Royal Story to gra kolorowa, wciągająca i co najważniejsze kompletnie po polsku. Znajdziecie ją na portalach społecznościowych takich jak Nasza Klasa czy Facebook. Podczas gry ciągle będzie coś do zrobienia, zawsze pojawiają się nowe zadania, a dodatkowo historia opowiadana w tle potrafi stworzyć nawet przyzwoity klimat, który rzadko spotyka się w casualowych produkcjach.

W dzisiejszym poradniku opowiem Wam nieco o zasadach panujących w grze Royal Story, ale najpierw gorąco zalecam, aby przebyć samouczek, w którym poprowadzi nas Gnome i krowa Patty. Opowiedzą nam oni o podstawa gry, dowiemy się jak sadzić rośliny i je zbierać, a także o tym jak działają kolejne warsztaty i maszyny. Nauczymy się ścinać drzewa, wydobywać surowce itd. Gdy już wykonamy kilka pierwszy zadań to pojawi się opcja, w której możemy nadać indywidualną nazwę dla naszego królestwa, a w dalszej grze dołączy do nas coraz więcej postaci.


Waluty gry i surowce

Waluty gry i surowce

Monety: Jest to zwykła i najbardziej powszechna waluta w grze. Potrzebujemy ich niemalże do wszystkiego. Kupimy za nie zwierzęta, rośliny, budynki, poszerzenia królestwa i dekoracje. Jednak niektóre przedmioty nie są dostępne za monety i jedynie można je nabyć za Rubiny.

Rubiny: Waluta premium w Royal Story. Dzięki nim możemy zdobyć przedmioty premium jak i natychmiast ukończyć zadania.


Czułe Serca: Dostajemy je odwiedzając królestwa znajomych i pomagając im w codziennych czynnościach. Im więcej mamy znajomych w grze tym więcej i szybciej zbieramy serca.

Energie: Każda czynność w grze wymaga energii i pasek energii staje się większy wraz ze wzrostem naszego poziomu.

XP: Doświadczenie zbieramy za wykonane zadania jak i wykonując codzienne czynności jak karmienie zwierząt, sadzenie roślin czy wydobywanie surowców.


Wartość Zamkowa: Zdobywamy jej więcej poprzez budowanie nowych struktur w królestwie. Pozwala nam to zdobywać dostęp do coraz większej ilości przedmiotów.

Zadania

zadania

Po lewej stronie ekranu gry znajdziemy liczne zadania do wykonania. Nie są one skomplikowane i chciałoby się powiedzieć, że są zbyt proste niekiedy, ale zajmują nam czas. Jeśli klikniemy na jedno z nich to dowiemy się o nich więcej, poznamy konkretne czynności jakie mamy wykonać jak i nagrody, które zbierzemy jeśli uda nam się ukończyć pozytywnie całe zadanie.

Sianie, zbiory i nawożenie upraw

Te trzy czynności są najczęściej powtarzalnymi działaniami w grze i są kluczem do postępu. Na początku możemy sadzić jedynie Ziarna Kawy, Koniczynę i Kryształowy Kwiat, ale po niedługiej chwili dostępnych będzie także masa innych produktów. Dodatkowo przyda się worek z nawozem, aby uprawy rosły znacznie szybciej.

Sianie, zbiory i nawożenie upraw

Samo zbieranie jest proste wystarczy kliknąć na dojrzałą roślinę bądź rośliny. Nasz awatar będzie kolejno wszystko zbierał, coś jak w Farmville.

Drzewa i kwiaty

Prócz warzyw na polach i innego rodzaju roślin tam rosnących mamy także Drzewa Owocowe czy Kwiaty. Produkują one nam Owoce, krople rosy czy też żywicę. Niektóre kwiaty znajdziemy wokół swojego królestwa już na początku gry.

Drzewa i kwiaty

Dodatkowo musimy często ścinać drzewa czy wydobywać surowce z kopalni, wszystko po to aby spokojnie mieć materiały do budowy. Na szczęście mamy ogromny las do dyspozycji, a jak tam zabraknie drzew i skał to możemy zajrzeć do sklepu gry, gdzie w zakładce natura znajdziemy dodatkowe drzewa czy skały.

