Tym razem chciałem pomóc początkującym graczom Monster Galaxy, którzy nie wiedzą jakie pierwsze kroki przedsięwziąć, aby mieć dobry start. Dodatkowo wspomnę o tym o czym należy pamiętać podczas chwytania nowych Moga jak i o samej walce i ich trenowaniu. Jednym słowem znajdziecie tutaj całe kompendium w pigułce na temat gry i mam nadzieje, że poniższy poradnik choć częściowo przyda się nowym graczom.

Życzę miłej zabawy, spotkamy się w Monster Galaxy.


 

 

Porady dla początkujących:

 • Polecam zacząć grę od Moga Yoake
 • Kliknij w “Get Seed” na stronie gry, aby zacząć zbierać Star Seeds
 • Podlewaj swoje drzewo z gwizdkami i zbieraj jej systematycznie
 • Zbieraj gwizdki z drzew znajomych
 • Zbieraj darmowe gwizdki z tablicy na Facebooku, a także zaglądaj na profile znajomych
 • Obdarowuj systematycznie znajomych z Facebooka, którzy również grają w Monster Galaxy

Miłej zabawy;)


monster-galaxy-game-guide

Trenowanie Moga:

 • Zawsze używaj Moga, które mają więcej niż 2x, albo 3x „zodiac effectiveness”, gdy walczysz z dzikimi Moga. Jeśli nie masz żadnego takiego to wykorzystuj dostępne ataki innymi stworkami, aby ich nie stracić.
 • Gdy wchodzisz do danej lokacji włączaj tryb „easy” (poziom trudności), aby łatwiej trenować stworki.
 • Unikaj Moga ze zdolnościami “Blind” czy “Fast/Happy Feet”
 • Whistles czy też bonus do ataku daje nam 100% skuteczność.
 • Na początku lepiej trenować na mogach typu Striker, gdyż mają one mniejszą ilość punktów życia, ale uważajcie na ich ataki.
 • Używaj dostępnych boosów na swoich Moga.
 • Pamiętaj, że wszystkie stworki, które dołączyły do walki otrzymują po niej doświadczenie.

 

Dobrym sposobem na szybkie levelowanie słabych Moga jest wysyłanie ich do walki z silniejszymi już stworkami. To oczywiste, że podczas bitwy pierwszeństwo mają te najsilniejsze, więc słabe są bezpieczniejsze. Jednak należy pamiętać, że aby najsłabszy otrzymał doświadczenie musi wykonać podczas walki jakiś atak, nie ważne czy celny czy chybiony.


Pamiętajcie, że dzięki Whistles możemy wzmocnić Naszego Moga dodając mu 100% dokładności, co oznacza, że tak wzmocniony stworek nigdy nie chybia. Niestety wraz z wprowadzeniem “Moga Battles 2.0” Whistles i bonus ataku nie są zaliczane jako Ataki Zodiaku. Jednym słowem jeśli użyjemy ich w walce to ich siła zależeć będzie od poziomu naszego przeciwnika.

Co do kombosów to główny to: Whistle>Special Attack>Whistle>Zodiac Attack, ale odświeżając stronę gry podczas walki możemy używać whistles kolejny raz. To bardzo przydatny trick, gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji.

Co więcej, jeśli nie mamy już dostępnych skilli możemy użyć kawy (Coffees), ale używajcie ich tylko na ulubionych drużynach czy najlepszych mogach. Jednak jeśli nie posiadamy Kawy to nie zapominajmy, aby wysłać Moga na drzemkę.

 

Chwytanie nowych Moga

Aby rozpocząć temat chwytania kolejnych Mogów musimy wyjaśnić na początku sobie dwie ważne rzeczy. Nie pochwycimy Moga nigdy o wyższym poziomy niż +2 więcej niż posiada nasz najsilniejszy stworek. Mamy szansę złapać każdego mogą poniżej maksymalnego poziomu Moga w drużynie.

Podczas chwytania pamiętajmy aby osiągnąć maksymalny poziom „Capture rate”, ale to nie wiąże się nigdy z wymogiem bicia przeciwnika do poziomu HP równego jeden. Tutaj również należy zwrócić uwagę na ilość życia Moga i obrażenia jakie potrafimy zadać biorąc pod uwagę krytyczne uderzenie. Im mniej stworków użyjemy do walki tym bardziej minimalizujemy możliwość zabicia pożądanego Moga. A jeśli myślicie, że przy następnym ataku możecie zabić Moga to przełączcie turę na najsłabszego z posiadanych w drużynie.

Klasy Moga:
Striker – dużo ataku i mało życia.
15 Fizycznych, 5 Zodiaków i 5 specjalnych ataków.

Balanced – zbalansowane życie i atak.
15 Fizycznych, 10 Zodiaków i 5 specjalnych ataków.

Tank – more HP but less attack.
15 Fizycznych, 15 Zodiaków i 5 specjalnych ataków.

 

PVP (Walki trenerów)

Podczas walk PvP nie możemy używać whistles, a przeciwnik będzie się bronił aktualnie ustawioną drużyną Mogów. Jeśli nie wydajemy prawdziwej kasy na grę to można walczyć ze znajomym tylko raz dziennie.

W nagrodę za wygraną walkę możemy otrzymać podwójny Exp i karty, a także istnieje szansa na zdobycie Moga Cash (waluta premium).

 

Moga Cash

Moga Cash to waluta premium, którą używamy do kupowania przedmiotów ze Sky Shop i do uzupełniania niektórych wskaźników w grze.

Jak zdobywać Moga Cash?

Moga Cash możemy zdobywać w walkach, ale nie we wszystkich lokacjach. Najwięcej zdobywamy owej waluty w Pueblonia i w Cortex Shell. Możemy jeszcze ruszyć na walki PvP.


Gry podobne