Pirate Galaxy to przeglądarkowa gra MMO, w którą możemy bawić się kompletnie za darmo i dzięki Splitscreen (Dino Storm, Steel Legions) mamy możliwość zagrania w nią w języku polskim.

Ale również wielu innych wydawców zainteresowało się tą jedną z najlepszych gier kosmicznych, godnych następców poczciwego Ogame (między innymi Gamigo i Aeria Games). Grę stworzono całkowicie za pomocą systemu Java, kompletnie bez używania Flasha, więc jeśli nie mamy aktualnej wtyczki Java nie zagramy, ale można ją zaktualizować w każdym momencie zupełnie za free.


Opis gry Pirate Galaxy

Sama tematyka gry to science fiction, więc fani Star Treka znajdą tutaj swoje miejsce. Gracze kontrolują swój statek kosmiczny zamiast jakieś tam oklepane i dziwne postacie. Co ciekawsze, gra dostępna jest w 3D co sprawia, że możemy z niej wyciągnąć pełnię przyjemności.

Zostań galaktycznym piratem

Wiele podobnych gier MMO próbuje gracza wstawić w buty dzielnego kolonisty, albo heroicznego członka kosmicznych grup specjalnych, ale nie Pirate Galaxy – tutaj wcielamy się w zdesperowanego człowieka, tytułowego, kosmicznego pirata, któremu przychodzi się zmierzyć z rasą obcych zwaną tutaj Mantis. Grę rozpoczynamy w niewielkim statku, który powoli można rozbudowywać, a opanowanie kontroli nad nim i nawigacji umożliwi krótki samouczek, więc nie wciskajcie pochopnie przycisków „Pomiń” – bez tego później możecie mieć problemy z opanowaniem pozornie prostych czynności.

pirate galaxy 005


Sam interfejs użytkownika w Pirate Galaxy jest niezwykle prosty i intuicyjny. Jedną z większych wad podczas próbnych lotów jaką warto wymienić i jaką udało mi się wychwycić, jest ustawienie kamery, która niekiedy próbuje na siłę się dostosować do obecnej sytuacji – w wielu wypadkach to po prostu przeszkadza. Ale pomińmy to, w miarę zdobywania kolejnych poziomów możemy coraz bardziej personalizować swój statek, dodawać nowe rodzaje broni, tarcze itp. Zadania w grze zaczynają się niezwykle nudnie, od takich w stylu „zabij 10 kosmicznych szczurów”, ale w dalszej części gry robią się one coraz trudniejsze stawiając Nas przed bardziej wymagającymi wyzwaniami.

Przykładowo, uwikłamy się w przemyt złota, będziemy eskortować inne statki, albo ścigać się z innymi graczami. Walki PvP jak i inne typowe funkcje dla darmowych gier MMO, są również dostępne, można nawet zakładać i tworzyć z innymi wielkie gildie, czy jak kto woli sojusze.

pirate galaxy 002


Z drugiej strony kosmiczna gra via www Pirate Galaxy nie jest dla osób lubiących szybkie akcje, dynamiczne rozgrywki, bardziej pokochają ją fani Ogame, gdzie na wiele rzeczy trzeba było cierpliwie poczekać nawet kilka dni. Przykładowo podróże z miejsca na miejsce są niezwykle wolne, zwłaszcza na starcie gry kiedy jeszcze nie ulepszaliśmy swojego statku. Jeśli chodzi o zwiedzanie planet to wygląd gór i innych krajobrazów pozostawia wiele do życzenia. Powiem to prosto z mostu, nikt nie postarał się dopracować samej grafiki jeśli chodzi o powierzchnię planet.

Podsumowując grę Pirate Galaxy to jest ona całkiem ciekawa i znajdzie na pewno wielu zwolenników z różnych świata stron, a jej dostępność zarówno u różnych wydawców jak i na Facebooku sprawia, że baza graczy rośnie w niesamowicie szybkim tempie.


Gry podobne