Nie możesz wygrywać bitew w grze Summoners Era tylko poprzez zbieranie najsilniejszych i najrzadszych bohaterów, musisz też zrozumieć, co dzieje się na polu bitwy. Mechanika walki w grze jest interesująca: wystarczy skupić się na formowaniu i tworzeniu różnorodności w ustawieniu drużyny. Faza „egzekucji” jest przeprowadzana automatycznie przez twoich bohaterów. Ten interesujący system wymaga wielu prób, aby się do niego przyzwyczaić, ale nie musisz tracić czasu na to: możesz po prostu przeczytać nasz poradnik po mechanice walki w Summoners Era: Arena of Heroes.

Zasady tworzenia drużyn

Twoja drużyna może liczyć do 5 bohaterów i to samo tyczy się drużyny przeciwnej. Spójrz na poniższy ekran „VS”:


Ten ekran jest widoczny przed rozpoczęciem walki. Niebieskie plamy są oznaczone tarczą – oznacza to, że bohaterowie w tych miejscach otrzymają ciężkie obrażenia, wstawiaj tu tanki. Czerwone plamy są oznaczone mieczem, co oznacza, że powinieneś umieścić tutaj zadających obrażenia i wspierających bohaterów. Zasadniczo jest to stara, dobra konfiguracja – jeśli bohater ma zbroję i tarczę, uczyń go „tankiem”. Zarezerwuj jedno z czerwonych miejsc, aby bohater klasy wsparcia mógł leczyć. Na pozostałych umieść dwóch zadających obrażenia. To jest podstawowa formacja, której powinieneś używać przez cały czas.

W przypadku konkretnych walk możesz zmienić tę formację i umieścić na przykład więcej uzdrowicieli. Ale w twojej drużynie musi być zawsze bohater klasy wsparcia i tank: w przeciwnym razie nie masz prawa przeżyć starcia. Dopóki masz dwóch bohaterów, którzy mogą pełnić te role, możesz dowolnie decydować o reszcie. Pamiętaj, że każda bitwa jest wyjątkowa: na przykład walka na tym obrazku toczy się z jednym bossem, więc użyjemy dwóch tanków, jednego uzdrowiciela i dwóch zadających obrażenia. Możesz wypróbować inną konfigurację.


Zdobywanie premii bojowych

Teraz, mając odpowiednią formację, możesz zyskać dodatkowe premie. Na przykład rozmieszczenie 5 bohaterów tej samej frakcji da 25% premii do ataku, zdrowia i obrony. Możesz też wybrać jednego bohatera z każdej frakcji i uzyskać 5% premii do wszystkich tych atrybutów. Nazywa się to „wzmocnieniami towarzysza” i powinieneś starać się je zdobyć przed każdą walką. Bonus, który daje +25% do atrybutów, jest dość potężny – staraj się jak najdłużej używać bohaterów z tej samej frakcji.


Oprócz wzmocnień towarzysza, są też żywioły. Podobnie jak wiele innych gier RPG / gacha, każdy bohater należy do określonego elementu i to samo dotyczy wrogów. Te elementy są jak gra w papier, kamień, nożyce: każdy ma przewagę nad drugim. Ogień pokonuje wodę, Woda pokonuje Ziemię, Ziemia pokonuje wiatr, a Wiatr pokonuje ogień. Są też elementy światła i mroku, ale nie mają one przewagi nad pozostałymi. Wzmocnienia żywiołów pozwalają zadawać o 30% więcej obrażeń i zyskać +15% do celności, więc są też dość ważne.

Innym sposobem na uzyskanie premii bojowych jest „łączenie” bohaterów. Wszystkie postacie mają „przyjaciół” i jeśli używają ich w tej samej drużynie, zyskują różne premie. Jednak te wzmocnienia dotyczą tylko tych postaci, a nie całej drużyny. Możesz zobaczyć pełną listę połączonych premii na ekranie „Bohaterowie”.

Wzmacnianie bohaterów

Używanie odpowiednich formacji i stworzenie najlepszej drużyny nie wystarczy: musisz także wzmocnić swoich bohaterów. Jest na to kilka sposobów – możesz ich levelować, dać swoim bohaterom wyposażenie i „ewoluować” ich, aby zwiększyć maksymalny poziom. Każda z tych metod wystarczy, ale dopóki nie przejdziesz do fazy końcowej, powinieneś skupić się na awansowaniu i znajdowaniu nowego sprzętu. Proces „ewolucji” nie jest w tej chwili zbyt przydatny i nie powinieneś go używać przed osiągnięciem maksymalnego poziomu.

Jeśli masz pecha i nie możesz znaleźć nowego wyposażenia dla swoich bohaterów, możesz je wytworzyć w budynku Kowala. Ten proces wymaga tylko złota i możesz łatwo wytworzyć wszelkiego rodzaju sprzęt wysokiego poziomu. Możliwe jest nawet tworzenie legendarnych przedmiotów. Z tego powodu stwórz coś dla wszystkich swoich bohaterów i utrzymuj ich miejsca na ekwipunek przez cały czas zajęte.

Utrzymuj swoich bohaterów w jak najlepszej formie i używaj odpowiednich formacji – dzięki tym dwóm prostym wskazówkom możesz wygrać prawie każdą bitwę. System walki w grze Summoners Era nie jest skomplikowany, ale jest na tyle głęboki, że pozwala na stosowanie zaawansowanych strategii, takich jak łączenie różnych elementów w celu uzyskania dużych premii. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu naszego poradnika odniesiesz sukces. Idź i pokaż tym demonom, kto jest szefem. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pamiętaj, że mamy też inne przewodniki po Summoners Era: Arena of Heroes. Powodzenia i do zobaczenia na arenie, przywoływaczu!


Gry podobne