Zastawialiście się kiedyś jaka gra będzie kontynuacją serii Candy Crush Saga, Farm Heroes Saga i Papa Pear Saga? Już nie musicie bo studio King.com prezentuje przed Wami Pepper Panic Saga, czyli tym razem zgotowali dla fanów coś naprawdę pikantnego, kolorowego i czarującego. Może po prostu już teraz kliknijcie „zagraj” i nie czytajcie recenzji dalej? Zresztą jak chcecie ja Was trzymać nie będę, ale postaram się w dalszej części artykułu opisać nieco nową rozgrywkę na Facebooku w stylu „dopasuj 3”.

Zadaniem graczy w Pepper Panic Saga jest pomoc małemu pieskowi w zbieraniu papryczek różnego koloru i w obecnej chwili gra oferuje nam ponad 70 różnego rodzaju poziomów do przejścia, a nowe mają być systematycznie dodawane do całej rozgrywki. Na każdym poziomie zajmiemy się przesuwaniem tych papryczek tak, aby razem tworzyły linię co najmniej trzech identycznych elementów. W takim przypadku z trzech papryczek tworzy się jedna, większa, powiedzmy, że właśnie poprzez dopasowania sprawiamy, że te pikantne papryki dojrzewają i stają się jeszcze ostrzejsze.


Pepper Panic Saga 001

A odróżnieniu od innych gier ze stajni King, gdzie w tytule widnieje Saga, gra Pepper Panic każe Nam dopasowywać elementy nie po to, aby znikały, ale aby dojrzewały i tym samym stawały się większe i większe. Papryczka posiada kilka etapów wzrostu, więc jedną musimy dopasowywać kilka razy, aby w końcu stała się na tyle duża, na tyle ostra, aż eksploduje. Jednak jak sami się przekonacie każdy poziom ma własne wymagania odnośnie liczby takich eksplozji, ale również musimy zadbać o to, aby zdobyć co najmniej jedną z trzech gwiazdek, czyli przekroczyć odpowiedni próg punktowy, ale to stało się już standardem w tego typu aplikacjach. Jednak osiągnąć którykolwiek z celów nie jest prosto, gdyż mamy na każdym poziomie ograniczoną ilość ruchów i jeśli się w nich nie zmieścimy zabawa kończy się niepowodzeniem.

Jeśli gracz wywoła swoimi dopasowaniami reakcję łańcuchową, czyli kolejne dopasowania będą wywoływane przez osuwanie się kolejnych elementów to zostanie odblokowany tryb Pepper Panic. Oczywiście taka reakcja powoduje dodatkowy boost.


Zobacz jak przejść kolejne poziomy w Pepper Panic?

  • Poziomy od 1 do 30
  • Poziomy od 31 do 60
  • Poziomy od 61 do 85
  • Poziomy od 86 do 235

Poziomy w grze stają się coraz trudniejsze z czasem, ale mamy przecież do pomocy liczne power-up’y, które pomogą Nam szybciej i z mniejszymi problemami przejść dany level. Przykładowo Flame Glower powoduje wzrost natychmiastowy papryczki o trzy etapy do góry, a Pepper Net może chronić wielkie papryczki przez złym oddziaływaniem złoczyńców w grze takich jak kot, który próbuje skraść papryczkę dla siebie.

Pepper Panic Saga 002

Przed rozpoczęciem rundy widzimy tablicę wyników, gdzie głównie umieszczeni są Nasi znajomi z Facebooka, dzięki czemu możemy pośrednio z Nimi rywalizować i jeśli na danym poziomie osiągną wyższy wynik niż My to mamy możliwość cofnięcia się na ten level i powtórzenie jak i poprawienia wyniku punktowego.


Gra jest w całości darmowa i zagrać w nią możemy poprzez portal Facebook, a twórcy zarabiają na systemie dodatkowych żyć, które tracimy za każdym razem jak zakończymy poziom niepowodzeniem. Oczywiście pieniądze można wydać również na zakup bonusów, które pomogą nam grać dalej.

Pepper Panic Saga 003

Co do moich osobistych przemyśleń na temat Pepper Panic Saga to muszę powiedzieć, że gra jest ciekawa, ale nie wnosi nic nowego do całej serii. To że cukierki, czy elementy z farmy zastąpiono papryczkami nie czyni z niej niczego oryginalnego. Jednak zapraszam do wspólnej zabawy.


Gry podobne