Pet Forest znana jako Canaan Online jest przeglądarkową grą MMORPG publikowaną przez studio PlayOMG, tego samego tajwańskiego wydawcę, który stoi za hitami jak NEO Online i Azuga Age of Chaos. Ponieważ jest to pierwsza gra browserowa od tego wydawcy to posiada wiele cech podobnych klientowym grom MMORPG. Pet Forest łączy w sobie zarówno otwarty świat, liczne zadania, walki pvp, chowańce i system craftingu w jednej prostej i łatwej do zrozumienia grze na przeglądarkę.

Pierwszy kroki w grze Pet Forest to standardowe zadania typu „idź przynieś”, albo „idź porozmawiaj”. W ten sposób poznajemy każdego NPC w mieście i toczymy pierwsze walki z przeróżnymi potworami. Po kilku minutach możemy zdobyć aż 10 poziom i będziemy w stanie opuścić początkową wyspę, aby dostać się na główne ziemie. Za każdym poziomie zdobywamy 4 punkty statystyk, które mogą zostać rozdane w pięć cech: Str, Con, Int, Spirit i Dex. Jednak pamiętać należy, że pierwsze zadania dobrze jest wykonać choćby nie wiem jak wydawały się nużące, ale nagrodzą nas elementami do ekwipunku i sporą ilością doświadczenia. Mimo, że walki są turowe to naprawdę prezentują się znakomicie.


 

pet forest 1

 


Nowi gracze Pet Forest zaczynają swoją przygodę od wyspy Ruky, gdzie czeka ich seria zadania i cenne wskazówki odnośnie całej rozgrywki. Między tym wszystkim wplątano również opowieść, która nakreśla nam nieco całą fabułę. Naszymi pierwszymi przeciwnikami będą latające świnie (wiem śmieszne ale prawdziwe). Jednak nie tylko skończy się tutaj na walce, ale te świnki będą jednymi z naszych pierwszych chowańców. Pomyślcie, że obecnie wszystkie turowe MMORPG posiadają system pet i to z dobrego powodu. Nowi gracze zazwyczaj nie mają zbyt wielu przyjaciół w grze, a taki kompan, choćby nawet latająca świnia, zawsze jest dobry na początek aniżeli żaden. W początkowej przygodzie ułatwi nam zadania system auto nawigacji. Wybieracie nazwę potwora, albo NPC, a resztę za Was wykona w/w system.

 

pet forest 2


 

Na głównych terenach gry MMORPG Pet Forest znajdziecie dziewięć rożnych stref, z których pierwszą jest Karugarner. Jednak szybko zauważycie, że najważniejszą tutaj czynnością jest łapanie petów i wykonano to w iście pokemonowym stylu. Walczymy z danym potworkiem, a gdy już osłabnie staramy się go pochwycić. Jednak cała sprawa jest bardziej skomplikowana bo na szansę pochwycenia danego zwierzaka wpływa wiele czynników jak choćby poziom itp. Schwytanego stwora umieszczamy w tzw. Soul Ball (coś jak pokeball). W naszym menu mamy tylko cztery sloty na pokomenonowe zwierzaki, piąty zostanie odblokowany na poziomie 30, a szósty jest dostępny za prawdziwą kasę jak przywilej konta VIP. Kilku stworków możemy trzymać w magazynie u odpowiedniego NPC. Każdy nowy pet jaki zostanie złapany zawsze zaczyna od poziomu pierwszego i w sumie ciężko go wyszkolić bo zdobywa doświadczenie walcząc z potworami z różnicą poziomów równą pięć. Taki system oznacza, że czasami powrócimy do nudnego zabijania początkowych stworów, aby wyszkolić nieco nowego pupilka.

 

pet forest 3

 

System craftingu w grze MMO Pet Forest jest zadziwiająco skomplikowany. Jest niemalże identyczny do tego jaki znamy z Neverland Online. Potrzebne materiały jak brąz itp. możemy zebrać z loot’u podczas walki z potworami. Później musimy pogadać z NPC (kowalem), gdzie dostaniemy specjalne menu. Tam już wybieramy typ sprzętu jaki chcemy stworzyć, jego poziom, jakość i dokładną specyfikację. Oczywiście każdy element ekwipunku może zostać ulepszany, wszystko zależy od jego rodzaju i maksymalny poziom to możemy być nawet przedział 92-100.

W Pet Forest znajdziecie takie waluty jak złoto, srebro i miedziane monety, podczas gdy jest jeszcze jedna, znana jako zaklęte kamienie (płatna waluta gry).

Pet Forest jest prostą i darmową grą MMORPG, która może być rozgrywana za pomocą przeglądarki. Gra zawiera klasyczne elementy takie jak zadania, pety, walki pvp i możliwości zakładania gildii.


Gry podobne