Planeta Potworów jest grą przeglądarkową na portalu nasza klasa z tym, że różni się w dużym stopniu od innych produkcji publikowanych dzięki działalności studia Plinga, która odpowiada za takie gry jak Leśna Przygoda czy też Wiejskie Życie i Farma Zombiaków. Ale przejdźmy do samej gry, dlaczego napisałem, że różni się od innych to już tłumaczę. Otóż po pierwsze to wielbiciele samych Pokemonów znajdą tutaj ukojenie, ale nie będziemy walczyć naszymi stworkami. Nasza historia zaczyna się od tego, że dowiadujemy się o zniszczeniu planety potworów przez złych ufoludków. Jednak na szczęście na ową planetę trafiamy my i znajdujemy zamrożone dwa stworki, z których da się pobrać materiał genetyczny. Tak więc kolejnym krokiem w rozpoczęciu gry będzie wybór potworka, od którego rozpoczniemy całą serię krzyżówek. Na początku nasze potwory rozróżnimy tylko za pomocą nazw i kolorów. Głównym naszym celem jest odbudowanie całej populacji krok po kroku poprzez liczne krzyżówki, które mogą się powieść albo i nie. Jednak pierwsze krzyżowanie ma wysoki procent bo około 90 więc problemów nie ma z udaną akcją. Jednak jeśli się nie uda coś to stracimy cały użyty materiał genetyczny, ale jest rozwiązanie, bo już za płatną walutę w grze czy też za normalnie zdobywaną możemy zwiększyć szanse powodzenia.

Może wyjaśnię szybko na czym polegają krzyżówki, otóż krzyżując zwierzaki o tym samym kolorze otrzymamy to samo zwierze, ale już o różnych kolorach to wyjdzie nam całkiem inne, o innej barwie i tak czekamy aż nowe nabytki wyprodukują nam materiał genetyczny i lecimy dalej z krzyżówkami. Za każdą akcję zbierania czy za wykonane zadania otrzymamy walutę gry oraz punkty doświadczenia, co pozwoli nam zwiększać powoli nasz poziom. W grze istnieje także mapa świata, gdy się tylko na nią przeniesiemy zobaczymy różne wyspy, ale aby się na nie dostać musimy mieć określony poziom. Więc nie jest łatwo jak sami widzicie, ale ja to uważam za zaletę tej gry niżeli za wadę.


Jeśli poszukujecie jakie dostępne i możliwe są krzyżówki to znajdziecie je w dolnym menu w tzw. leksykonie. Jeśli zdobędziemy wszystkie kolory to po środku diagramu znajduje się wersja końcowa naszego stworka, jednak z tego co próbowałem własnoręcznie to ciężko do tego dobrnąć. Całe szczęście, że nie ma tutaj systemu energii i nasze działania wykonujemy do momentu aż nam się znudzi lub póki mamy kasę i czas. Należy jednak zbierać zapas materiałów genetycznych bo jak już pisałem przy nieudanych krzyżówkach stracimy to co zainwestowaliśmy.

Screeny z gry Planeta Potworów


Gry podobne