Niedługo Nintendo na nowo spróbuje zawojować pokemonami urządzenia mobilne i tym samym studio zaprezentowało nam zwiastun gry Pokemon Shuffle Mobilne, która ukaże się na Androidzie jak i na iOS gdzieś końcem tego roku.

Pokemon Shuffle to darmowa gra, którą początkowo widzieliśmy na 3DS w lutym 2015 roku i została ona od czasu premiery pobrana 4.5 miliona razy.


Gracze poprzez dopasowania trzech bądź większej ilości elementów na planszy atakują dziko żyjące Pokemony, napotkane podczas swojej podróży. Gdy już zadamy odpowiednio dużo obrażeń i przeciwnik zostanie pokonany to możemy spróbować go pochwycić do Pokeballa.

Podobnie jak w innych grach match 3 naszą zabawę ograniczają życia, w tym przypadku serduszka, które de facto odnawiają się po pewnym czasie i pozwalają na dalszą zabawę. Jednak wszystko możemy mieć znacznie szybciej, wcześniej, a to za sprawą waluty premium, którą oczywiście musimy nabyć za prawdziwe pieniądze, a następnie możemy ją także wymienić na monety czy serca.


Wszystko brzmi dość pospolicie i na rynku znajdziemy wiele podobnych gier, ale z pewnością Pokemon Shuffle sprawi wiele radości fanom popularnych stworków z japońskiego serialu animowanego.


Gry podobne