Pardus to przeglądarkowa gra multiplayer, która pozwala nam się wcielić w rolę pilota myśliwca międzygwiezdnego. Może sam pomysł na grę nie jest tutaj oryginalny, ale jeśli spojrzymy na handel to przypomnijcie sobie w jakiej podobnej produkcji mogliście handlować więcej niż trzema surowcami? Tutaj mamy ich około dwudziestu, więc zapaleni ekonomiści i handlarze mają w tejże sieciówce spore pole do popisu.

Skoro są surowce to i nasze podróże pośród gwiazd nabierają większego znaczenia. W końcu skądś je musimy brać, więc w każdej nowej przygodzie oprócz losowego sprzętu zdobyć można tyle surowców, że nasze ładownie będą pękały w szwach, ale następnym wyzwaniem będzie ich sprzedaż, a co obecnie na rynku najlepiej się sprzedaje? To już wy powinniście wiedzieć i wykorzystać tą wiedzę na własną korzyść.


Pardus 001

Pewnie wolicie polatać sobie statkami w takich grach jak Dark Orbit i wcale się nie dziwię, ale oprócz samego tekstu podczas pilotowania myśliwca mamy także reprezentację graficzną każdego kolejnego ruchu w Pardus. Jednak nie spodziewajcie się tutaj zbyt wielkich fajerwerków, gdyż grafika nie jest najmocniejszą stroną opisywanej gry kosmicznej. Poza tym gra ma częste problemy z odświeżaniem jak i główną jej wadą jest słaba kontrola na swoim statkiem.

Pardus nie tylko pozwala nam przejąć kontrolą na własnym statkiem, ale również mamy możliwość jego pełnego dostosowywania pod względem wyglądu. Do statku możemy dołączyć broń i elementy wspierające obronę jak i wiele innych ciekawych dodatków. Jednak nie wolno nam zapominać o budowaniu własnej postaci, której statystyki są równie ważne bo wpływają one na zdolności pilotażowe w przestrzeni kosmicznej.


Oprócz tego Pardus umożliwia nam rozbudowę własnej bazy, która przynosić nam będzie co jakiś czas potrzebne do dalszej gry surowce. Mając własne źródło surowców może być nam łatwiej grać, będziemy mogli handlować o wiele częściej i większą ilością towarów jak i pozwolą nam zbudować nasz własny statek.

Pardus 002

Powiem wam szczerze, że pomimo swoich wad gra Pardus jest naprawdę dobra i ciekawa, ale brakuje tutaj jakiś działań marketingowych, które bardziej ją wypromują w świecie online i sprawią, że baza graczy nie będzie tak opustoszała jak do tej pory. Sprawdźcie ją na własnej skórze i napiszcie w komentarzach co o niej myślicie.Gry podobne