Tactile Games, twórca przeboju Lily’s Garden, niedawno zaprezentował nową grę zatytułowaną Penny & Flo: Finding Home. Dla tych, którzy są zaznajomieni z grami takimi jak Toon Blast, Penny & Flo opiera się na podobnej dynamice rozgrywki. Dla nowicjuszy tłumacze, że to gra logiczna typu „dotknij, aby wysadzić”, w której gracze pokonują poziomy, aby odblokować nowe rozdziały i dowiedzieć się, co dzieje się z głównymi bohaterami.

Historia w Penny & Flo: Finding Home toczy się wokół romantycznego dylematu. Penny ma zaledwie kilka tygodni do ślubu, ale kiedy spędza czas z Flo, organizatorką ślubów, otwiera się, ma poważne wątpliwości, czy naprawdę powinna przez to przejść.


Chcąc dać Penny przestrzeń do przetworzenia tych uczuć, Flo zabiera ją w krótką podróż, która przypadkowo zamienia się w dłuższą ucieczkę po tym, jak ich samochód rozbija się o bramy opuszczonej rezydencji należącej do byłej hollywoodzkiej divy Daphne.

Dwoje przyjaciół zaprzyjaźnia się z samotną kobietą, która, jak się okazuje, również rozpaczliwie potrzebuje pomocy w remontach domu. Penny i Flo łączą siły, aby pomóc i wkrótce wpadną na pomysł – co by było, gdyby założyły własną firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz?

Ta narracja zapewnia ustawienie dla wszystkich poziomów w Penny i Flo. Gracze mogą przechodzić przez odcinki, wygrywając poziomy i zdobywając gwiazdki i złoto. Każdy poziom zawiera zestaw celów, a także szereg ruchów, którymi można osiągnąć cel. Cele różnią się od siebie, od konieczności usunięcia określonej liczby płytek w określonym kolorze po usunięcie lub zebranie z planszy pewnej liczby specjalnych elementów.

W bardzo zatłoczonej przestrzeni gier logicznych Penny & Flo wyróżnia się wieloma szczegółami, mimo że w istocie jest to dość prosta gra. Podobnie jak w przypadku większości tych gier, poziomy stają się coraz trudniejsze w miarę postępów, więc będą chwile, kiedy nie będziesz mieć możliwości kontynuowania gry.

Dobrą wiadomością jest to, że przygotowaliśmy szczegółowy poradnik dla początkujących do gry Penny & Flo: Finding Home, wypełniony poradami i sztuczkami, które mają pomóc Ci sprostać tym trudniejszym wyzwaniom. Jeśli potrzebujesz inspiracji, czytaj dalej …


1. Nie spiesz się z rozwiązywanie poziomu

To chyba najważniejsza zasada, którą należy zastosować w tego typu grach logicznych. Chociaż gracze mogą zwracać się o pomoc do Wspomagaczy za każdym razem, gdy w grze robi się trochę ciężko, zdecydowanie odradzamy to, szczególnie podczas pierwszych 100 poziomów.

Zamiast tego postaraj się jak najlepiej, aby samodzielnie rozwiązywać poziomy. W porównaniu do innych gier z tej kategorii, większość łamigłówek w Penny i Flo można rozwiązać bez pomocy Wspomagaczy. Prawdą jest, że być może będziesz musiał zagrać w te poziomy wiele razy, zanim odniesiesz sukces, ale ta strategia opłaci się, gdy przejdziesz do bardziej zaawansowanych etapów gry, gdzie użycie Wspomagacza faktycznie staje się bardziej koniecznością niż opcją.

Nie spiesz się i pod żadnym pozorem nie powinieneś zaczynać dopasowywać losowo. Raczej poświęć trochę czasu na dokładne sprawdzenie planszy, aż będziesz mógł zdecydować, które dopasowania przyniosą korzyść twojej rozgrywce i przybliżą cię do osiągnięcia celów poziomu.

