Planet War jest grą MMO via www osadzoną w świecie science-fiction, gdzie podbój kosmosu przez ludzkość stał się realnością i podróże międzygwiezdne są codziennością.

Gra opublikowana przez studio YooGames, któro stara się w swoich produktach odejść od tradycyjnych gier osadzonych w starożytności, a tu właśnie Planet War jest futurystyczną grą strategiczną. Gra rozgrywana jest w czasie rzeczywistym poprzez przeglądarkę, skupia się głównie na rozwijaniu naszych umiejętności strategicznych zarówno politycznych jak i tych wojskowych.  W grze Planet War gracze mają możliwość budowania lotniskowców, którymi mogą zwiedzić Drogę Mleczną, aby odkrywać i uczyć się starożytnych cywilizacji obcych.


Gracze mogą zapoznać się z obcą technologią i budować sojusze złożone z obcych ras, a to wszystko aby pomóc w rozwoju wszelkiego życia w rozległej galaktyce. Budować naszą flotę musimy w sposób ciągły, aby nie groźne nam były napady obcych i aby mieć czym odkrywać coraz to nowe i nieznane układy gwiazd.

Gra jest dość mało czytelna, chyba, że tylko ja odniosłem takie wrażenie. Bardzo uporczywe jest otwieranie kilku okienek i ich zamykanie, a pasek meny na górze skutecznie potrafi wkurzyć bo prawie wszystko zasłania, ale w sumie można każde okienko przenosić. Na samą grafikę nie można narzekać bo została wykonana profesjonalnie, ale co do jakości i grywalności reszty mam mieszane uczucia.


Gry podobne