Renatus, twórca wielu gier na urządzenia mobilne i społecznoścowych właśnie wydał nową grę Pet Runaway na Facebooku. Gra stworzona została przez PlayMe8 i zajmiemy się w niej przechodzeniem ponad 400 poziomów w stylu popularnej gry Pet Rescue Saga od studia King. Kto grał ten wie jak grać i tutaj, po prostu klikamy w grupy identycznych elementów połączonych ze sobą i złożonych z co najmniej dwóch kostek tego samego rodzaju. W opisywanej aplikacji również ratujemy zwierzęta, które uwięzione na górnej części planszy muszą przez nasze działania zostać sprowadzone na sam dół. Jednak to nie jest jedyny cel do jakiego musimy dojść w kolejnych rundach. Głównie dostajemy zadanie oczyszczenia planszy z 90% albo 95% procentach, aby pozytywnie ukończyć level.

Gracze mają tutaj również dostęp do licznych wspomagaczy podczas rozgrywki. Exterminator pozwala usunąć jeden blok z ekranu gry. Inny wspomagacz wytwarza specjalne eksplozje, usuwa widoczne bloki wybranego koloru itp.


Pet Runaway 001

Poziomy stają się z biegiem czasu coraz trudniejsze, pojawiają się kolejne przeszkody, które nie pozwalają się przesuwać blokom jak i bomby, które nie zawsze pomagają, a niekiedy bardziej utrudniają przejście kolejnego levelu.

Zauważcie także, że w Pet Runaway w miarę jak oczyszczamy plansze ładuje się specjalna armata z prawej strony ekranu gry. Gdy tylko nabierze pełną moc możemy jej użyć do niszczenia jednej kolumny elementów bez względu na ich kolor.


W każdej rundzie zdobywamy maksymalnie trzy gwiazdy, wszystko zależy od tego ile zgarniemy z danej gry punktów. Wyniki możemy porównać z rankingiem, w którym znajdziemy naszych znajomych z Facebooka. System żyć niekiedy potrafi ograniczyć nam pojedynczą sesję gry, gdyż tracimy życia za każdym razem gdy wykonanie celów na poziomie się nie powiedzie, wystarczy że choć jeden z nich nie zostanie wykonany.

Pet Runaway 002

Niekiedy może być sytuacja pozornie bez wyjścia, gdzie nie ma już dostępnych ruchów i nie możemy wykonać żadnej akcji. Cała plansza w takim wypadku może zostać ponownie wymieszana i co ciekawe, niekiedy sprowadza to zwierzaki na sam dół bez naszego udziału, ale grozi to także utratą cennych bomb.


Gra Pet Runaway dostępna jest za darmo na Facebooku, a twórcy zarabiają na doładowaniach nowych żyć czy na sprzedaży wspomagaczy itp.


Gry podobne