Wypróbuj różne strategie, aby rozwiązać poziom, zanim się poddasz. Jeśli, na przykład, początkowo zacząłeś dopasowywać po jednej stronie planszy, następnym razem, gdy będziesz grać na poziomie, możesz chcieć rozpocząć dopasowywanie w innym regionie, zobacz, dokąd cię to zaprowadzi.

Wykorzystaj w pełni przerwy, jakie nakłada na ciebie gra, aby oczyścić umysł i zyskać nową perspektywę. Widzisz, że nieukończenie poziomu spowoduje utratę jednego z pięciu żyć, które na początku tworzą twój rezerwuar. Jeśli zabraknie ci wszystkich pięciu, będziesz zmuszony wyjść z gry i poczekać, aż twoje życie się zregeneruje. Bądź co bądź, nie bój się próbować tyle razy, ile to konieczne, aby rozwiązać zagadkę.

Możesz też spróbować zalogować się na swoje konto na Facebooku i zaprosić znajomych do gry, aby zdobyć dodatkowe życia.

2. Nie używaj dopalaczy, chyba że naprawdę musisz

W Penny & Flo większe skupiska kafelków można zamienić w Boostery bezpośrednio na planszy. Są to potężne narzędzia, które mogą zniszczyć ogromną liczbę elementów za pomocą jednego dotknięcia. Nazywa się je dopalaczami poziomu, ale inne rodzaje ulepszeń są dostępne, gdy robi się naprawdę ciężko, co wyjaśnimy poniżej.

Na początek przyjrzymy się wszystkim dopalaczom poziomu, z których możesz skorzystać podczas gry. Gra ułatwia dostrzeżenie tych ulepszeń, ponieważ oznacza poszczególne grupy bloków odpowiednim symbolem. W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w grach typu „dopasuj 3”, musisz sam dostrzec te większe mecze. Na szczęście tutaj tak nie jest. Poniżej znajdziesz pełną listę dopalaczy poziomu:

 • Rakieta – dopasuj od pięciu do siedmiu płytek, aby stworzyć rakietę, która może być pozioma lub pionowa. Po aktywacji rakieta usuwa całą kolumnę lub rząd bloków.
 • Bomba – dopasuj od ośmiu do dziesięciu płytek i stwórz bombę. Po aktywacji power-up może usunąć dużą część bloków.
 • Paper Plane – dopasuj co najmniej sześć płytek, aby stworzyć ten Booster. Power-up jest jednym z najskuteczniejszych w grze. Po uformowaniu startuje i niszczy 3+ elementy, które są zawarte w celu poziomu.
 • Cross Rocket – aby dopasować osiem lub dziewięć płytek tego samego koloru. To w zasadzie daje efekt połączenia dwóch rakiet. Po aktywacji Booster wyczyści kolumnę i rząd w kształcie krzyża.
 • Magic Flask – aby stworzyć Magic Flask potrzebujesz dziesięciu płytek. Po uruchomieniu usuwa z planszy wszystkie klocki tego samego koloru co płyn w środku.

Jak można się spodziewać, możliwe jest połączenie tych dopalaczy, aby uzyskać bardziej wybuchowy efekt. Na przykład sparowanie rakiety z papierowym samolotem spowoduje, że ten ostatni wystartuje i przeniesie rakietę w inne miejsce na planszy, gdzie następnie wyruszy, aby wyczyścić rząd lub kolumnę.

Najskuteczniejsze kombinacje, jakie możesz wykonać w tej grze, to Magic Flask. Ten Booster może zwielokrotnić moc, z którą go sparowałeś. Na przykład, jeśli połączysz Paper Plane z Magic Flask, to zastąpi wszystkie płytki na planszy, które pasują do koloru płynu w środku, na Paper Plane. Wszystkie te papierowe samoloty wystartują i usuną płytki i elementy z całej planszy. Tworzenie kombinacji Boosterów jest stosunkowo proste w Penny & Flo, a wyjaśnimy, jak to zrobić w następnej sekcji.

