Pig Up! to gra przeglądarkowa na portalu Facebook, do której twórcy podeszli dość humorystycznie, ale od studia PopCap nie można było spodziewać się nic innego jak kolejnej dawki dobrego humoru, w końcu to oni stworzyli takie gry jak Plants vs Zombies itp.

Gra z założenia nie różni się niczym innym od The Flying Dog, czyli o co mi chodzi dokładnie, już tłumacze. Otóż mamy naszą prześliczną świnkę, którą wystrzelimy z armaty, a sprawa jest prosta, musi polecieć jak najdalej i tyle, jednak mimo pozornej prostoty wcale nie jest łatwo. Otóż przyjdzie nam się unikać złowrogich pszczół, które na pewno nie pozwolą nam na dalszy lot, a stając nam na drodze sprawią, że nasza świnka za daleko nie poleci. Po drodze w trakcie lotu możemy zbierać słodkie zielone jabłuszka itp. Owe jabłka pozwolą zwiększyć nam czas naszego lotu, jeśli mamy ograniczony czas, w którym lecimy to właśnie jedząc je przedłużymy go troszeczkę.


Jednak nie tylko liczy się odległość, ale też wysokość, wraz ze wznoszeniem się do wyższych warstw atmosfery zdobędziemy więcej punktów. A jeśli zarobimy już podczas gry troszkę przydatnej waluty to zawsze można dokupić nowe sloty, które przedłużą nam lot, a także zbroję, która będzie chronić nas przed pszczołami.
Gry podobne