No i proszę jak świetna ma się portal nasza klasa, że wypuszcza zupełnie nową grę przeglądarkową MMORPG Ostateczna rozgrywka (TDP4 Team Battle). Jak dla mnie to zwykła platformówka z elementami z gier RPG, ale pewnie i tak znajdzie wielu miłośników, przecież nasza klasa póki co całkiem nieźle się trzyma jeśli chodzi o ilość użytkowników. Z tworzenia postaci nie ma co robić jakiegoś większego rozgłosu bo ustalamy nasze imię i wybierając serwer wkraczamy do rozgrywki. Możemy później w profilu zmienić naszą rasę, a do wyboru mamy mutanta, cyborga i człowieka, ale z tego co widzę to tylko efekt wizualny, a w rozgrywce nie zmienia niczego. Każda z ras ma dodatkowo kilka różnych skórek, więc możemy troszkę pozmieniać nasz wygląd, ale i tak będziemy wyglądać jak większość graczy. Póki co w grze na nk Ostateczna rozgrywka mamy dwa tryby gry: Battlezone i Turnieje. Dzięki battlezone możemy dołączyć do stworzonego już pokoju przez innych graczy, albo zaprojektować własny i zapraszać naszych znajomych. W trybie turniejowych także możemy dołączać do istniejących pokoi, albo utworzyć własny z tą różnicą, że do wejścia wymagany jest wkład własny wg. ustalonych stawek przez założyciela pokoju. Wpłacając określoną sumę możemy zacząć grę, ale jeśli przegramy to tracimy to co postawiliśmy, a zwyciężca bierze wszystko. Więc jest ryzyko i jest zabawa. Podczas samego tworzenia pokoju mamy nawet sporo opcji, od ustalania minimalnego poziomu graczy, którzy mogą dołączyć po zabezpieczenie wejści hasłem czy też ustawienie takiego banału jakim jest widoczność nicków podczas rozgrywki.

gra na nk ostateczna rozgrywka


W grze Ostateczna rozgrywka na nk mamy dwie waluty – normalną w postaci monet i premium (banknoty). I tutaj ukazuje się zachłanność portalu bo za zmianę nicka wołają jeden banknot. Moenty zarobimy zabijając przeciwników, przejmując flagi lub wymieniając na nie eurogąbki w sklepie gry powiększając tym samym nasz dorobek. Banknoty zdobędziemy przede wszystkim wydając realną kasę na eurogąbki, ale dostaniemy też po jednym za zdobyte medale.

Oczywiście skoro gra cechuje się elementami czysto z RPG to możemy zwiększać możliwości naszej postaci w kilku kluczowych cechach, ale dopiero wtedy jak zdobędziemy kolejny poziom bo wtedy właśnie otrzymamy dodatkowe punkty umiejętności. Tak po krótce to celność wpłynie na rozproszenie, a z logiki wynika, że im będzie wyższa to łatwiej trafimy w cel. Obrona oczywiście wpłynia na ilość otrzymywanych obrażeń. Na ilość naszego życia wpłynie zdrowie, ale zawsze będzie można skorzystać z apteczek. Eksplozje tyczą się obrażeń z rzucanych przez nas granatów, a dokładnie zwiększy obrażenia przez nie zadawane. Siła zwiększy siłę. Szczęście wpłynie na szanse uderzenia krytycznego.

gra na nk ostateczna rozgrywka


Nie nadmieniłem tego, że nasza postać oprócz medali posiada także ekwipunek i analogicznie do gier konkurencyjnych będzie on zwiększał nasze statystyki. Na samym starcie dostaniemy pistolet – Glock 18, ale zawsze możemy zakupić coś lepszego plus dodać jakieś artefakty i przedmioty.

Również nasze statystyki jako graczy są całkiem nieźle zrobione. W naszym profilu możemy podejrzeć takie zestawienia jak sumę fragów, wynik drużynowy, ilość przejętych flag czy też wygrane przez nas turnieje. No i co najgorsze sumę naszych śmierci. Ale na pewno jak nabierzemy wprawy to mamy szansę trafić na listę liderów, gdzie będąc w pierwszej dziesiątce będziemy nagradzani 1000 monet, a reszta do miejsca 100 otrzyma ich po 500 i później 250  i to codziennie. Ale aby tam się znaleźć musimy praktycznie grać codziennie, zdobywać flagi wroga, wygrywać turnieje i nie dać się łatwo zabić.

gra na nk ostateczna rozgrywka


Jednak chyba najlepiej rozbudowanymi cechami gry na nk Ostateczna Rozgrywka są jej elementy społecznościowe i nie mówię tutaj o odwiedzaniu znajomych czy rozdawaniu prezentów, bo takich banałów tutaj nie ma. Za to mamy dobrze umiejscowiony i nie przeszkadzający czat do szybkiej komunikacji z innymi, a klikając na dole na obrazek znajomego możemy podejrzeć co nieco wiadomości o jego postaci.

gra na nk ostateczna rozgrywka

Grafika w Ostateczna rozgrywka jest typowa dla każdej platformówki i powiem szczerze, że badziewna i niewymagająca. Poruszanie postaci przypomina mi przemieszczanie się pionowej kreski po pulpicie, ale mniejsza z tym. Moim zdaniem jest to kolejna i schematyczna gra ustawiona na zdobywanie zysków przez portal i zadajcie sobie pytanie: czemu ludzie przerzucają się na facebooka? Nie muszę chyba odpowiadać…

Grę znajdziemy ją teraz na Facebooku pod tytułem TDP4 Team Battle.


Gry podobne