Perfect Getaway jest grą przeglądarkową, w którą możemy już zagrać za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Stajemy się tutaj kapitanem statku wycieczkowego i to my decydujemy gdzie i jak daleko płyniemy.

Do zwiedzenia czeka cały świat, między innymi Meksyk i przecudne wyspy Hawaje, a także wiele innych pięknych lokacji na całym globie. Dodatkowo aby przyciągnąć większą liczbę klientów musimy rozbudowywać nasz statek o nowe lokacje i pomieszczenia rekreacyjne.

Dlatego grę mogę zaliczyć jako swoistego rodzaju symulację gospodarczo-ekonomiczną. Jednak co odróżnia ten produkt od np: Plemion? A to, że nie mamy tutaj własnych ziem gdzie stawiamy kolejno budynki, ale mamy pokład statku. Zapewniamy turystom przeróżne rozrywki, tak aby ich przygoda podczas rejsu była niezapomniana.

A co możemy przykładowo postawić na pokładzie? Budki z hot-dogami, lodziarnie, wypożyczalnie leżaków czy też wspaniałe baseny z mnóstwem rozrywek. Oczywiście istnieje tutaj system poziomów i aby zwiększyć level i przejść dalej musimy spełnić odpowiednie wymagania narzucone nam z góry.

Jednak wyżej wspomniane elementy rozrywkowe nie są wszystkim, możemy też zadbać o upiększenie okrętu poprzez elementy dekoracyjne takie jak: kwiaty, oświetlenie itp. Ale jako kapitan musimy pamiętać aby nie skończyć jak titanic, więc dbanie o kierunek kursu i to gdzie i jak szybko płyniemy będzie zadaniem przewodnim. Nakładajcie więc mundury, przygotujcie koła ratunkowe i wypływamy na otwarte morze.