Tym razem jakaś gra specjalnie dla dzieci, no dla dziewczynek z racji tego, że już myślę o jakiejś ciekawej gierce dla mojej dorastającej córki. Przedstawiam Wam Poney Valle i choć na rynku online gra żyje już od sześciu lat to dopiero od nie tak dawna dostępna jest w języku angielskim, a nie francuskim. Ale to już inna historia. W Nasze urocze Kucyki Pony zagramy poprzez przeglądarkę i nie trzeba nic dodatkowo pobierać. Produkcja zainteresowała już ponad 350 tysięcy osób na całym świecie i biorąc pod uwagę jej wiek to całkiem dobry wynik, nie sądzicie?

Poney Vallee pozwala graczom hodować, karmić, pielęgnować swoje własne kucyki pony, różowe, ale i nie tylko, lecz na pewno zawsze piękne i miłe dla oka. Każdy kucyk może być przez Nas modyfikowany jeśli chodzi o wygląd, stąd też ten którego stworzymy już dziś może być w całym uniwersum gry unikalny i co najważniejsze, dla Nas samych najlepszy ze wszystkich. Polacy kochają to co mają, ale tego nie doceniają, z dziećmi jednak jest nieco inaczej, cieszą się nawet drobiazgami i właśnie nie mogą one w prezentowanej grze zmieniać do woli.


Poney Vallee

Gracze mogą rozwijać swoje kucyki i już na starcie dostaniemy małe dziecko (małego konika), który w trakcie Naszej gry będzie dorastał, aż wyrośnie na dużego i dumnego kucyka (z tym dużym przesadziłem bo są one z natury niewielkich rozmiarów). Oczywiście w trakcie zabawy i nasza postać zdobywa kolejne poziomy, a wszystko to możemy robić dzięki wykonywaniu kolejnych zadań i misji jak i rozbudowując stajnie dla nowych okazów czy po prostu karmiąc swoje pieszczochy. Oprócz doświadczenia zdobywamy również monety, które wydawać można później w sklepie gry, gdzie dokupimy różnego rodzaju przedmioty dla swoich pupili.

 


Zbuduj stajnie dla kucyków Pony

Jedną z pierwszych czynności jakie będziemy musieli wykonać w grze jest budowa stajni dla Naszych kucyków. Gdy tylko ro zadanie zostanie wypełnione możemy zaczynać troszczyć się i karmić swoich uroczych przyjaciół. Jednak w Poney Vallee jedzenie nie bierze się z niczego, aby kucyki były nakarmione musimy wyprodukować im na farmie odpowiednie pożywienie.

Zbuduj stajnie dla kucyków Pony

 


Stwórz kucyka ze swoich marzeń

Jednak to co na pewno polubią Nasze dzieci to sam fakt, że kucyki można dowolnie modyfikować, zmieniać i upiększać. Tak wiem, wspomniałem już o tym wcześniej, ale tym razem chciałem nieco rozwinąć temat. W opcjach gry mamy całą paletę kosmetycznych poprawek, możemy dodać skrzydła konikowi, sprawić, aby miał błyszczące kopytka, powiewającą grzywę, założyć mu dodatki w postaci biżuterii czy nawet umieścić tatuaż. Tak wypieszczonego Pony wystawiamy na publiczną ocenę i okaz może zdobyć sympatię innych graczy, albo równie dobrze może okazać się, że Nasze dzieło jest tylko piękne w definicji, a nie w rzeczywistości. Każdego tygodnia do gry wprowadzane są dodatkowe opcję odnośnie wyglądu zwierzaków, więc nowych możliwości nigdy nie zabraknie.

Może nie od początku istnienia gry, ale od pewnego czasu, Poney Vallee oferuje Nam typowe dla gier społecznościowych możliwości interakcji jak wysyłanie prezentów do znajomych czy pisanie do nich wiadomości. Co więcej możliwe są już śluby i również inne, ciekawe funkcje, których zabrakłoby mi dnia jakbym chciał wymienić.

Najlepiej samemu zagrać i przekonać się co oferuje Nam gra.


Gry podobne