Nieco wirtualnej gry w bilarda przyda się każdemu, ale nie każdy wie o istnieniu Pool Live Pro na Facebooku, grze w której możemy zagrać z tysiącami graczy z całego świata, gdzie możemy pokazać, że to my jesteśmy najlepsi, ale najpierw musimy wiedzieć jak grać w odpowiednią wersję bilarda, bo o klasycznym słyszał każdy, a tutaj mamy do wyboru zarówno klasykę jak i snookera, czy wiele innych gier, choć każde nowe możliwości należy najpierw odblokować.

Krótka instrukcja

Mówiąc o klasycznym trybie gry w bilarda myślałem o 8 Ball (Ósemce), gdzie musimy kolejno wbijać osiem bil, w zależności czy przyznane nam są pełne czy połówki. Przyznanie danego rodzaju bili zależy od rozegrania początkowego, gdzie dopuszczalne i niekaralne jest wbicie bili o numerze osiem. Po wbiciu do łuz bil swojego koloru grę możemy wygrać wbijając czarną bilę do dowolnej łuzy. Pamiętajcie jednak, że uderzając biała bila musi trafić najpierw naszą, inaczej stracimy kolejkę i ruch będzie miał z tzw. „ręki” nasz przeciwnik. Podobnie jest wtedy, gdy za naszą pomocą biała bila znajdzie się w łuzie. Dodatkowo, zanim nie wbijemy wszystkich bil swojego koloru to nie wolno nam dopuścić do sytuacji, w której z naszej winy wpadnie czarna bila do dowolnego otworu, wtedy automatycznie przegrywamy rozgrywkę.


poollivepro 003

W Pool Live Pro w trybie praktyki możemy praktycznie wszystko, nawet to co nie jest dozwolone w normalnej grze, a dodatkowo mamy trzy darmowe wspomagacze, które pozwolą nam grać sprawniej i wykonywać o wiele więcej trików. Boostery są tutaj różnego rodzaju i mają odmienne efekty jak choćby „power shot” przyśpieszający białą bilę do niewiarygodnych prędkości. Mamy także do dyspozycji celownik laserowy, dzięki któremu dostajemy większą pewność, że bila poleci torem, który sobie sami wyznaczymy.

Po trybie praktycznym możemy spróbować sił w szybkich rozgrywkach. Najpierw należy odszukać wolny pokój do gry (stół) i obstawić zakład. Dla przykładu Motorbike Hall ustala domyślnie stawki zakładów na 250 żetonów, a Old Town Saloon podnosi je do minimum 1000. Zwycięzca partii zgarnia cała pulę.


poollivepro 002

Pewnie zauważyliście, że Pool Live Pro nagradza nas również punktami doświadczenia, a ich ilość oparta jest o to jak wiele wykonaliśmy strzałów i ile z nich było celnych, jak i ile bile trafiła dzięki nam do kolejny łuz. Doświadczenie podnosi nam nasz poziom, a wyższy level odblokowuje kolejne pokoje do gry. Otwarcie kolejny pokoi to nie tylko okazja na ciekawszą rozgrywkę, ale również możliwość zakupu za zebrane żetony nowych kijów bilardowych. Nie wpływają one w żaden sposób na mechanikę gry, ale za to prezentują się całkiem ciekawie.

W grze mamy zawsze do dyspozycji celownik, strzałki pokazują nam gdzie mniej więcej poleci uderzona piłka. Gdy już wycelujemy możemy trzymając lewy przycisk myszy ustalić siłę uderzenia, a puszczając ów button wyzwalamy strzał. Więc z kontrolą gry nie powinniście mieć żadnych problemów, jak to się mówi „jest ona intuicyjna”. Dodatkowo gra Pool Live Pro posiada sporą bazę aktywnych graczy i sam znajdywałem godnych siebie przeciwników nawet o 4 rano czasu polskiego.Gry podobne