Studio SGN, twórca takich gier jak Rainbow Rush czy Panda Jam, wydał na Facebooku nową grę Panda Pop, którą już doskonale znają użytkownicy mobilni, gdyż wcześniej wypuszczono ją na urządzenia oparte o Android i iOS. Jest to gra działająca na tej samej zasadzie co inne aplikacje w kulki, popularnie nazywane „bubble pop”. Twórcy mówią otwarcie, że jest to sequel dla już doskonale znanej gry Panda Jam, która ujrzała światło dzienne jeszcze w 2012 roku. W PJ gracze musieli niszczyć kolejne elementy muru złożonego z kolorowych bloczków, aby sprowadzić na sam doł uwięzione na nim małe pandy. W nowej odsłonie gry, czyli w prezentowanej dziś Panda Pop, gracze muszą dopasowywać do siebie kolorowe kulki w celu uwolnienia małych, czarno-białych dzieciątek.

Na samym początku gracze dostają 35 strzałów, jednym słowem kulek kolorowych, które mogą być wykorzystane do niszczenia nadciągające z góry ściany kul, a co za tym idzie do uwolnienia niesfornych pand. Jeśli ta sztuka nie uda Nam się i dostępne strzały się zakończą, a my nie wypełnimy misji, to runda może zostać powtarzana do skutku, tyle razy ile będzie do konieczne. Można dokupić ekstra ruchy, ale to wymaga wydania prawdziwej gotówki. W trakcie zabawy mamy możliwość zamieniania kolejnością udostępnianych do strzału kulek, ale tylko zamieniać miejscami możemy dwie w danym momencie.


851546_266835006775181_1503680661_n851594_266835036775178_609767968_n

Póki co gra Panda Pop posiada 90 aktywnych poziomów i choć te pierwsze nie wydają się zbyt trudne to dalej będą pojawiać się nowe przeszkody, utrudnienia, także nie myślcie sobie, że za jedną sesją uda Wam się zrobić więcej niż 20 poziomów. Fani takich gier jak Pet Rescue Saga, Snood czy Peggle będą zauroczeni nowym nabytkiem i nie ma znaczenia czy grami na smartfonach, tabletach czy na Facebooku, z grą Panda Pop zawsze będzie zabawnie, ciekawie i sama aplikacja nie pozwoli Nam się nudzić.


Gry podobne