Dziś przygotowałem dla was, krótki poradnik dla początkujących do gry Diggy’s Adventure na Facebooku. Dla początkujących graczy taki FAQ będzie nieodzowną pomocą w pierwszych krokach, tak więc mam nadzieje, że dokładnie się zapoznacie z zebranymi tutaj pytaniami i ruszycie ku dalszej przygodzie. Jeśli macie dodatkowe pytania to nie bójcie się je zadawać w komentarzach poniżej. Dziękujemy z zainteresowanie poradnikiem.

 1. Gra nie chce się załadować. Pasek zatrzymuje się w miejscu, co robić?
 2. Czy mogę grać ze znajomymi?
 3. Jak zmienić język gry?
 4. Jak zobaczyć inne części swojego obozu?
 5. Co to za dwa paski na górnej części ekranu gry?
 6. Po co jest energia?
 7. Czym jest obóz?
 8. Po co muszę rozbudowywać/zaopatrywać obóz?
 9. Możemy przyśpieszać regenerację energii
 10. Zniknęły przedmioty z mojego obozu, nie mogę ich kupić ponownie!
 11. Jak odblokować więcej miejsca w obozie?
 12. Jak odblokować niższe poziomy w obozie?
 13. Czym są materiały? Po co one są?
 14. Nie mam już materiałów, co robić?
 15. Jak zdobyć brąz, albo inny materiał?
 16. Po co są gemy/diamenty?
 17. Czym jest wiatrak?
 18. Po co jest Caravan Outpost?
 19. Znalazłem boże dziecko (god child), do czego mi się przyda?
 20. Co to za chmurki przy postaciach?
 21. Znalazłem w kopalni ten dziwny kamień, do czego służy?
 22. Czym są powtarzalne kopalnie oznaczone poniższym symbolem?
 23. Gdzie zdobędę miedź?
 24. Gdzie zdobędę rudę żelaza?
 25. Jak zdobyć cukier i mąkę?

Gra nie chce się załadować. Pasek zatrzymuje się w miejscu, co robić?

Na początek sprawdź czy posiadasz najnowszą wersję Adobe Flash Player. Jeśli nie, zainstaluj ją na swoim komputerze. Po drugie oczyść cache przeglądarki, wyłącz ją i włącz ponownie grę. Po trzecie sprawdź prędkość połączenia z internetem.

Czy mogę grać ze znajomymi?

Tak, możesz grać na Facebooku ze swoimi znajomymi, odwiedzać ich obozy i pomagać tam w codziennych czynnościach. Możesz również odbierać od nich prezenty jak i wysłać im coś wartościowego.

Jak zmienić język gry?

Język gry możemy zostać zmieniony poprzez kliknięcie odpowiedniej flagi nad oknem gry, po prawej stronie. Obecnie gra dostępna jest w kilku językach, również po polsku.

zmiana języka gry

Jak zobaczyć inne części swojego obozu?

Możemy przesuwać myszką, kliknij na część ekranu i trzymając lewy klawisz myszki przesuwaj kursor w lewo, prawo, góra dół.

Co to za dwa paski na górnej części ekranu gry?

Po prawej stronie widzimy ilość posiadanych monet, klejnotów (diamentów/gemów) i przycisk dzięki któremu możemy sprawdzić aktualnie posiadane materiały w inwentarzu.

WARTO ZOBACZYĆ  Guns of Glory: Kopalnie Ducha

Drugi pasek (zielony) ukazuje przed nami ilość posiadanej energii i to ile jej możemy mieć maksymalnie. Również dowiemy się jak dużo brakuje nam do przejścia na kolejny poziom.

Po co jest energia?

Energię potrzebujemy do kopania jak i wykonania wielu innych, ważnych czynności w grze. Odnawia się ona z czasem nawet gdy jesteśmy offline. Szybkość regeneracji jak i jej maksymalna pojemność może być zwiększona przez użycie specjalnych budynków i przedmiotów w naszym obozie.
Gracz startuje z poziomem energii równym 200. Wtedy pasek energii, o którym pisałem wyżej wskazuje nam 200/200 – co oznacza, że jest zapełniony w całości. Oczywiście można przekroczyć maksymalną ilość energii (tutaj mamy 200) poprzez zjedzenie czegoś pożywnego i chwilowo będziemy posiadać 300/200 energii, ale z czasem nam jej nie przybędzie i regeneruje się ona tylko wtedy, jak jest poniżej maksymalnego poziomu, czyli w tym przypadku 200.

Czym jest obóz?

Obóz to unikalne miejsce, gdzie możemy zbudować swoje miejsce do życia, gdzie można dodać kilka dekoracji. Każdy gracz może personalizować swój obóz w zależności od własnych potrzeb.

