W zeszłym tygodniu na Google Play pojawiła się nowa gra od Gameloft – Pastry Paradise, w którą już wcześniej mogliśmy zagrać na urządzeniach z iOS. Jest to kolejna logiczna rozgrywka w stylu dopasuj 3 elementy (match 3), w której poznajemy młodą szefową małej cukierni – Hannah. Musimy jej pomóc powstrzymać złego cukiernika Mr. Moelleux przed zalaniem całego świata swoimi niesmacznymi i niezbyt apetycznie wyglądającymi ciastkami.

Każdy poziom w Pastry Paradise stawia przed nami nowe wyzwania, w niektórych skupiamy się na zdobyciu jak największej liczby punktów, a w innych musimy zmierzyć się twarzą w twarz z dość nieprzyjemnymi postaciami, które de facto nie będą wobec nas przyjaźnie nastawione.


Również, każdy poziom w grze ma zupełnie inne ustawienie elementów na planszy i zazwyczaj jest do nich przypisany limit ruchów jakie możemy wykonać, aby zdążyć wypełnić wszystkie zadania. Gracze muszą dokonywać kolejnych dopasowań przemieszczając elementy miejscami, zamieniając je miejscami ze sobą. Co ciekawsze nie tylko możemy wykonywać ruchy pionowe czy poziome, ale dopuszczalne są także przemieszczenia na ukos. Cel jest taki sam jak w innych grach z gatunku match 3 puzzle, przemieszczając obiekty musimy stworzyć ich grupy co najmniej trzech identycznych, oczywiście sytuacja w której jest ich więcej jest o wiele dla nasz korzystniejsza, zwłaszcza punktowo.

pastry paradise 3

Pastry Paradise każdy poziom pozwala nam zdobyć maksymalnie 3 gwiazdy, ich ilość zależy od osiągniętej ilości punktów, oczywiście jeśli skończą nam się ruchy, a nie wypełnimy wszystkich zadań jak i nie zdobędziemy choć jednej gwiazdy, to tracimy jedno życie. Warto czasami powrócić do poziomu, w którym nie osiągaliśmy progu punktowego pozwalającego na zdobycie trzech gwiazd, gdyż tylko taki wynik pozwala nam na bonus zdobywanych monet, które następnie można wydać na boostery. Owe boostery, tzw. bonusy, pozwalają na zdobycie dodatkowych ruchów, przemieszanie elementów na planszy jak i wiele innych rzeczy, których nie będę wymieniał, gdyż jest to recenzja gry, a nie poradnik.


W walkach head-to-heach, gra zmienia się w coś na wzór Reversi i musimy dokonywać dopasować, aby przejmować kolejne pola na planszy. Jeśli dopasujemy coś nad polami należącymi do przeciwnika to automatycznie stają się one naszą własnością. Cel tej walki jest jeden – musimy zdobyć jak największą ilość pól, więcej niż przeciwnik.

pastry paradise 1

Im wyższy level w Pastry Paradise tym wyższy jest poziom trudności, pojawiają się nowe przeszkody, będziemy musieli oprócz dopasowań dbać o to, aby usunąć na przykład czekoladę z planszy, wyszukiwać określonych elementów z danym symbolem i tak dalej. W grze znajdziemy także tryb pojedynczego gracze, w którym gracze mogą brać udział w dziennych lub cotygodniowych eventach, aby zdobywać dodatkowe nagrody.
Gra Pastry Paradise dostępna jest do pobrania za darmo z iTunes czy Google Play. Niedługo również pojawi się na Windows Phone.Gry podobne