Pluto Attacks jest grą przeglądarkową 2D na portalu facebook. Konkretnie mówiąc jest to gra przypominająca swoją rozgrywką takie hity jak Worms’y czy DDTank, chodź bardziej to drugie. Dlaczego akurat wybrałem DDtank do porównania, gdyż zaczynając tutaj grę dostajemy swój pierwszy czołg. Więc wchodząc pierwszy raz do rozgrywki otrzymujemy podstawowe polecenia od samouczka, należy go przejść gdyż nie jest długi, a wyjaśni nam jak przebiega rozgrywka i co najważniejsze nauczy nas sterowania w grze. Sterujemy strzałkami jeśli chodzi o przemieszczanie się po mapkach, a także kierowanie góra-dół lufy naszego czołgu. Dodatkowo aby atak był efektywny mamy guzik na dolnym menu oznaczony napisem Power, obok niego jest pasek który lata w tą i z powrotem, wciskając Power decydujemy jaką siłą chcemy uderzyć we wroga, czyli im bardziej na prawo zatrzyma się pasek tym z większą siłą uderzymy.

Jeśli już chodzi o samą walkę to mamy dość sporo trybów rozgrywki, a w każdym z nich dostępne kilka plansz. Dostępne tryby to Point Match, Point Team Match, Dynamic Match, Dynamic Team Match, Last One Standing, Last Team Standing itd. Dostępność plasz do gry czy też samych trybów zależy tylko od zdobytego przez na poziomu, a ten oczywiście zwiększamy w licznych potyczkach, które rozgrywają się turowo. Najpierw uderza jedna osoba potem druga i tak na zmianę, jednak nie trwa to wiecznie, gdyż walka ograniczona jest czasowo i ten wygrywa, kto zada więcej obrażeń, ale oczywiście nawet i przegrany coś wynosi z gry.


Jednak czy da się coś zrobić aby ulepszyć nasz czołg? Oczywiście i to co ulepszymy i jak zagramy będzie zależało od przyjętej przez nas strategii. Wchodząc do ustawień czołgu zobaczymy jakże wiele mówiący napis SKILL UPGRADE, a poniżej dostępne możliwości. Oczywiście aby dokonać ulepszeń potrzebujemy punktów sill, które otrzymujemy z każdy zdobytym poziomem. Wydać owe punktu możemy na ulepszenie siły ataku, blast radius, obrony, czy też punktów życia. Troszkę wyżej pewnie zauważycie pasek transformation, pokazuje on ile jeszcze ulepszeń musimy wykonać, aby nasza maszyna przeszła proces przemiany, oczywiście każdy kwadracik to jeden wydany punkt. Taka transformacja wyraźnie ulepszy nasz czołg więc warto o tym pamiętać. Nie zabraknie tutaj także możliwości upiększania naszej maszyny, ale do tego musimy zdobyć dekoracje. Oprócz tego można użyć podczas walki wielu przydatnych przedmiotów np. takie które sprawią, że będziemy mogli uderzyć w przeciwnika podwójnie lub które nas uleczą, albo automatycznie wycelują, kosztują one po kilka punktów energii więc nie będziemy mogli ich używać ciągle, tylko dopóki nam starczy energii, później będziemy zmuszeni czekać aż ona się odnowi, 1pkt co 5 min otrzymujemy.

Oczywiście jeśli posiadamy płatną walutę gry Galactic Credit to możemy zakupić już zupełnie lepszą maszynę, ale w sumie kto powiedział, że musimy grać tylko jedną, slotów jest sporo więc mamy niezłe pole do popisy w tym temacie.

Ciekawe jest tutaj także to, że mamy dostępne przeróżne misje do wykonania, za które zdobędziemy punkty doświadczenie i tzw. gems, które są zamiennikami płatnej waluty, o której pisałem powyżej, choć przedmioty kosztują o wiele więcej gems’ów niż Galactic Credit, ale to już normalny chwyt marketingowy, w końcu muszą twórcy za coś żyć. Gems możemy również zdobyć zapraszając znajomych do gry, za każdego zaproszonego otrzymamy ich 5. Więc jak ktoś się lubi bawić w proszenie znajomych to można próbować to nie kosztuje.


Nie ma co więcej pisać, w tą grę trzeba po prostu zagrać, idealna rozgrywką dla cierpiących na nudę, od siebie mogę podpowiedzieć, że gdy już wycelujemy i musimy ustawić siłę strzału to celujcie w miejsce gdzie pojawia się czaszka, wtedy zawsze traficie.Gry podobne