zarówno stamina jak i energia przylatuje na nasze konta w formie nagród. Jeśli zabraknie nam energii możemy poczekać odpowiedni czas aż odnowi się samoczynnie, albo zregenerować ją od razu dzięki karatom – walucie premium.


Nie dawaj odpoczywać jednostkom leczącym – nasi healerzy muszą mieć zawsze aktywne umiejętności leczenia i regularnie zaleczać rany innych wojowników. To nie głupi pomysł pozwolić im leczyć za każdym razem jak mają okazję, szczególnie gdy znajdujemy się w dungeonie, albo ruszamy do walki z bossem.

Nie wyrzucajcie Ophelii pod żadnym pozorem z party – jest to pierwsza postać lecząca w Hello Hero i zanim uda nam się zdobyć kogoś lepszego minie sporo czasu. Dlatego zalecam rozwijać umiejętności Ophelii od początku gry.

Nie zapominajcie o ulepszaniu bohaterów – jeśli rekrutowaliście bohaterów, których mimo wszystko nie używacie to możecie ich wykorzystać do ulepszenia aktywnych członków party. Ulepszania bohaterów polepsza ich parametry, ale musicie pamiętać, że jeśli użyjecie heroesa do ulepszania innego to zniknie on na zawsze, nawet jak proces zakończy się niepowodzeniem.


Jeśli regularnie zapominacie o używaniu skill w walce to włączcie auto-attack – to na pewno jest idealne rozwiązanie dla początkujących graczy, choć niekoniecznie bo nie wyrabiamy sobie przyzwyczajenia używania umiejętności.

hello hero 004

Odwiedzajcie dungeony, aby zdobywać rzadkich bohaterów, przedmioty i wartościowe nagrody. Ukańczając w Hello Hero misje w dungeonach mamy szansę na o wiele korzystniejsze nagrody, ale bądźcie ostrożni to najtrudniejsze miejsca w grze, a poziom trudności wzrasta wraz z poziomem party.

Pamiętaj, aby sprawdzać skrzynkę pocztową, gdzie znaleźć można cenne podarunki. Gra nagradza swoich fanów od czasu do czasu, a mejle nie będą działały wiecznie.

Możemy kolejkować skille nawet jeśli ciągle się ładują. Kiedy tylko będą gotowe zostaną użyte automatycznie, ale nie wrzucajcie do kolejki jednego skilla bo zablokujecie sobie możliwość korzystania z innych.

Przedmioty przypisane do bohatera nie mogą zostać usunięte, albo użyte ponownie, więc korzystajcie z nich ostrożnie. Broń i kawałki pancerza na pewno zwiększają moc bohatera, ale gdy tylko zostaną użyte to nie mogą być już wycofane, ale za to można zastąpić je nowymi.

Jeśli walczymy w trybie auto to dalej możemy korzystać z umiejętności ręcznie. Czyli jest możliwość nadpisania akcji wykonanych przez AI.


Gry podobne