Wróćmy teraz do ulepszeń. Po przejściu początkowych etapów będziesz mógł odblokować dwa dodatkowe narzędzia, które będą pojawiać się na każdym poziomie.

Pierwszym z nich jest Ręczna Kielnia, która umożliwia graczom usunięcie płytki, dowolnej płytki z planszy bez marnowania ruchu. To wzmocnienie jest doskonałe, gdy odkryjesz, że dzieli Cię tylko jeden element od ukończenia wyzwania.

Drugim narzędziem jest Robot Vacuum, który jest przeznaczony do czyszczenia wszystkich płytek w rzędzie i kolumnie, którą wybierzesz. Te ulepszenia są skuteczne, ale powinny być używane w ostateczności, gdy jesteś bliski osiągnięcia celu i potrzebujesz dodatkowego impulsu, aby ukończyć pracę. Pomimo ich niezaprzeczalnych zalet, nie powinieneś nadmiernie polegać na tych doładowaniach, ponieważ ryzykujesz, że szybko ich zabraknie. Następnie będziesz musiał wydać swoje ciężko zarobione złote monety, aby kupić więcej, a nie są one tanie.

3. Wybierz miejsce umieszczenia wzmacniacza na planszy

Za każdym razem, gdy pojawia się grupa płytek, które można uformować we wzmacniacz, masz wybór. Możesz wybrać pozycję, w której Booster utworzy się na planszy. Więc spójrz na to i zobacz, gdzie korzystniej będzie umieścić power-up. Następnie dotknij dokładnie tego kafelka, w którym chcesz, aby pojawił się Booster.

Jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza jeśli używasz rakiety i celujesz w określoną kolumnę lub wiersz, który chcesz usunąć ze wszystkich kafelków. Dodatkowo powinieneś użyć tej funkcji, aby łatwo tworzyć kombinacje Boosterów. Jeśli masz dwa skupiska bloków, które można przekształcić w dopalacze, upewnij się, że umieściłeś dwa wzmocnienia blisko siebie, aby móc je połączyć, aby uzyskać bardziej destrukcyjny efekt.

4. Wypróbuj wszystkie postacie

Penny & Flo ma unikalną dynamikę, w której użytkownicy mogą grać na poziomie zarówno z Penny, jak i Flo. Czasami gra nawet zasugeruje, którego powinieneś użyć, ale nie masz obowiązku stosować się do tej rady. Właściwie czasami najlepiej to zignorować.

Tryby gry Penny i Flo różnią się nieco, dlatego na niektórych poziomach możesz skorzystać z gry jako Penny, podczas gdy w trakcie innych wyzwań rozsądniej byłoby wybrać Flo. Jednak nie jest łatwo odróżnić, który wybór jest idealny, ponieważ poziomy mogą być nieprzewidywalne. Twój własny styl gry również powinien być uwzględniony w równaniu.

Główną różnicą między Penny i Flo są dopalacze, które każdy z nich przynosi ze sobą. Z Penny uzyskasz preferencyjny dostęp do Rakiet. Czasami dostępne będą również Bomby i Magiczne Flaszki, ale w najlepszym razie pojawiają się one od czasu do czasu – w zależności od poziomu. Ale ogólnie twoja strategia podczas gry w Penny będzie koncentrować się na używaniu rakiet.

Jeśli chodzi o Flo, to lubi papierowe samoloty, więc dostaniesz ich mnóstwo, gdy wybierzesz jej tryb. Ponadto od czasu do czasu może również sprawić, że będziesz miał Cross Rockets i Magic Flasks.

