Liang Wang, 18-letni chłopak z Chin podpalił kolegę z klasy – tragedia, ale nie pisałbym o tym, gdyby nie powiązane to było z grą MMORPG, a dokładnie ze słynnym World of Warcraft. Ale zanim poznamy szczegóły jego niecnego uczynku przyjrzyjmy się jak wyglądało życie nastolatka, co miało wpływ na jego działania.

Liang Wang od kilku lat był poniżany przez swoich kolegów z klasy, a może tak mu się tylko wydawało? Wszystko zaczęło się od tego jak jego kolega poprosił go o przyniesienie butelki z wodą, co Liang odebrał jako próbę obrazy. Od tego momentu chłopcy ze sobą nie rozmawiali. Jednak pewnego dnia Liang postanowił ukarać Gang Lin'a (wspomnianego kolegę z klasy) i zaplanował, że postąpi jak mag z WoW. Kupił trochę benzyny i polał nią Gang'a, a następnie podpalił. Gang doznał ciężkich obrażeń, tak ciężkich, że potrzebował 9-ciu przeszczepów skóry. Lian za swój występek dostał 8 lat, a jego rodzina musi wypłacić dodatkowo odszkodowanie w wysokości 760 000 yuan'ów.


 

mag ogien

 


Liang Wang zaczął grać w World of Warcraft od kiedy zaczął naukę w szkole średniej i szybko się uzależnił od wirtualnego świata. Szczególnie upodobał sobie grę magiem, a jego ulubioną umiejętnością było spalanie przeciwników. Grał w WoW'a 10 godzin dziennie i w międzyczasie znajdował czas tylko na jeden posiłek:

„Kiedy NPC, albo inne postacie w WoW stawały w płomieniach ich życie powoli się wyczerpywało. Czułem satysfakcje rzucając zaklęcia związane z ogniem, ale zapomniałem, że to nie są prawdziwe postacie i podpalając kogoś w rzeczywistości zniszczyłem całe swoje życie, jak i również swojego kolegi z klasy” – płacząc powiedział do dziennikarzy…

Źródło: http://games.ifeng.com


Gry podobne