Strategiczna gra online Plemiona, często zwana także Tribal Wars już swoje przeżyła, ale to nie oznacza, że nie rozwija się wciąż w dobrym kierunku. Dalej posiada liczne zastępy fanów, a nowe funkcje wprowadzane co jakiś czas na nowych światach dodaje więcej atrakcyjności całej produkcji.

Mimo, że niektórzy narzekają na przestarzałą grafikę to Plemiona są czymś co wciąga na wiele miesięcy, całe rodziny, całe społeczeństwa. Wyłoniło się w czasach Ogame, kiedy to konkurencji nie było zbyt wiele i od tamtego czasu wciąż pozytywnie buduje swoją markę.


Recenzja gry Plemiona

Każdy świat w grze ma swoje unikalne cechy, na które należy patrzeć podczas rejestracji, w niektórych są monety na szlachcica, w innych nie ma, są światy z bonusami i bez nich, a także wyróżniają się innymi, licznymi funkcjami.

wyglad miasta plemiona

W grze zaraz po starcie możemy wybrać czy gra ma umieścić nasza osadę losowo na mapie czy w określonym regionie, ale na pewno trafimy na obrzeża, gdzie nie ma jeszcze zbyt silnych graczy, a wszystko z myślą o naszym rozwoju, aby nie zniechęcać licznymi atakami na samym starcie. Na szczęście mamy jeszcze ochronę początkową. Na pochwałę zasługuje obecny tutorial w grze, który nie tylko uczy nas rozgrywki, ale również jest uformowany w stylu pewnej linii zadaniowej, które nas uczą i nagradzają za wykonanie różnych czynności, a z surowcami na starcie jest naprawdę kiepsko, więc to jest duży plus dla strategii online Plemiona.


rozbudowa miasta plemiona

Dla zapalonych strategów gra Plemiona jest niezłym kąskiem bo podczas rozbudowy miasta nie skupiamy się tylko na poziomach, ale musimy brać pod uwagę także inne czynniki, jak właściwy przyrost surowców bo w sumie huta żelaza nie jest nam na starcie, aż tak bardzo potrzebna jak glina i drewno. Dodatkowo każdy budynek wymaga określonej ilości mieszkańców, więc stałe rozbudowywanie zagrody jest naprawdę dobrą ścieżką w naszej strategii.

Niestety przy pewnym poziomie zagrody stajemy przed permanentnym ograniczeniem liczby ludności. Ten fakt ogranicza również ilość jednostek w naszym mieście, a jedne wymagają jednego, że tak powiem „człowieka”, a inne 2, albo 3. Polecam jednak inwestować w pikinierów, na początku przydadzą się do farmienia opuszczonych wiosek, a im więcej surowców tym szybciej przeprowadzimy rozbudowę miasta i zdobędziemy surowce na następne jednostki.


tutorial dla plemion

W grze przeglądarkowej Plemiona oddano nam różne typu jednostek: piechota, kawaleria i artyleria, każda z nich ma swoje cechy i słabe i mocne strony przeciwko innym jednostkom.

Jeśli chodzi o ekspansję w grze to musimy posiadać Szlachcica, ale troszkę potrwa zanim zdobędziemy pierwszego. Miast możemy posiadać tyle ile chcemy, tyle na ile nas stać i tyle ile możemy ogarnąć. Nie sztuka postawić 200 miast, ale sztuką jest je obronić, rozbudować itp. Niestety przy większej ilości osad lepiej wykupić opcje premium bo nie damy sobie w innym wypadku po prostu rady.

Grałem kiedyś w Plemiona i od tamtego czasu wiele się zmieniło i nie chodzi o mój wiek, ale o funkcje w grze, jednak polecam strategom pomimo że liczni wydawcy oferują coraz nowocześniejsze gry to zawsze warto powrócić do korzeni strategicznych gier wojennych.

Wymagania gry Tribal Wars

  • dowolna przeglądarka internetowa
  • stałe łącze internetowe

Gry podobne