Pandaemonic: Lords of Legions to gra przeglądarkowa, strategiczna, gdzie zaczynamy od budowy swojego podziemnego, demonicznego imperium, a my tym samym stajemy się lordem demonów zasiadającym na mrocznym tronie. Jako demoniczny lord budujemy swoje imperium, walczymy o dominację z innymi graczami i staramy się zdobyć tytuł Archdemona. Jednak do tego droga daleka, musimy zbierać surowce potrzebne do budowy zarówno miasta jak i armii.Jednak dobrze wyszkolona armia potrzebuje stabilizacji, a co za tym idzie zanim zaczniemy wojny na wielką skalę musimy rozbudować Obsydianową Twierdzę. Dopiero później będziemy w stanie ruszyć do walk PvP przeciwko innym lordom, albo do walk PvE walcząc przeciwko armii ze świata Wylar.

Recenzja gry Pandaemonic

Na starcie wita nas Luccia, która będzie naszym przewodnikiem o pozwoli nam prosto i szybko zbudować naszą Obsydianową Fortecę. Gracz musi najpierw wybrać imię dla swojej postaci. Następnie przed nami ukazuje się głęboka otchłań, która idealnie nadaje się do budowy fortecy, ale najpierw nasi poddanie muszą usunąć gruzy. W tym wszystkim najważniejszy jest Tron Cienia, który znajduje się w sercu Fortecy. Im wyższy jego poziom tym więcej surowców możemy używać no i powiększa nam się obszar do zabudowy. budynek, tak samo i Nasz tron posiada różny czas budowy, więc nie od razu Kraków zbudowano, poczekajmy, a na pewno rezultat będzie zadowalający.


widok fortecy

 

Dobra, ale po co nam ten Tron Cienia?


To właśnie z niego będziemy rządzić całym mrocznym imperium Pandaemonic. Ale do dalszego działania niezbędne będą inne budynki, czyli Portal Demonów, Kolebka Gniewu i Wylęgarnia. Jednak bez zasobów nie zbudujemy zbyt wiele, dlatego najpierw warto zadbać o budynki produkcyjne, które postawimy po drugiej stronie strumieni magmy. Jednak nie spodziewajcie się tutaj kamienia, drewna i żywności. Zamiast tych standardowych surowców mamy tutaj chociażby kości, które wydobywane będą gdzie?

Na cmentarzysku, a posłużą nam do budowania i wykopywania jednostek – to jeden z najważniejszych surowców w grze. W każdym bądź razie przy rozwoju kopalń również sobie poczekamy, ale wszystko da się przyśpieszyć – jeśli czas jest niższy niż 5 min to mamy tą opcję za darmo! Dodatkowo, jak pewne się spodziewaliście, na samych kościach imperium nie zbudujemy. Więc zabierzmy się za wydobywanie Obsydianu! Więc szybko stawiajmy Pola Obsydianowe.

siedlisko demonów
 

Jednak przed prawdziwym, nawet tym najmroczniejszym władcą w grze Pandaemonic stawiane są różne zadania. Za każde wykonane zadanie przypadną nam w udziale wielki łupy.


Ale budowa budową, a my potrzebujemy silnej armii. Więc Demony przyzwiemy z robactwa zwanego Chochlikami, a one zaś hodowane są w Wylęgarniach, dlatego to pierwszy budynek militarny, który należy jak najszybciej ulepszać. Jak już jesteśmy przy temacie Demonów to podobnie jak w innych grach strategicznych, żołnierze wymagali żywności tak i tutaj Demony żywią się strachem. Jeśli brakuje strachu to armia umiera. Strach zdobywamy dzięki Komorom Grozy, które zasiewają grozę w każdej żywej istocie.

Wracając do przywoływania demonów, po zebraniu konkretnej ilości Chochlików będziemy w stanie przyzwać nowe, pomniejsze demony, ale to również zajmuje czas. Wiec nic nie będzie tutaj nam dane od razu.

Swoje fortece w Pandaemonic, obszary bonusowe i miasta Wylarów możemy znaleźć na mapie świata. Aby zaatakować miasto Wylarów wystarczy na nie kliknąć i wybrać odpowiednią opcję, oczywiście mamy także możliwość zwiadu, dzięki niemu będziemy mieli pewność, że nasze jednostki dadzą radę siłom wroga. Ale do ataku daleka droga, bo w zależności od odległości naszego miasta od celu, armia demonów porusza się z określoną prędkością, więc na atak trzeba poczekać. Dodatkowo, jeśli taki krwawy mord nam się powiedzie to wyniesiemy z tego dodatkowe korzyści w postaci surowców plus cennych kryształów, dzięki którym podniesiemy swoją rangę. Wyższa ranga oznacza bonus do produkcji zasobów oraz możliwość budowy większej ilości fortec.

buduj fortece demonów
 

Czym się różni gra Pandaemonic od innym strategii z budową imperium? W sumie oprócz nazw i grafiki niczym, jeśli mamy jakieś doświadczenie w tego typu grach to nie widzę żadnych przeszkód, aby i tutaj doskonale się bawić, a i skryte tu systemy nie będą miały przed nami żadnych tajemnic. Sama grafika jak i muzyka w tle doskonale odzwierciedlają mroczną tematykę demonów i podziemnych królestw.

Czy uda Ci się stać Archdemonem i rządzić podziemnym światem jak i podbić Wylar? Sprawdź sam!


Gry podobne