Dwie dziewczyny przynoszą również do gry różne pre-dopalacze. Są to dopalacze, które należy aktywować przed rozpoczęciem poziomu. Zwykle jest to najlepsza rzecz do zrobienia, gdy zmierzasz do trudniejszego wyzwania, którego kilka razy wcześniej nie udało ci się ukończyć. W ten sposób będziesz mógł rozpocząć poziom z uformowanym power-upem (lub więcej), który czeka na Ciebie na planszy.

Jeśli wejdziesz jako Penny, możesz aktywować Magic Flask, Bomb lub Rocket, ale jeśli wejdziesz jako Flo, twoje opcje to Magic Flask, Cross Rockets i Paper Planes.

Dokonaj wyboru, z kim chcesz grać na podstawie poziomu. Jeśli na przykład masz do czynienia z mniejszą planszą z wieloma rzędami lub kolumnami elementów, które należy usunąć, lepiej grać jako Penny, ponieważ użycie Rakiet może skutecznie zniszczyć całe linie płytek w pionie jak poziomo.

Z drugiej strony, jeśli patrzysz na poziom, który ma wiele elementów, do których trudno się dostać, możesz zamiast tego użyć Flo, ponieważ jej papierowe samoloty mogą łatwo zniszczyć wszelkie resztki przedmiotów, których musisz się pozbyć.

Na bardziej złożonych poziomach nie ograniczaj się do grania tylko z jedną dziewczyną. Nawet jeśli gra zaleca grę z konkretną z Pań, spróbuj przełączać się między nimi, aż uda ci się ukończyć poziom. Na przemian Penny i Flo dadzą ci świeże spojrzenie na planszę, co jest właśnie tym, czego potrzebujesz, jeśli chodzi o pokonanie trudniejszego wyzwania.

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy – szczęście z pewnością odgrywa dużą rolę w tym, czy wygrasz, czy przegrasz. Chociaż posiadanie strategii jest ważne, nie należy lekceważyć współczynnika losowych płytek. Nie możesz tak naprawdę wpłynąć na płytki, które otrzymasz podczas poziomu, ale jeśli zagrasz to wystarczająco dużo razy, w pewnym momencie otrzymasz korzystniejsze ustawienie płytek.

5. Wyjdź z poziomu, aby uzyskać lepsze ustawienie płytek

Mówiąc o tym, kiedy początkowo wchodzisz na poziom, dokładnie zbadaj planszę, a jeśli nie czujesz, że ustawienie kafelków jest korzystne, wyjdź z poziomu i spróbuj ponownie załadować poziom.

Mamy nadzieję, że tym razem układ kafelków będzie znacznie lepszy. Nie martw się, że zmarnujesz życie wykonując ten manewr, ponieważ nie zdarzy się to w Penny & Flo. Za każdym razem, gdy czujesz, że początkowe ładowanie kafelków nie przynosi ci korzyści, śmiało spróbuj uzyskać korzystniejszy zestaw. Pamiętaj jednak o jednej rzeczy, ta metoda nie działa po rozpoczęciu gry. Nie możesz zdecydować się na wyjście z gry w połowie, nie bez utraty jednego z tych cennych żyć.

6. Powstrzymaj się od wydawania zbyt wielu złotych monet

Po każdym poziomie gracze otrzymają złote monety. Ilość ruchów, które masz na koniec etapu, wpływa na ilość złota, które otrzymasz na koniec gry. Monety są ważnym zasobem, ponieważ mogą kupić ci np. pięć dodatkowych ruchów, aby kontynuować grę na poziomie, którego nie udało ci się ukończyć.

Ale nawet jeśli skorzystanie z tej propozycji może wydawać się kuszące, radzimy jak najbardziej opierać się temu impulsowi. Zamiast tego zrób to, co zasugerowaliśmy w sekcjach 1, 4 i 5. Jeśli nadal nie możesz osiągnąć nigdzie za pomocą tych metod, możesz rozważyć wykorzystanie pre-wspomagaczy poziomu przed rozpoczęciem poziomu i sprawdzić czy to pomoże. Jeśli tak się nie stanie, może nadszedł czas, aby zainwestować trochę monet w te pięć dodatkowych ruchów.

