Nie ma idealnych strzałów, są tylko te dobre z nutką szczęścia, które poniekąd zbliżone są do ideału. W Peggle Blast prócz celności wymagane są również inne skille, każdy gracz musi umieć racjonalnie myśleć, szacować swoje szansę na wygraną. Oczywiście cele i zadania w grze nie obiegają zbytnio od tego co pamiętamy z poprzednich aplikacji z serii Peggle. Musimy na każdym poziomie oczyszczać planszę z pomarańczowych kulek, kołków i innych elementów. W opanowaniu zasad pomoże nam Mistrz Peggle, który pokaże nam kilka tricków pozwalających na osiągnięcie wyższych niż zwykle wyników.

Kontrola w grze jest niezwykle prosta, strzelamy z działka kulkami, oczywiście najpierw musimy obrać dobry kierunek strzału i łup, rozbijamy kolejne elementy na planszy naszym pociskiem, oczywiście warto przewidzieć trajektoria kulki, aby w trakcie swojego lotu zniszczyła jak najwięcej wymaganych elementów.

peegle blast

Plansze wizualnie różnią się od siebie, podobnie różnią się ustawienia elementów na każdej z nich, a im dalej brniemy w rozgrywkę tym więcej przeszkód pojawia się na naszej drodze, ale to normalne.

Prócz mistrzów, którzy pomogą nam w kolejnych zmaganiach gra oferuje nam nowe, eksplodujące boosty, a między innymi znajdziemy Ring of Fire, pierścień który otoczy naszą kulę ogniem zwiększając przy tym zasięg uderzenia, a co za tym idzie jedno odbicie może wyeliminować dużą grupę elementów. Jest też Super Guide prezentujący specjalne sztuczki pozwalające na sprytne rykoszety i długi strzały, które nigdy nie pudłują. Egg Net pozwala nam uratować spadające jaja feniksa i tym samym pomagają am przejść poziomy z jajami. Mamy także Extra Green Pegs dające nam możliwość odblokowania umiejętności Mistrzów więcej niż jeden raz w trakcie danego levelu jak i Extra Balls, bonus dodający nam dodatkowe trzy piłki przez co jeszcze szybciej ukończymy dane zmagania.

WARTO ZOBACZYĆ  Radical Rappelling

peegle blast 1

Gra Peggle Blast jest darmowa, ale wyżej wymienione boosty należy zakupić, niekiedy za prawdziwe pieniądze, choć możemy je zdobyć również za darmo dzięki obejrzeniu materiałów promocyjnych w postaci reklam wideo.

Zabawę znacznie ogranicza nam system żyć, które regenerują się co pewien czas, ale każde niepowodzenie przypłacamy jednym z nich i przy problematycznych rundach można się w dość szybki sposób pozbyć ich wszystkich. Oczywiście można kupić za realną kasę Master Heart, bonus który na pewien czas daje nam nieograniczoną ilość żyć, ale wtedy zabawa jak i emocje zanikają i pozostaje zwykła klikanina. Jednak ciekawe rozwiązanie zostawili nam wydawcy w przypadku, gdy zostaniemy bez choćby jednego życia. Otóż nie mając żyć możemy spokojnie powtarzać wcześniej rozegrane poziomy i poprawiać tym samym swój wynik do momentu, w którym choć jedno życie nie pojawi się automatycznie na naszych kontach.

peegle blast 2

Gra Peggle Blast oferuje nam na starcie ponad 90 poziomów do przejścia, a każdy ma różne poziomy trudności, więc raczej zajęcia wam nie zabraknie. A jeśli chodzi o grafikę to po takich grach nie ma co spodziewać się jakiś zajebistych efektów, jest dobrze tak jak jest i same efekty specjalne zostały dopracowane na wystarczającym poziomie.

Grę pobierzecie za darmo na Androida i iOS. Zapraszamy do wspólnej zabawy.