Maszyny i zwierzęta

Maszyny, zwierzęta i rośliny są ze sobą ściśle powiązane. Aby zrobić coś w maszynie musimy umieścić najpierw jakieś rośliny bądź produkty odzwierzęce. Na przykład Krowa Patty potrzebuje koniczyny do jedzenia, aby móc produkować mleko.

Maszyny i zwierzęta

Kolejnym przykładem jest Eskpres do Kawy, który produkuje różnego rodzaju kawę i do tego potrzebuje mleka jak i ziaren kawy. Po co to wszystko? Niekiedy produkt końcowy jest znacznie więcej warty przy sprzedaży niż sumaryczna wartość po sprzedaży składników potrzebnych do jego stworzenia.

Kurczątka, Króliczki czy Bawolątka (podobnie jak inne zwierzęta) potrzebują jedzenia, konkretnego rodzaju jedzenia, aby móc produkować dla nas inne produkty.

Osiągnięcia

Osiągnięcia

W grze Royal Story znajdziemy mnóstwo Osiągnięć do zdobycia. Aby zobaczyć dostępne osiągnięcia wystarczy kliknąć na Zamek, który od samego początku znajduje się w grze. Tam podzielono je na kilka kategorii: Farma, Produkty, Budynki i Użytkowe jak i inne. Wiele z tych osiągnięć zdobędziemy normalnie grając, bez zaglądania do ich wymagań. Oczywiście za każde z nich czeka nas nagroda, najcenniejszą są oczywiście Rubiny.

Poszerzenie królestwa

Wcześniej czy później skończy się w naszym królestwie dostępne miejsce i nie będziemy mieli gdzie stawiać nowych dekoracji, zwierząt czy gdzie uprawiać więcej rośliny bądź stawiać budynków. W tym momencie musimy powiększyć nasze ziemie o pobliskie włości. Jednak te nowe skrawki ziemi to nie tylko nowe miejsce pod budowę, ale odblokowują nam one kolejne funkcje w grze jak łowienie ryb, nowe rodzaje drzew i rośli i co najważniejsze – nowe budynki. Ale uwaga, nie wystarczy je kupić za monety, wcześniej należy wykonać kilka trudnych zadań/misji.

Personalizacja i zmiana wyglądu awatara

Personalizacja i zmiana wyglądu awatara

Możemy zmienić wygląd naszej postaci klikając na button „Dostosuj swój awatar” znajdujący się w prawym, dolnym rogu ekranu gry. W ten sposób można zmienić kolor włosów, skóry itp. Za niektóre dodatki będziemy musieli zapłacić monetami bądź rubinami.

Edycja królestwa

Edycja królestwa

Tak, możemy przesuwać, sprzedawać, obracać czy chować do magazynu wszelkie elementy jakie postawiliśmy w królestwie. Po prostu kliknij na niebieską strzałkę w prawym dolnym menu i wybierz odpowiednią akcję.

Dodawanie znajomych

Dodawanie znajomych

Potrzebujemy znajomych w grze, bardzo wielu niekiedy są nam niezbędni do dalszego postępu. To dzięki nim zdobywamy czułe serca. Najlepiej szukać nowych znajomych na oficjalnym forum gry, tam znajdziecie aktywnych graczy. Gdy już dodamy nowego znajomego to zobaczymy go na pasku w dolnej części ekranu. Wystarczy kliknąć na jego wizerunek i przejdziemy do jego królestwa. Co więcej, za każdą wizytę otrzymamy punkt energi.

Jak zdobywać za darmo energię w Royal Story?

Dodajmy uprawnienia do publikowania postów na Facebooku czy NK, wtedy otrzymamy 26 pkt energii. Odwiedzając znajomych również dostaniemy jej nieco za darmo i to codziennie.

Jak zdobywać za darmo energię w Royal Story?

Mam nadzieje, że pomogłem dzisiejszym poradnikiem, kieruje go głównie do początkujących graczy i jeśli się podobało to zostaw komentarz opisując swoje obecne postępy.


Gry podobne