W serii gier Angry Birds od Rovio ptaki walczą po dobrej stronie ze złośliwymi świniami. Jednak czy ptaki mogą w innej grze odgrywać rolę czarnych charakterów? Mogą, co udowadnia nam gra Planet Nam Nam , gdzie dowiadujemy się, że najważniejszy na świecie pomnik został skradziony przez złych najeźdźców, czytaj Ptaki, które zabrały wspomniany monument na swoją planetę. Los ludzkości zależy od kolejnych bohaterów, którzy choć spróbują go odzyskać, ale najpierw muszą wybrać się w podróż na planetę Nam Nam i walczyć z zamieszkującymi ją potworami by na koniec odzyskać skradziony artefakt.

Tutaj gracze wcielają się w jednego z takich bohaterów o dziwnym imieniu P1W i muszą dać lekcję dobrego wychowania szalonym ptakom na ich rodzimej planecie. Czy misja się powiedzie? Wszystko zależy od ciebie!


Planet Nam Nam 002

Zapowiada się ciekawa i intensywna akcja, ale te kolorowe, aż za słodkie scenerię psują mi cały klimat. I jeszcze ten bohater jest w masce gazowej czy nurka bo już nie wiem? Walczymy w świecie pełnym kwiatków, kolorowych ptaków i zielonych wzgórz… Tak mogłoby się wydawać jeśli przejdziemy pierwsze plansze, ale później klimat staje się nieco mroczny i nie polecam, aby wasze dzieci instalowały tę grę na swoich telefonach, gdyż strzelanki nie są dla najmłodszych, zwłaszcza gdy trzeba w nich zabijać zwierzęta.

Kontrola nas naszym bohaterem w Planet Nam Nam oczywiście przebiega za pomocą dotykowych ekranów, ale nie doszukujcie się tutaj żadnych celowników czy wyboru trajektorii strzału. Wskazujemy naszemu herosowi cel palcem i wtedy on przy użyciu aktualnie posiadanego uzbrojenia atakuje tak oznaczony cel. Co mamy w zamian? Otóż każdy ubity ptak czy inny cel wyrzuca nam kasę jak i dodaje do konta punkty. Kasa nam się przyda jeśli zechcemy ulepszyć posiadaną broń czy inne elementy wyposażenia P1W.


W kolejnych etapach odblokujemy nowy sprzęt, broń jak i możliwości, więc nie trzeba za dodatki płacić, no chyba że zapragniemy ich wcześniej niż nam się należą.

Planet Nam Nam 003

O dziwo wspominane tak przeze mnie wcześniej ptaki nie są naszym jedynym celem, realnym zagrożeniem są również spadające w każdym kierunku zepsute jaja, które po prostu nas zaczynają ranić, więc radzę w ich kierunku celować. Pamiętajcie, że im mniej życia stracicie podczas danego poziomu tym więcej złotych jaj (odpowiednik gwiazd z innych gier) otrzymamy na koniec, a maksymalnie można ich zdobyć trzy na level.


Mnie osobiście gra Planet Nam Nam nie wciągnęła, nie przypadła do gustu, więc do niej raczej nie powrócę, ale jeśli nie macie zbyt wielkiego wyboru to dla zabicia nudy jest jak najbardziej ok, ale po około 30 minutach i tak się nudzi. Pobierzecie ją za darmo na Androida i iOS.


Gry podobne