Nie możesz jeździć autem bez prawa jazdy jak i nie możesz grać w grę Farm Heroes Super Saga bez poznania jej zasad. W tym poradniku postaram Ci się je przybliżyć i mam nadzieje, że zasady tutaj opisane będą dla każdego pomocne.

Dopasowywanie elementów

Tworzenie dopasowań jest bardzo proste, pamiętaj że minimum trzy identyczne elementy musisz ułożyć w jednej linii, ale może ich być znacznie więcej. Złap dany element i przesuń go w odpowiednie miejsce tworząc trzyelementowy ciąg i to cała tajemnica. Dopasowane elementy znikną z planszy gry, a na ich miejsce pojawią się nowe.


Każdy element może być wart o wiele więcej

Pewnie zauważyliście, że na niektórych uprawach w prawym dolnym rogu pojawiają się cyferki? Otóż one oznaczają ilość owoców czy warzyw, które reprezentuje dany element. Jeśli na pomidorze widzisz literkę trzy, to tworząc z nim dopasowanie z minium 2 innymi pomidorami zbierzemy 5 pomidorów, a nie tylko 3.


Rodzaje dopasowań

Zastanawiasz się jak elementy uzyskują większą wartość? Zbierając czteroelementowy ciąg zyskujemy +1 do sąsiadującego elementu. Pięć dopasowanych elementów usunie wszystkie elementy tego samego typu (jak dopasowanie) z całej planszy. Tworzenie ciągów w kształcie litery T lub L stworzy wybuchowe linie, a elementy przez które przejdą zyskują +2 pkt.
Jednak dopasowując cztery elementy w kształcie kwadratu tworzy specjalny element dający efekt extra.

Życie jest ulotne

Możesz mieć maksymalnie pięć żyć i to one pozwalają na kontynuowanie zabawy. Za każdym razem jak przegrasz tracisz jedno życie, a gdy skończą się wszystkie to nie możesz dalej grać. Nie martw się, życia odnawiają się do 30 minut jedno. Jeśli nie chcesz czekać to możesz je odnowić płacąc złotymi sztabkami, albo poprosić znajomych, np. z Facebooka, o dodatkowe życia.

Tryby gry

Tryb Collection

To główny tryb gry. Musimy w nim zebrać uprawy w ilości zdefiniowanej po lewej stronie planszy. Jeśli to zrobimy to ukończymy poziom z powodzeniem. Oczywiście ilość naszych posunięć jest ograniczona.


Tryb Flower

W trybie kwiatowym musisz obudzić śpiące rośliny z ich spokojnego snu! Robisz to poprzez tworzenie dopasowań obok nich. Gdy już otworzą się całkiem zostają zebrane. Kwiaty blokują część planszy, więc tryb jest trudniejszy, dlatego trzeba się ich pozbyć jak najszybciej.

Tryb Nut

Musisz pomóc wiewiórkom zebrać wszystkie orzechy. W tym celu twórz dopasowania tak, aby orzechy spadały w dół prosto w ich łapki. Wiewiróki mają specjalne liczniki i gdy dobiją do zera (poprzez dopasowania obok nich) to zaczynają zbierać orzechy z pól o maksymalnie 2 elementy dalej od nich.

Tryb Hay

Tu spotykamy kozę, którą możemy zmusić, aby pomogła nam pozbyć się siana z planszy. Aby to zrobić należy dopasować elementy pionowo bądź poziomo na wysokości kozy i siana. Wtedy właśnie przebiegnie całą linię zjadając siano i elementy na niej położone.

Koza ma specjalny licznik, tworząc przy niej dopasowanie zmniejszamy go. Jeśli na liczniku będzie zero to koza przeskoczy do najbliższego miejsca z sianem i zbierze go.

Tryb Boss Mode

W tym trybie zobaczymy naszego dobrego znajomego, czyli szopa Rancida, który uprzykrza nam zabawę pojawiając się w losowych miejscach i rozrzucając śmiecie. Aby się go pozbyć musimy przy tych śmieciach stworzyć dopasowanie, wtedy śmieci polecą w jego kierunku.

Pokonanie szopa nie jest konieczne do ukończenia rundy. Ale pokonanie go daje nam spore bonusy, głównie do Country Show.

Country Show

Country show to mini gra w Farm Heroes Super Saga, która pozwala nam zdobyć sławę i monety hodując własne uprawy. Każdego tygodnia rozgrywka rusza na nowo, a zwyciężcą jest ten rolnik, który wyhoduje największą roślinkę.

Im więcej gramy tym szybciej ona rośnie, a to za sprawą zdobywanych gwiazdek. Tym samym im lepiej gramy tym mamy większe szanse na największą roślinę.

Im wyższe miejsce zajmiemy w cotygodniowych zmaganiach tym więcej monet otrzymamy w nagrodę, za które można kupić w grze Boostery.

Boostery

Boostery w grze pomagają nam w ciężkich sytuacjach podczas rozgrywania kolejnych poziomów. Można je kupić w sklepie gry za złote sztabki lub za monety wygrane w Country Show.

Watering Can

Zamienia zwykłą roślinę w super roślinę i dodaje jej +5 pkt.

Gardening Glove

Użyty na roślince – zbiera ją. Użyty na lodzie – przełamuje go. Na kwiatku – sprawia że rozkwita o jeden etap.

Collection Basket

Zbiera roślinki jednego typu, te na których został zużyty.


Gry podobne