W sumie już mogliśmy się zapoznać w wielu grach społecznościowych zarówno z ptakami jak i świniami, ale czy wyobrażacie sobie jak mogłyby wygląda walki pomiędzy świniami a smokami? To może dziać się naprawdę, choć w wirtualnym świecie, ale właśnie takie, dziwaczne potyczki oferuje nam gra Pig & Dragon ze stajni studia CookApps. Jest to nic innego jak kolejna gra puzzle match 3, którą znajdziemy już teraz na Facebooku, a i która zebrała w dość krótkim czasie 843 tysiące aktywnych użytkowników i ta liczba ciągle rośnie. W grze zajmiemy się dopasowywaniem kolorowych owoców, którymi następnie nakarmimy głodne smoki, ale każdy poziom ma mnóstwo różnych misji dodatkowych, które musimy wypełnić, aby zakończyć grę powodzeniem – w przeciwnym razie stracimy życie, a brak żyć to brak możliwości dalszej zabawy, a co za tym idzie przymus oczekiwania na ich odnowienie itd.

Na każdym poziomie Pig & Dragon zajmujemy się dopasowywaniem kolejnych pozycji do siebie, tak, aby identyczne owoce, w liczbie co najmniej trzech, znajdowały się w jednej linii, czy to pionowej czy też poziomej. Dopasowanie czterech takich elementów do siebie i więcej skutkuje dodaniem specjalnej mocy – boostera, który dla otaczających go owoców dodaje marker +2, czy +3. Taki marker to przy kolejnych dopasowania dodatkowe punkty, a ile dokładnie – hmm to zależy, najlepiej jak sprawdzicie to sami.


pig and dragon 2

Jak wspomniałem wcześniej, każde dopasowanie to karma dla naszych smoków, które widzimy na ekranie gry. Gdy jeden ze smoków będzie najedzony to wystrzeli nam dodatkowy booster na losowe elementy na planszy pomagając nam tym samym zebrać dodatkowe punkty i otrzymać szybszy awans.

Gracze odblokować mogą dodatkowe smoki na pewnym poziomie. Każda z tych bestii możemy być ulepszana i do tego wystarczy, że zbierzemy więcej gwiazdek. Tym samym jeśli wcześniejsze poziomy nie poszły wam zbyt dobrze to warto do nich powrócić, aby zdobyć maksymalną ilość gwiazdek. Im więcej zdobywamy punktów na danym poziomie tym zwiększają się szanse na uzyskanie większej ilości gwiazdek.


pig and dragon 3

Gracze w Pig & Dragon mogą także nabywać dodatkowe power-up’y podczas gry, do których zaliczyć można bonusy mnożące ilość zdobywanych punktów, te dodające nam parę kolejnych posunięć itp. Kupimy je za monety, które można normalnie dostać w trakcie regularnej rozgrywki, albo zakupić za prawdziwą kasę.

Pig & Dragon jest dostępna za darmo na Facebooku.Gry podobne