Monety można również wykorzystać do zakupu dodatkowych dopalaczy, a także do napełnienia rezerwuaru życia. Chociaż wydawanie monet na dopalacze może w końcu okazać się konieczne, nie zaleca się używania rezerwy złota na opłacenie dodatkowych żyć. Nie trwa to długo, zanim zapas życia zostanie automatycznie zregenerowany, więc po prostu zrób sobie przerwę w grze i wróć, gdy będą ponownie dostępne. W ten sposób zachowasz swoje monety na ważniejsze zadania.

Dopalacze można również zdobyć po prostu grając w grę i robiąc postępy. Pod koniec każdego odcinka gracze będą mogli odblokować prezent, który zwykle składa się z kilku ulepszeń, w tym nieograniczonej ilości żyć na pewien czas.

Aby otrzymać więcej żyć, zawsze możesz połączyć się ze swoim kontem na Facebooku i zaprosić znajomych do gry. Gdy twoi kumple zaakceptują twoje zaproszenie, będziesz mógł poprosić ich o dodatkowe życia.

7. Graj podczas wydarzeń

Wydarzenia odbywają się w Penny & Flo cyklicznie i zwykle trwają przez kilka dni. Kiedy takie wydarzenie ma miejsce, zachęcamy do odwiedzenia gry i grania, ponieważ w tych okresach będziesz mógł skorzystać z pewnych przywilejów, takich jak dostęp do dodatkowych Wspomagaczy. Właściwie to bardzo dobry pomysł, aby codziennie odwiedzać grę, aby móc skorzystać z Daily Harvest. To dzienna nagroda, która składa się głównie z dopalaczy.

W każdym razie, wracając do wydarzeń, mogą zaoferować wspaniałe nagrody. Na przykład, podczas Happy Hour, jeśli uda Ci się przejść do 3 poziomów z rzędu, na początku każdego poziomu będziesz mógł odblokować łącznie trzy Wspomagacze. To z pewnością znacznie ułatwi ci pracę podczas grania w poziomy.

8. Jak opanować poziomy za pomocą specjalnych elementów

Elementy specjalne to przedmioty, które należy usunąć z planszy lub zebrać, aby przejść do następnego poziomu. W tej sekcji przyjrzymy się niektórym z najczęstszych, które pojawiają się w Penny & Flo i dostarczymy ci wskazówek, jak sobie z nimi radzić.

