Czy naprawdę świat potrzebuje kolejnej gry bazującej na uniwersum Marvela, na komiksach które wyszły z tego studia? Studio Netmarble uznało, że tak i stąd mamy grę na urządzenia mobilne Marvel Future Fight, ale o niej pisaliśmy już niedawno, więc dziś przyszedł czas na poradnik, w którym znajdziecie wiele cennych wskazówek na temat rozgrywki czy też sposoby na zdobycie nowych, lepszych bohaterów.

Sterowanie w grze

Obecnie mamy dwie możliwości, pierwszą z nich jest gra za pomocą zwykłych tapnięć na ekranach dotykowych. Wystarczy wskazać, stuknąć paluchem na przeciwnika, aby wywołać zwykły atak. Drugą opcją jest wirtualny joystick, który znajdziecie po lewej stronie ekranu, podczas gdy po prawej pojawi się przycisk wywołujący atak. Wybierzcie metodę dla Was najprostszą, tą która będzie najwygodniejsza.


Bez względu jednak, którą opcję wybierzemy to specjalne umiejętności naszych bohaterów są aktywowane za pomocą przycisków znajdujących się po prawej stronie ekranu gry. Każdy aktywny skill ma swój cooldawn, czyli czas potrzebny na załadowanie przed powtórnym użyciem. Informacje o czasie aktywacji znajdziecie w w zakładce Skills w profilu bohatera.

Bierz do walki pomocnika

Zanim zaczniemy przygodę w kolejnej misji możemy wybrać innego gracza, a raczej jego postać, która będzie asystowała nam podczas walki. Postać znajomego pojawi się po prawej stronie (na polu) ekranu, wtedy wystarczy tapnąć na nią, aby przywołać ją do walki. Z tego pomocy możemy korzystać raz na misję i to w ograniczonym czasowo zakresie, więc dobrym pomysłem jest zachowanie tej opcji na walki z bossem.

Synergia między postaciami drogą do sukcesu

Wydaje się, że tworzenie drużyny w grze to zwykłe wrzucanie ulubionych postaci do worka z innymi i ruszenie do walki. Niestety, tak nie jest i musimy dbać o odpowiednie bonusy jakie dają nam bohaterowie przebywający z odpowiednimi postaciami w teamie. Jeśli tapniemy na Team Bonus możemy sprawdzić kilka kombinacji postaci, które przynoszą ciekawe bonusy.


Bonus drużynowy

Na szczęście podpowiedzi są kreowane według tych postaci, które już posiadamy i niektóre nazwy wskazywanych drużyn są dość zabawne. Np. połączenie Hawkeye, Mockingbird i Falcon nazwane zostało „Bird, Bird, Bird”, a gdy weźmiemy razem Falcona, Zimowego Żołnierza i Machinę Wojenną to otrzymamy nazwę „Sidekick”.

Jak zdobywać nowe postacie?

Chcesz mieć więcej superbohaterów? Możesz ich zdobywać na różne sposoby. Jeśli masz sporo szczęście to wyciągniesz ich ze skrzyń, które można kupić w sklepie gry za kryształy (waluta premium) albo za Assemble Points czy złoto. Jednak te za kryształy dają nam szansę na najlepszego z wszystkich bohaterów albo kogoś z segmentu typowych przestępców z komiksów Marvela.


Innym sposobem jest zdobywanie ich poprzez zbieranie Biometrics. Każda postać kosztuje od 10 do 40 jednostek Biometrics.

Biometrics przyda nam się także do pompowania postaci na wyższy rank. Zwiększamy tym samym maksymalny poziom postaci i jej atrybuty. Gdy zbierzemy już wystarczającą ilość Biometrics to wystarczy przejść do zakładki Rank Up w profilu postaci i tam za odpowiednią opłatę w złocie możemy zdziałać cuda.

Ekwipunek postaci

Każda postać w grze może zostać wyposażona w dodatkowy sprzęt – ekwipunek składający się z czterech części. Tym samym możemy zwiększyć zadawane przez nią obrażenia, jej obronę, szansę na krytyczne obrażenia i wiele więcej. Aby jednak wyposażyć postać w takie dodatki wymagane jest złoto i przedmioty które zdobędziemy z dropu w misjach. Gra sama sygnalizuje nam fakt posiadania odpowiednich składników do konkretnego ulepszenia umieszczając małą kropkę na buttonie Gear w profilu postaci.

Ulepszanie umiejętności

Umiejętności to prawdopodobnie najłatwiejsza rzecz do ulepszenia i najszybsza metoda do wydania całego złota jakie jest w naszym posiadaniu. Dwa pierwsze skille mogą być ulepszane wraz z poziomem naszego bohatera i za każdym razem jak on zdobywa nowy poziom to powinniśmy sobie przypomnieć o ulepszeniu umiejętności zakładając, że macie odpowiednią do tego ilość złota. Pozostałe skille odblokujemy jak tylko bohater rankuje wyżej.

Możliwości ISO-8

Podobnie jak w innych grach opartych o uniwersum Mervela i tutaj mamy w tęczowych kolorach odmiany ISO-8 i każdy z kolorów daje nam różnego rodzaju bonusy. I tutaj powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach – możemy ulepszać pojedynczo ISO-8 poświęcając ten sam materiał, którego nie potrzebujemy i dodatkowo opłacając proces złotem.

ISO 8

Inną sprawą jest to, że gdy zdobywamy poziom, na którym możemy ekwipować więcej niż jeden kawałek ISO-8 to wtedy ważna jest ich kombinacja, która może przynieść dodatkowe bonusy.

Specjalne kostiumy

Nowe uniformy (kostiumy) nie tylko sprawiają, że nasi bohaterowie wyglądają „fajniej”, ale pełną one również dodatkową funkcję. Standardowo każdy nowy kostium boostuje dwie statystyki postaci. Można również wyposażyć Kapitana Amerykę, Iron Mana i Czarną Wdowę w specjalne kostiumy z Avengers: Czas Ultrona.


Gry podobne