Po co muszę rozbudowywać/zaopatrywać obóz?

 • Dzięki temu możemy zwiększać maksymalną ilość energii.
 • Możemy przyśpieszać regenerację energii
 • Możemy produkować różnego rodzaju przedmioty czy to do regeneracji energii czy do czegoś innego.

Zniknęły przedmioty z mojego obozu, nie mogę ich kupić ponownie!

Prawdopodobnie znajdują się w inwentarzu/plecaku (zielona ikonka plecaka). Kliknij tam i sprawdź.

plecak

Jak odblokować więcej miejsca w obozie?

Więcej miejsce zyskamy przez kliknięcie w ikonkę bomby. Dostaniemy wtedy informację o przedmiotach jakie potrzebujemy, aby odblokować kolejne miejsce. Również możemy to zrobić bez nich dzięki zielonym diamentom (waluta premium gry).

nowe miejsce w obozie

Jak odblokować niższe poziomy w obozie?

Aby to zrobić musimy tam zejść, czyli potrzebna nam będzie lina, którą kupimy w sklepie. Zapłacimy za nią diamentami, albo monetami.

kupowanie liny

Czym są materiały? Po co one są?

Materiały to surowiec potrzebny do zakupu wyposażenia obozu i dekoracji.

Nie mam już materiałów, co robić?

W grze jest kopalnia, która pozwala je wydobywać. Innym sposobem jest wysyłanie karawan i zapłaty za nie monetami.

Jak zdobyć brąz, albo inny materiał?

Jeśli potrzebujemy ich do zadań to przeczytajcie wymagania każdego questa. Jeśli potrzebujemy go do budowy to wystarczy najechać na niego kursorem myszy, aby sprawdzić wymagania. Ostatnią opcją jest sprawdzenie plecaka i kliknięcie na zakładkę z materiałami.

WARTO ZOBACZYĆ  Wiara i znaczenie Kościołów w Plemionach

Po co są gemy/diamenty?

Gemy to specjalna waluta gry, którą można wydać na zakup specjalnych przedmiotów. Można również dzięki nim przyśpieszać karawany itp. Diamenty kupujemy za prawdziwe pieniądze, ale niekiedy znajdziemy je podczas przekopywania się poprzez kopalnie i za zdobywanie nowych poziomów czy też w formie nagrody za osiągnięcia.

Czym jest wiatrak?

Wiatrak to prezent, który możemy wysyłać znajomym. Oni nam również mogą go podarować, ale nie możemy ich mieć więcej niż 5 sztuk jednocześnie. Wiatraki przyśpieszają prędkość regeneracji, ale tylko na określony czas.

Po co jest Caravan Outpost?

Jest to prezent za pomoc Mr. Billowi i pozwala nam kupić wielbłądy. Wysyłać je można w różne miejsca, aby zebrać specjalne przedmioty, które nie mogą być zdobyte w inny sposób jak mleko, cukier czy mąka.

Znalazłem boże dziecko (god child), do czego mi się przyda?

Dodaje nam energii i nieco monet (jeśli na nie klikniemy). Biegają po naszych obozach i możemy je klikać do czasu, aż go opuszczą – przecież nie zostaną w nim na wieczność.

godchild

Co to za chmurki przy postaciach?

Pojawiają się one przy postaciach NPC, które posiadają dla nas zadanie (znak zapytania), albo czekają, aż zgłosimy się do nich po nagrodę (wykrzyknik).

npc

Znalazłem w kopalni ten dziwny kamień, do czego służy?

Blokuje on nam przejście i większość z nich musi zostać przesunięta do konkretnego miejsca oznaczonego identycznym symbolem.

Czym są powtarzalne kopalnie oznaczone poniższym symbolem?

Możemy do nich powracać i zaczynać odkrywać ponownie za każdym razem jak je ukończymy. Czasami są niedostępne przez pewien czas i stają się aktywne na nowo po kilku godzinach. Sytuację można przyśpieszyć dzięki gemom.

Gdzie zdobędę miedź?

Miedź znajdziesz w kopalniach węgla i miedzi (Węgielna Grota. Miedziane Wzgórza…). Jest potrzebna do budowy nowego wyposażenia obozu i produkcji brązu.

Gdzie zdobędę rudę żelaza?

Rudę żelaza możesz wydobyć w kopalniach żelaza (Kopalnia Żelaza, Zardzewiała Jaskinia…). Jest potrzebna do wyrobu żelaza.

Jak zdobyć cukier i mąkę?

Mąkę jak i cukier zdobywamy wysyłając karawanę.