Jeśli szukasz wyzwań i jednocześnie gry karcianej to powinieneś sprawdzić Card King: Dragon Wars, grę w której możemy stanąć do wirtualnej walki przeciwko innym, prawdziwym graczom. Tym samym na początku samej walki kończy się karcianka, a zaczyna gra strategiczna, w której najlepsza taktyka wykorzystania posiadanych kart decyduje o zwycięstwie.

Naszą talię możemy zbudować z wojowników i czarnoksiężników, a później użyć ich zaklęć i specjalnych zdolności podczas walki. Dodatkowo zarządzamy armią potworów i dziwacznych kreatur jak choćby Immortal Knights, Dragons czy Elementals.


Card King: Dragon Wars

Ale nie będę dziś opisywał Wam samej gry, to nie czas na recenzje ale czas na poradnik, w którym wymienię kilka kluczowych aspektów gry, na które musicie zwrócić uwagę jeśli pragniecie w niej osiągnąć sukces.

Wydawaj diamenty z rozwagą

Diamenty, zwane także potocznie gemy, to waluta premium w Card King: Dragon Wars i jednocześnie są one głównym powodem, dla którego tak wielu Polaków szuka hacków i cheats’ów pozwalających je zdobywać w nieograniczonej ilości za darmo. Jednak muszę Was ostrzec, takich programów nie ma i większość z nich zamiast Wam pomagać wyłudza informacje o Was i waszych kontach zapisanych na urządzeniach mobilnych.


Gemów w grze użyjemy, gdy zabraknie nam kolejnych prób (podejść) do walk, a także dzięki nim możemy uzupełnić braki w energii – choć osobiście nie polecam takiego marnotrawstwa. Najlepszą inwestycją jest zakup dodatkowych jaj, z których wylęgną się kolejne kreatury do naszej kolekcji. Dzięki diamentom mamy zagwarantowane 3-gwiazdkowe potwory i jest to najszybszy sposób zdobywania tych najrzadziej występujących okazów.

Nagrody za codzienne logowanie

Logując się codziennie do gry, nawet bez uczestniczenia w samej rozgrywce, zyskujemy pewną przewagę nad osobami, którym się po prostu nie chce zaglądać do niej każdego dnia. System nagród szczodrze obdarowuje aktywnych graczy, więc warto logować się przy każdej nadarzającej się okazji. W ten sposób możemy zdobyć za darmo gemy jak i kreatury z wyższej półki czy też smocze kły. Nie musicie dzięki temu kombinować i próbować oszukać system, bądźcie aktywni a dobra same do Was przypłyną.

Card King: Dragon Wars


Zawsze bierz najsilniejszego bohatera

Obecnie gra pozwala nam zebrać całą masę potężnych herosów, których w każdej chwili można dokupić, ale tylko Ci z najwyższej półki dostępni są za diamenty. Lepiej więc zachowajcie wystarczającą ilość gemów, aby móc w dowolnej chwili kupić upragnionego bohatera i włączyć go do swojej talii. Bohater jest ważnym elementem rozgrywki, więc pamiętajcie, aby mieć przy sobie jednego z takich herosów.

Uczestnicz w wydarzeniach

Prócz systemu nagradzającego nas za aktywność w grze w postaci codziennego logowania, mamy tutaj także inny system, system eventów, który także pozwala nam zdobywać cenne nagrody, nawet te z segmentu premium, tudzież wpadną nam z nich dodatkowe diamenty. Mało tego, często z takich wydarzeń wyniesiemy 3-gwiazdkowego stwora. Tym samym polecam zaglądać do gry jak najczęściej i jak tylko zobaczycie jeden z eventów to niezwłocznie do niego dołączcie.

Jedna strategia nie wystarczy

Podczas walki ważna jest nie tylko znajomość posiadanych kart, ale i ich dobór podczas kreowania talii. Dobór ten powinien uwzględniać najlepszą z możliwych strategii, która pozwala Wam w większości wypadków uzyskać przewagę nad kolejnymi przeciwnikami. Pamiętajcie także, że każdy przeciwnik jest inny, więc ta jedna, wycackana do granic niemożliwości strategia może nie być odpowiednia dla przeciwnika A, nawet jeśli sprawdziła się w walce z oponentem B, C i D.

Ustaw pomocniczą kartę

Najlepiej w tym przypadku wybrać najrzadszą z posiadanych kart, to właśnie ona będzie „pomocnikiem”, który będzie uczestniczył w walkach innych graczy w roli swoistego wsparcia. Po co pomagać? Można dzięki temu zdobywać smocze kły, zarówno gdy ktoś wybierze naszą kartę na pomocnika jak i podczas korzystania przez nas samych z pomocy kart innych graczy. Taka karta pomocnicza może zmienić przebieg każdej walki, oczywiście jeśli zostanie prawidłowo przez nas wykorzystana. Tym samym musimy nauczyć się odróżniać karty ataku od tych do obrony.

I to by było na tyle dziś porad dotyczących gry Card King: Dragon Wars. Po kolejne, może już bardziej tematyczne poradniki zapraszam już niedługo.


Gry podobne