Parsek to ogromna odległość. Miary tej długości używa się w naukach o astronomii. Więc teraz nikogo nie zadziwi, że fabuła strategii przez przeglądarkę zatytułowanej Parsec rozgrywa się w kosmosie. Historia gry MMO  Parsec przenosi nas do roku 8532, czyli ponad 100 lat od zakończenia wojny międzygalaktycznej. Jej koniec stał się początkiem wymarcia gatunków i stworzenia z wielu planet jałowych pustyń.

Przeżyli tylko nieliczni nomadowie, którzy zostali zmuszeniu do poszukiwań innych źródeł wyżywienia i pozyskiwania bogactw naturalnych oraz sojuszników. Bezład i bezprawie opanowały kosmos, gdzie teraz toczy się bezwzględna walka o przetrwanie. Parsec jest strategią, w której zarządzamy swoją flotą międzygalaktyczną. Na wielu planetach powstają stacje kosmiczne. Naszym zadaniem jest sprawienie aby przynosiły zyski. Szukaj w kosmosie surowców i zbuduj jak najwięcej stacji kosmicznych, gdzie będzie odbywał się handel jak i będziesz mógł zapewnić swoim statkom dostawy broni i wyposażenia.


W tutorialu znajdziemy wszystkie prawa rządzące światem Parsec. Wszystko co dotyczy rozgrywki zostało skrupulatnie opisane. Gra obecnie dostępna tylko w języku angielskim.


Gry podobne