Aby rozpocząć plądrowanie wysp innych graczy w Plunder Pirates musimy wcisnąć przycisk „Plunder” na dolnej, prawej części ekranu w widoku naszej wyspy. Dostaniemy wtedy wybór czy chcemy plądrować wyspę innego gracza czy ruszamy na eksplorację. Wybierając opcję „Fight a Rival Captain” rozpoczynamy atak na żywego gracza. Ale aby rozpocząć batalię musimy zapłacić pewną ilość złota, kwota ta zelży od naszej rangi (Pirate Rank).

Przenoszeni zostajemy następnie na wyspę przeciwnika, gdzie możemy podejrzeć jego obronę jak i widzimy informację o możliwych do zrabowania surowcach. Gdy oszacujemy, że możemy wygrać daną walkę to wciskamy guzik „Fight!” i rozpoczyna się akcja. Oczywiście jeśli przeciwnik wydaje się za silny warto wcisnąć „next” wtedy zostanie wylosowany nam nowy przeciwnik, ale za każde wyszukanie ponosimy opłatę w złocie.


plądruj wyspy innych graczy

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się to przystępujemy do walki. Wybieramy zatem rodzaj jednostki z paska na dolnej części ekranu, a następnie rozstawiamy je w pobliżu wyspy wroga. Nasi piraci ruszą do ataku plądrując złoto jak i grog.

O wygranej zadecydują gwiazdy

W trakcie gry wielkość zniszczeń określa czy zwyciężyliśmy czy nie, jeśli zdobędziemy jedną z trzech gwiazd to oznacza to pewną wygraną. Jedną gwiazdę zdobędziemy na pewno jeśli uda nam się zniszczyć budynek główny (Pirate Hall) na wyspie przeciwnika. Kolejna gwiazda wpadnie jeśli dokonamy 50%-owych zniszczeń, a trzecia jeśli zniszczymy całą bazę wroga. Warto czasem rozważyć przerwanie ataku jeśli uda nam się zdobyć jedną gwiazdę, tak wrócimy na swoją wyspę z wygraną, a i przyniesiemy także nieco złota o grogu.


Armia nie wraca do domu

Pamiętajcie jednak, że jednostki które wykorzystaliśmy do walki, a które ją przeżyły i tak nie wracają do walki, a armię możemy uzupełniać w sposób, który opisałem tutaj. Znajdziecie tam także opis kolejnych jednostek jakie mamy do dyspozycji w Tawernie.

Jak ulepszać jednostki (piratów)?

Twoi piraci są na tyle głupi, że nie radzą sobie z prostymi rozkazami. Możemy ich ulepszać w Akademii, a raczej ich umiejętności. Budynek Akademii znajdziecie w zakładce Buildings. Gdy tylko ją zbudujecie to warto zajrzeć do środka i użyć tam opcji Train. Widzimy tam także drzewko umiejętności wybranego pirata. Za złoto jak i grog możemy zwiększyć jego zasięg, prędkość czy zadawane obrażenia.

Jednak jednostki takie jak Witch Doctor i Priestess mogą być szkolone jedynie w Chatkach Voodoo. Ulepszając Chatkę czy Akademię możemy dostać dostęp do lepszych skilli, nowych piratow i specjalnych umiejętności.


Czym są punkty walki (Battle Points) i jak je zdobywać?

Każda wygrana walka w Plunder Pirates nagrodzi nas punktami walki (BP). Niektóre przedmioty w grze wymagają odpowiedniej ilości tych punktów, aby je kupić czy zbudować. Dlatego ważne jest obranie odpowiedniej strategii, czy chcemy plądrując zdobywać jak najwięcej surowców nawet za cenę przegranej walki czy chcemy skupiać się na zdobywaniu punktów walki.

Czy zachowam zrabowane surowce nawet jak przegram walkę?

Tak kapitanie, to co zrabujesz jest Twoje i nawet możesz to zabrać ze sobą do grobu. Jednakże nie dostaniesz za to żadnych Punktów Walki, a twój ranking zostanie obniżony.


Gry podobne