 • Papierowe Skrawki – te elementy pojawiają się na wielu poziomach. Mogą być samodzielne lub zawarte w innych elementach, takich jak pudełka. Twoim celem, gdy masz do czynienia ze skrawkami papieru, jest usunięcie ich z planszy i możesz to zrobić, tworząc dopasowania w ich pobliżu. W zależności od tego, czy skrawki papieru znajdują się w pudełku, czy nie, być może trzeba będzie kilkakrotnie dopasować elementy obok nich, aby je uwolnić i ostatecznie zniszczyć. Często skrawki papieru będą ułożone w rzędy lub kolumny na planszy, więc dobrym pomysłem jest użycie na nich rakiet, aby można było usunąć całą linię za pomocą tylko dwóch ruchów (jeden do stworzenia Wspomagacza, a drugi aktywujący go).
 • Książki – Książki to elementy, które musisz zebrać. Aby to zrobić, musisz przenieść je na dół planszy. Książki zwykle pojawiają się na poziomach, które zawierają inne specjalne przedmioty, więc upewnij się, że nie zapomnisz o nich, gdy skoncentrujesz się na innych. Kiedy masz do czynienia z książkami, spróbuj tworzyć dopasowania od dołu planszy, aby zapewnić przejście, przez które mogą wpaść. Podczas tych wyzwań zalecane jest używanie dopalaczy, takich jak rakiety i papierowe samoloty.
 • Bąbelki – bąbelki pojawią się na wybranych blokach, a celem użytkowników będzie oczyszczenie płytek pod nimi, aby je zebrać. Bąbelki bardzo dobrze komponują się z innymi elementami na planszy, więc niektóre z nich łatwo przeoczyć, dlatego należy zwracać szczególną uwagę. Użycie Bomby, a nawet lepiej, połączenie Magic Flaks i Bomba byłoby w tym przypadku najbardziej wskazane, dzięki czemu możesz pozbyć się dużej ilości Bąbelków za jednym razem.
 • Pudełka – mogą zawierać przedmioty, takie jak papierowe skrawki i sztabki złota, podczas gdy inne mogą być podwójnie zapieczętowane. W obu przypadkach będziesz musiał wielokrotnie dopasowywać, aby całkowicie usunąć je z planszy. Kiedy Pudełka są obecne na poziomie, najprawdopodobniej utworzą barierę uniemożliwiającą całkowite wypełnienie planszy. Dlatego ważne jest, aby w pierwszej kolejności skoncentrować swoją uwagę na pozbyciu się Pudełek, dopasowując w ich sąsiedztwie. Gdy blokada zostanie usunięta i uzyskasz pełny dostęp do planszy, łatwiej będzie rozwiązać poziom. Aby usunąć Pudełka, użycie Dopalaczy, takich jak Bomby, Rakiety, a nawet Papierowe Samoloty, okaże się bardzo skuteczne.
 • Wanny z kaczkami – Wanny to szczególny rodzaj elementu, który produkuje kaczki. Gracze muszą dopasować się do wanien, aby uwolnić te kaczki i mogą użyć Wspomagaczy, aby to zrobić, aby proces zbierania był bardziej efektywny. W trakcie wielu poziomów, na których znajdują się wanny, elementy mogą wydawać się zablokowane przez inne płytki. W rezultacie będziesz musiał skupić się na usuwaniu przeszkód, aby uzyskać dostęp do wanien. Odmianą elementu Wanny z kaczkami jest Generator. Ten przedmiot wytwarza kolekcjonerskie żarówki, gdy zostanie aktywowany przez dopasowanie.
 • Poduszki – są to elementy oznaczone kolorami, co oznacza, że ​​będziesz musiał dopasować je za pomocą płytek tego samego koloru, aby usunąć je z planszy. Czasami może się to okazać niezwykle trudne do wykonania, dlatego gdybyś mógł użyć jednego lub dwóch dopalaczy na tych elementach, znacznie ułatwiłoby to sprawę. Poduszki nie są jedynymi przedmiotami oznaczonymi kolorami, na które natkniesz się w Penny & Flo. Istnieją inne, na przykład wazony, które działają w podobny sposób.
 • Twarde kaski – Twarde kaski to elementy, które można usunąć z planszy tylko za pomocą niszczącej siły Boostera. Za każdym razem, gdy masz do czynienia z poziomem, na którym znajdują się Hardhats, postaraj się stworzyć jak najwięcej Wspomagaczy. Spróbuj pomyśleć kilka ruchów z wyprzedzeniem i wyobraź sobie, jak możesz stworzyć większą grupę bloków.

To wszystko, co mamy w naszym poradniku dla początkujących do gry Penny & Flo: Finding Home. Spędzając dodatkowe godziny grając w tę grę, z pewnością można zdobyć więcej wiedzy, ale jesteśmy przekonani, że wskazówki i strategie, które przedstawiliśmy do tej pory, dadzą Ci pomysł, jak skutecznie zacząć rozwiązywać zagadki w tej grze. Jeśli uważasz, że opanowałeś już Penny & Flo i masz w zanadrzu kilka dodatkowych sztuczek, którymi chciałbyś podzielić się ze społecznością, zapraszamy Cię do podzielenia się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.


Gry podobne